Skocz do zawartości

Problem z wyłączaniem i samoczynnym właczaniem się komputera w grach divinity orginal sin 2 i pillars of eternity deadfire.


Recommended Posts

Witam na mojej poprzedniej konfiguracji(tej w sygnaturce) miałem dziwny problem. W grach wymienionych w temacie komputer sam się wyłączał i po 3 sekundach samoczynnie się włączał. Czasami grałem godzinę dwie i było dobrze a czasem nawet po 2 minutach potrafił się wyłączyć. Myślałem że to problem z przegrzewaniem się podzespołów ale temperatury były w normie :

  • procesor max 50 stopni
  • grafika max 65 stopni
  • płyta główna max 50 stopni
  • dysk 30 stopni

Następnie wyczytałem że to może być problem z zasilaczem. Zrobiłem test OCCT POWER SUPPLY i po 15 sekundach wystąpił właśnie ten problem reset i ponowne włączenie. Wydawało mi się że to zasilacz ale wyczytałem na forach angielskich że niektórym też tak się robi i że to problemy z grami a nie z podzespołami. Tylko że pamiętam że grając kilka miesięcy temu w Dragon Age Inkwizycja w bardzo wymagających sytuacjach (dużo walk) gra zrobiła to samo 3-4 razy. Dodam też że grałem w tą gre 2 lata wcześniej i ani razu problem nie wystąpił. Bardzo bym prosił o pomoc. Czy spotkaliście cie się z podobnym problemem a może coś słyszeliście?

Dodam że chciałem sprawdzić mój komputer na innym zasilaczu i spaliłem kartę graficzną. Kopiłem nowy komputer i boję się znów te gry włączać.

Dodam też że 3-4 miesiące temu grałem dużo w gothic 3 i mass efect 1 i ani razu to się nie zdarzyło.

Edytowane przez supersaiyan2
Link to post
Share on other sites

Wszystko wskazuje na zasilacz ale może to być również ram albo zwarcie w podstawce CPU. Radziłbym Ci oddać sprzęt do serwisu i samemu już nic nie kombinować. Poproś w serwisie by podmienili Ci zasilacz na inną konstrukcję i sprawdzili ram i montaż CPU. Niech zrobią aktualizację bios i firmware dysku SSD. Zapłacisz za diagnostykę ok 100 zł ale niczego nie spalisz. 

Link to post
Share on other sites

Dałem do serwisu to powiedzieli że problemem był przegrzewajacy się procek wymienili pastę poczyscili komputer i problem nadal nie ustąpił. Oddałem do innego serwisu. Pan powiedzial że robił testy obciążeniowe 3dmark i chyba furmark i powiedział że komputer się nie wyłączał. Stwierdził ze ramy w porządku i zasilacz też. Podmienilem zasilacz na chieftec 550w ze starego komputera ale grafika sie spaliła bo czarny ekran na monitorze był. Próbowałem kablem hdmi dvi itp zadnego efektu. Na integrze dziala obraz. Pan zaaktualizował bios.

Link to post
Share on other sites

Skoro pamięć i CPU sprawdzone, nowy bios wgrany i zasilacz nie wykazuje problemów. Zaktualizuj firmware SSD. Na stronie goodram masz Software do dysku http://www.goodram.com/pl/product/produkty/goodram-ssd-iridium-pro/  Pobierz go i sprawdź czy masz najnowszą wersję oprogramowania, gdyby nie była najnowsza warto zrobić aktualizację(tu uwaga, należy zrobić backup danych bo czasem aktualizacja może je wymazać). Podmień kable SATA dysków na nowe. Może, któryś z kabli jest uszkodzony i powoduje problemy z funkcjonowaniem SSD lub HDD. W sklepie przyzwoite kable Delcok SATA kosztują 5zł/szt. Sprawdź czy w bios masz aktywowaną funkcję profili pamięci X.M.P

Link to post
Share on other sites

Mam teraz problem z nowym komputerem. Wczoraj grajac w divinity orginal sin 2 karta osiagala w miescie 66 stopni a procentowy power 70% w msi afterburner. Natomiast taktowanie wynosilo 1880 mhz i bylo stabilne 60 fps. Natomiast dzis power spadl do 30 % taktowanie do 1130 mhz a temperatura 55 stopni max nadal utrzymujac stabilne 60 klatek. Co sie stalo czy mam sie czym martwic? Dlaczego nagle zuzycie spadlo wraz z taktowaniem?

Link to post
Share on other sites

wszystko jak najbardziej OK, karta utrzymuje 60 kl/s i są miejsca , gdzie chodzi na wyższych obrotach ale i są takie , że wystarczy jej te 30% swoich zasobów, wyłącz vsync to będziesz miał więcej klatek i karta będzie chodzić na wyższych obrotach

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...