Skocz do zawartości

Strzelanie z głośników oraz słuchawek


Recommended Posts

Witam , mam oto taki problem iż słuchawki oraz głosniki zaczęły tak jakby strzelać przy muzyce oraz w grach. Sterowniki najnowższe instalowane z płyty jak i ze strony producenta . Głośniki podłączane pod telefon i jest w porządku w 2 wypadkach . Już nie mam pojęcia co robić , z góry dziękuje za pomoc :)

 

Sprzęt :

-Be quiet 550 W (silver ) Modularny zasilacz

-1060 6gb 

-Płyta Gigabyte  z270p-d3 

-Ram 2x 8 gb 2133 mhz.

-procesor i5 6500

 


Dodam że gdy przeinstaluje sterownik na byle jaki jest okej dopóki nie zrestartuje komputera , lub włącze go na nowo

Edytowane przez Nicotyna
Link to post
Share on other sites

Jeżeli do restartu komputera trzaski znikają to najwyraźniej problem leży w oprogramowaniu. A próbowałeś odinstalować sterowniki, zresetować komputer i sprawdzić (Windows powinien użyć swoich sterowników wbudowanych) czy będzie OK? 

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś najpierw wyczyścić bardzo dokładnie system z wszelkiego rodzaju sterowników dźwięku ? Do tego ręczne czyszczenie rejestru i dopiero potem wgranie sterowników ? I zaznaczam,że do dokładnego wyczyszczenia nie wystarczy "dodaj usuń programy"...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Jednak Nie jest to problem płyty , na drugiej płycie również wystepuje problem.

Czy problem leży po stronie zasilacza ? Bo wymieniałem Zasilacz oraz płyte w tym samym czasie lecz zasilacz nowy.

Także : zmianiałem płyte , przeinstalowałem windowsa , zmieniałem głośniki oraz zmieniałem kontakt.

Głosniki i słuchawki działały przez 2/3 dni normalnie lecz znowu powróciło

Edytowane przez Nicotyna
Link to post
Share on other sites

A co masz jeszcze podpięte do tego samego obwodu elektrycznego (pod ten sam bezpiecznik)? Może jakaś pralka/lodówka odkształca Ci napięcie. Kiedyś dawno temu jak miałem zestaw 5.1 Logitecha to słyszałem trzask za każdym razem jak ktoś zapalał światło w domu.

Link to post
Share on other sites

A masz może jakakolwiek kartę dźwiękową na USB(inaczej mówiąc DAC USB) żeby podpiąć i sprawdzić?

Względnie mógłbyś kupić najtańszy szrot z allegro jedynie celem zweryfikowania czy też będzie takie "strzelanie". Jeśli będzie działać normalnie (przy tych konstrukcjach normalnie obejmuje szumienie gdy nic nie jest odtwarzane) to taka kartę możesz wyrzucić do kosza albo schować do szuflady na zaś i będziesz potrzebował kupić jakiś DAC USB przyzwoitej jakości.

Najtańszy szrot:

https://allegro.pl/pc18-karta-dzwiekowa-muzyczna-usb-5-1-3d-hq-ps3-i6672977095.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...