Skocz do zawartości

Rysownik ala tablet graficzny. Czy warto i jaki?


Recommended Posts

Hej,

Tak jak w temacie, proszę o pomoc w doborze dobrego i czułego tableta graficznego . Nie wiem, czy będę tworzyć na nim coś w rodzaju wiedźmina. Myślę, że raczej coś prostszego na początek. Po prostu nie chce mi się rysować myszką i potrzebuje coś sprawnego. Ktoś mi proponował kupić laptopa Microsoft Surface Pro , ale chyba wolę tablet i z tego eksportować na kompa.

Z mojej strony wydaję mi się że preferował bym coś z ekranem (tj. nie takie z samą przestrzenią roboczą coś jak touchpad) oraz aby miał rysik, ale to chyba jest standard dla tego typu sprzętu.
Ponadto mam pytanie czy taki sprzęt może działać nie zależnie tj. bez podłączenia do komputera jak telefon? 
I drugie czy można coś takiego połączyć z laptopa ?

Patrzyłem na google i wpadło mi w oko coś takiego XP-Pen Artist 15.6 : https://www.xp-pen.com/goods/show/id/225.html

Napiszcie mi czy mieliście do czynienia z takim sprzętem i czy polecacie. 
Z góry dziękuje Wam za pomoc i życzę miłego dnia!

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy moim zdaniem lepiej sprawdzają się zwykłe tablety graficzne, właśnie takie bez ekranu, zwłaszcza w budżetowym sektorze, bo okej, jak masz 12k żeby kupić topowego Cintiqua, to rozmowa wygląda inaczej.

 

W tańszych modelach ekrany są małe, ciemne i niskiej rozdzielczości, więc i tak patrzysz głównie na monitor, a cena i tak jest x2 minimum, właśnie za ekran. Taka trochę pułapka na nowicjuszy, co im się wydaje, że z wyświetlaczem będzie lepiej niż bez.

 

Powiem tak, po 10+ latach używania Intuosa 3 szarpnęłam się na budżetowego Cintiqua (za ponad 3 kółka). Poużywałam parę dni, zwróciłam, kupiłam Intuosa Pro, bez ekranu, za połowę tego. Nie żałuję, komfort pracy dużo większy.

 

Poza tym jak już się nauczysz bez patrzenia na rękę tylko na ekran kompa, to masz tą przewagę, że sobie ręką nie zasłaniasz, a skoro nie rysowałeś nigdy na kompie, to i tak uczyć się będziesz, bo to jednak zupełnie inna para kaloszy niż rysowanie analogowe.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...