Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam kartę dźwiękową Sound Blaster Z (wgrane najnowsze sterowniki). Mam też zestaw głosników 5.1 edifier S760d podłączone są optycznie z kartą.

Tu moje pytanie po podłączeniu optycznym wydobywa się lekki szum z głośników słychać go z odległości do 10 cm. Szum jest stały podczas wyciszenia czy jeśli podgłosze na maxa nie zmienia swojego natężenia. Jestem pewny, że pochodzi od karty gdyż jak odłączam kabel optyczny szum znika.

Czy wiecie jaka może być jego przyczyna? czy da się zrobić tak żeby go nie było? 

Link to post
Share on other sites

Optyk jak to optyk - nie przewodzi prądu. Oznacza to, że karta musi coś tam nadawać w tor sygnału. Jeśli to nie występuje przy połączeniu analogowym to muszę przyznać, że niezły lol.

 

Zupełnie pomijam to, że kupowanie karty za 3 paki żeby zrobić z niej nadajnik po optyku jest zabawne. Przy podłączeniu optycznym z integrą też szumi?

Link to post
Share on other sites

Karta integralna niestety nie ma podłączenia optycznego :( na płycie głównej. 

 

Optyk jak to optyk - nie przewodzi prądu. Oznacza to, że karta musi coś tam nadawać w tor sygnału. Jeśli to nie występuje przy połączeniu analogowym to muszę przyznać, że niezły lol.

 

Zupełnie pomijam to, że kupowanie karty za 3 paki żeby zrobić z niej nadajnik po optyku jest zabawne. Przy podłączeniu optycznym z integrą też szumi?

Uważasz, że połączenie optyczne jest gorsze od standardowych kabli ? z tego co wiem to optycznie lepiej słychać dźwięk i masz  konwersje na digital lub dts. 

Jednak nie wiem co może być przyczyną szumów są małe  słyszalne tylko z bliska, ale na takiej karcie nie powinno ich być.

Dodam jeszcze specyfikacje swojego komputera:

procesor: Core i7-6700 CPU

karta graficzna: geforce gtx 1060 

Windows 10

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to ze wydales 3 stowy na karte a przy połączeniu cyfrowym używasz tylko jej fragmentu zupełnie pomijając zarówno przetwornik CA jak i sekcję analogową i korzystasz z zapewne gorszego rozwiazania w glosnikach. Jeszcze raz lepiej sprawdź czy głośniki nie szumią same z siebie.

Link to post
Share on other sites

Po mojemu problem może leżeć nie po stronie karty dźwiękowej tylko po stronie głośników. Gdy odłączasz źródło sygnału to wyłącza się najprawdopodobniej wbudowany DAC i AMP w głośnikach i dlatego przestaje szumieć. Możesz spróbować:

-podpiąć inne źródło po optyku

-podpiąć głośniki analogowo (ominiesz wbudowany DAC ale nadal będzie w użyciu amp)

-odpalić z pendriva Ubuntu i sprawdzić czy problem nadal występuje, jeśli nie to masz problem ze sterownikami Sound Blastera co akurat by mnie nie zdziwiło bo ich oprogramowanie to jeden wielki syf


P.S.

 

 

ale na takiej karcie nie powinno ich być.

 

Po pierwsze to ta karta to żaden cud, po drugie ona w twojej konfiguracji robi jedynie za nadajnik sygnału optycznego. Innymi słowy wiesz czym się różni sygnał optyczny wysyłany z twojej karty od tego wysyłanego z czegoś takiego?

https://www.amazon.de/CSL-Soundkarte-Surround-Toslink-Optical/dp/B007CXE21Q/

Zmartwię cię ale o ile sygnał jest podawany zgodnie ze specyfikacja to niczym się nie różni to tylko zera i jedynki przekazywane impulsami świetlnymi. Z komputera wychodzi sygnał cyfrowy i całą prace wykonuje elektronika wbudowana w twoje głośniki.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...