Skocz do zawartości

Temperatury procesora


Recommended Posts

Siemka na wstepie opisze swoj zestaw. i7 7700k, z270 msi xpower titanium, gskill trident z 3000mhz 16 gb, msi gtx 1080 gaming x, nzxt kraken x62.corsair ax760

​Moj problem polega na tym że moj procesor osiąga temperaturę 90-99 stopni celcjusza na taktowaniu 4,5ghz w 100% wykorzystania procesora. Progtam CAM ciąglę mnie informuje ze Cpu ma 805 albo 8072 itp stopnii, wetylatory chodza na full obrotach. nie wiem co robic.  Ja wiem ze te procesory sie grzeja, al proszę to przesada ;o a i to nie wirus ani tym podobne. stystem jest nowy swiezy. pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jutro sprawdzę to napięcie.

 

CAM to dedykowana aplikacja Firmy NZXT. Posiadam HWinfo 64 i tez pokazuje te kosmiczne temperatury. Pompe mam dobrze wpieta pod cpu_pump a wentylatory pod przejsciowke co byla w zestawie z chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź najpierw ręcznie,czyli dotykając przewodów chłodzenia,czy jest wyraźna różnica w temperaturach między odprowadzającym nagrzany płyn ,a doprowadzającym schłodzony. Sprawdź to przy procesorze i chłodnicy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli procesor przez dłuższy czas był intensywnie użytkowany to pasta pod czapą mogła stracić swoje właściwości. Wtedy żadne nawet najlepsze chłodzenie sobie nie poradzi. 

 

7600 - 7700 już na start po premierze miały problemy z temperaturami a potem było tylko gorzej... Kupiłem sobie dla porównania z 6600k, procesor i5 7600k i była "katastrofa". Nowy egzemplarz osiągał wyższe temperatury o 5-8 stopni od używanego ponad półtora roku skylake. 

 

Skalp by się przydał i temat będzie rozwiązany. Kupiłem używanego i7 6700k i temperatury również były dość wysokie, skalp załatwił sprawę. Minus 20 stopni w stresie i 6-8 stopni w spoczynku mniej. Tak więc warto bo usługa jest tania a dużo daje. 

 

Wpisując w google "i5 7600k \ i7 7700k problem z temperaturami" otrzymasz dziesiątki jak nie setki wyników. Nie jesteś osamotniony z tym kłopotem. 

Link to post
Share on other sites

Tylko ze moj na samym poczatku mial po ok 68 stopni czasem do 74 nie więcej

Ciekawe czy skalp rozwiąże problem. Bo jak po tym beda wysokie temp to nie wiem co wtedy

Ciekawe czy skalp rozwiąże problem. Bo jak po tym beda wysokie temp to nie wiem co wtedy

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jesteś pewien odpowiedniej aplikacji pasty oraz dobrze zamontowanego chłodzenia to faktycznie zostaje tylko skalp.

 

Z ciekawości jakie chłodzenie zamontowałeś, że temperatury były lepsze niż na wodnym?

 

Druga sprawa 86 stopni w "sztucznych" testach to nie zły wynik. Sprawdź ile procesor będzie miał w wymagającej grze. Może temperatury Cie zadowolą i obejdzie się bez skalpowania. W grach na pewno temperatury będą o około 10 stopni niższe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...