Skocz do zawartości

DAC AMP combo w różnych przedziałach cenowych.


Recommended Posts

Witam, przymierzam się wreszcie do upgradu audio. Szukam wzmacniacza słuchawkowego z funkcją DACa. Docelowo będę podłączał słuchawki typu HD650, LCD2-C. Zależy mi żeby było to dostępne do kupienia w Polsce, bez zabawy ze sprowadzaniem z zagranicy. Budżetu nie ustaliłem jeszcze, ale prosiłbym o kilka przykładów z przedziału 400-1000 zł.

Link to post
Share on other sites

Pod tej klasy słuchawki to co najmniej DAC/AMP Aune X1:

https://www.ceneo.pl/40778834#tab=click

Względnie:

DAC SMSL SANSKRIT 6

https://www.ceneo.pl/46604418#tab=click_scroll

+

AMP SMSL sAp-II Pro

https://www.ceneo.pl/46604425


Z tańszych opcji to np DAC/AMP SMSL VMV V2

https://www.ceneo.pl/45191852


Z budżetowych to:

AUDIOTRAK PRODIGY CUBE BLACK EDITION 

https://www.ceneo.pl/36380521#tab=click_scroll

 
FIIO E10K:
 
AUDINST HUD-MINI
 
SMSL M3
Edytowane przez kombajn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam zintegrowaną kartę dźwiękową z wyjściem optycznym. Płyta to MSI X370 Xpower Titanium. Jeśli dobrze rozumiem jak działa złącze optyczne, to nie powinno być różnicy pomiędzy wyprowadzeniem cyfrowego audio po optyku a użyciem zewnętrznego DACa na USB?  

Link to post
Share on other sites

Stracisz DSD obecne w takim Aune X1


Generalnie jak potrzebujesz wzmacniacza z taką ilością wejść analogowych i potrzebujesz podpiąć głośniki to fajna sprawa ale znasz to powiedzenie jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego? Zeos ci wyraźnie mówi w tej recenzji ze wyjście słuchawkowe jest przyzwoite. Nie wybitne, nie najważniejsze ale tylko przyzwoite. Jak chcesz kupować słuchawki klasy LCD2 to na twoim miejscu zdecydował bym się na rozwiązanie dedykowane słuchawkom. Jesli możesz to wysupłaj troche grosza na Aune X1 albo jeszcze lepiej na Audio-GD NFB-11 bo tez jest w polskiej dystrybucji:

https://www.q21.pl/audio-gd-nfb-11-28.html

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem jednak Onkyo i LCD-2C. Na razie czekam aż dojdzie mi jeszcze przewód optyczny, tymczasowo podłączyłem wzmacniacz przez AUX z płyty głównej. Góra jest bardzo fajna, niefatygująca co lubię i cenię, ale ogólnie to mam wrażenie, że te słuchawki w ogóle nie mają basu i ogólnie ich barwa jest mocno przymulona. 

Link to post
Share on other sites

A jakie miałeś wcześniej słuchawki?

 

Ostatnie jakie używałem do tej pory to Sennheisery HD579. Barwą mi pasowały bardzo, ale jakość wykonania to straszna żenada. Coś plastik w nich był źle spasowany i przy każdym ruchu głowy słyszałem trzeszczenie pałąka/obudowy. Próbowałem to rozkręcić ale tylko pogorszyło sprawę. Miałem też HD660s i tam bass robił na mnie wrażenie (jak na otwarte słuchawki) tylko znowu góra była tak wysoka, że nie mogłem ich słuchać dłużej niż kilkanaście minut. Teraz się zastanawiam jeszcze nad Fostex T50 RP Mk III i HD650. Wie ktoś może jak wygląda różnica w wysokich tonach pomiędzy HD660s / HD600 / HD650? Jeśli 660s mnie męczyły to zwykłe HD600 też takie będą? 

Link to post
Share on other sites
A co myślisz o ONKYO A9010. Podobne pieniądze do X1S, a znacznie większe możliwości

Jestem ciekaw skąd takie informacje uzyskałeś ? bo ci powiem, że z wyjścia słuchawkowego nie zagra tak dobrze jak X1S. Ja swego czasu nie spotkałem się kilka lat temu z żadnym wzmacniaczem stereo do 3 tysięcy, który  zagrał lepiej od Essence ST, a to przecież karta dźwiękowa.

 

Według mnie nie tą droga poszedłeś, te urządzenia ma priorytet nieco inny.

Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz stereo można dostać już od 200-300zł i nie jest to zły sprzęt. Korektę dźwięku możesz uzyskać z poziomu programu. X1S czy cośkolwiek innego, ma tez 2 wejścia, a zagra znacznie lepiej na słuchawkach , możliwością podłączenia wzmacniacza stereo,nawet słuchawkowego- zbalansowanego gdzie tej możliwości próżnie szukać przy A9010. Także jak dla mnie, to jakiś większych możliwości to nie ma.

Link to post
Share on other sites

Korekta jest wynikiem nie do końca odpowiedniego dopasowania sprzętu ze sobą i swoimi preferencjami, nie licząc przypadków lekkiego doszlifowania brzmienia. W przyszłości jednak polecam dokupienie wzmacniacza słuchawkowego dla słuchawek.Najlepiej po odsłuchu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W przyszłości pewnie tak zrobię. To mój pierwszy prawdziwy wzmacniacz. Do tej pory podpinałem słuchawki bezpośrednio pod płytę główną i sporadycznie pod amplituner. Chciałem na początek coś przystępnego cenowo i w miarę elastycznego. Pilot zdalnego sterowania też mi się przyda, bo poza słuchaniem słuchawek chciałbym z czasem podpiąć dodatkowe głośniki i np podczas grania na konsoli (na kinie domowym) puścić sobie w tle muzykę z komputera. Po dokupieniu flirca tak jak radził zeos obsłużę każdy program muzyczny na komputerze z drugiego końca pokoju, a już teraz mogę regulować głośność na odległość. 

 

A powiedz mi jeszcze czy Twoim zdaniem teraz jak już mam Onkyo, kolejnym krokiem powinien być sam wzmacniacz słuchawkowy np. Aune x7s czy mimo wszystko kolejne combo w postaci x1s? Onkyo ma daca i Line Out.

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Podpinanie s7 do tego oknkio to średni pomysł podpiąć niby mozna tylko pytanie po co?

1. To oknkio patrząc na cenę jakiegoś wybitnego DAC napewno nie ma

2. Nie ma wyjścia zbalansowanego.

3. Jego Line out pewnie pomija opcje korekty barwy.

 

To już lepiej było kupić s6 i do tego podpiąć zwykły wzmak stereo.

Link to post
Share on other sites

 

 

A powiedz mi jeszcze czy Twoim zdaniem teraz jak już mam Onkyo, kolejnym krokiem powinien być sam wzmacniacz słuchawkowy np. Aune x7s czy mimo wszystko kolejne combo w postaci x1s? Onkyo ma daca i Line Out.

Myślę, że to co kolega wyżej napisał.Propozycje sensowne też otrzymałeś. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...