Skocz do zawartości

Technics stereo receiver a Kino domowe


Recommended Posts

Witam!

 

Stwierdziłem ostatnio że mój budżetowy soundbar nie daje rady, że potrzebuję podłączyć do TV coś lepszego.. coś co będzie sprawdzać się zarówno w oglądaniu filmów i słuchania muzyki, powiedziałbym że będzie to 50/50 jednego i drugiego. Chciałbym słuchać muzyki w formacie flac i jakby się udało stremowac muzę z radia internetowego.

 

Pokój ma ok 4m na 5m, słucham prawie każdej muzyki, chociaż ulubioną jest muzyka elektroniczna np.ambient, chillout, minimal itd.. głośnej i cichej nuty.

Filmy netflix i Blue Ray.

 

Ostatnio odnalazłem stary i nie używany już Technics stereo receiver SA-GX505, Power ~50/60hz 230V 620W.

 

Czy na bazie tego da się w 2018 (sprzęt ma co najmniej 15 lat) zbudować zestaw kina domowego spełniającego powyższe kryteria? Albo chociaż część z tego? Jeśli tak to co należało by dokupić? (Głośniki stereo idt) Potrzebuję konkrety bo nie znam się na tym za wiele.

 

Budżet: no nie chciałbym wydawać bardzo dużo na to, chciałbym zamknąć się w kwocie 3k ale dopuszczam myśl że może trzeba będzie oszczędzać i zbierać więcej, albo kupować jedną rzecz na raz, generalnie im mniej wydam tym lepiej :)

 

Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi i porady!

 

Ps. Dodam jeszcze że w dawno temu do tego były podłączone dwa głośniki Altus 50tki , na początku grało dobrze ale po jakimś czasie, jak się podkreciło głośniej( ponad połowę w skali)to było słyszalne "pstryk" i głośniki przestawały grać aż do ponownego uruchomienia technicsa... wie ktoś czemu tak robiło? Za słabe głośniki?

Link to post
Share on other sites

Ten wzmacniacz obsługuje Dolby Pro Logic i głośniki 4.0 czyli możesz podpiąć pełnowymiarowe głośniki przednie  (wzmacniacz podaje 110W na front) głośniczek centralny (10W mocy) i głośniki tylne do efektów (2 x 10W). Sygnał puszczasz kablem stereo i o ile źródło ma zakodowany sygnał Pro Logic to będzie działał Surround, a jak nie to będzie zwykłe stereo. Szkoda że wzmacniacz nie ma przynajmniej Pro Logic II miałbyś wtedy 5.0 czyli głośnik centralny byłby wykorzystywany do odtwarzania dialogów a tak jest po prostu robiony na podstawie sygnału na głośniki przednie.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi!, myślałem że już nikt nie odpisze

 

No dobrze więc zestaw stereo 2.0 tylko wchodzi więc w grę, a jakie głośniki mam kupić? Można prosić o jakieś konkretne modele? Bo tam nie ma Jackow tylko takie kabelki się zaciska, i czy te głośniki powinny mieć własne zasilanie?

 

Czy jakość dźwięku z tego sprzętu nie będzie odstawać od współczesnych sprzętów mocno? Tzn w słuchaniu muzy ?

 

I mam jeszcze jedno pytanie, czy można dokupić jakiś segment który będzie współpracować z tym technicsem tak żeby odbierać radio internetowe?

Link to post
Share on other sites

No napisałem na początku wszystko, słucham głównie muzyki elektronicznej, ambient, technono minimal, okazyjnie inne gatunki, więc głośniki powinny być chyba trochę bardziej uniwersalne z szeroką sceną.

 

Budżet na same głośniki to tak ok 2000 +-

 

Nie muszą być ultra profesjonalne, aby dobrze grały z tym technicsem

 

Patrzyłem na innych stronach ale każdy co innego pisze.. aż głowa puchnie od sprzecznych informacji i zaporowych cen

Link to post
Share on other sites

Najlepiej i najprościej będzie jak się wybierzesz do dobrego sklepu z głośnikami i poprosisz o odsłuch modeli podłogowych w budżecie 2000zł za parę, bo to tobie ma się podobać jak grają a nie nam.

P.S. niezłe pióra nawet nie wiadomo ile tak na dobra sprawę ten wzmak ma mocy, na innej stronie podają 2 x 60 W (Front) , 1x 60 W (Center) , 2 x 20 W (Rear)

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Power ~50/60hz 230V 620W tak jest napisane na tabliczce z tyłu sprzętu, dałbym fotkę ale nie można tu.

 

Tam gdzie mieszkam nie ma takich sklepów i muszę zamawiać online sprzęt dlatego pytam was o opinię, licząc że macie większe doświadczenie niż ja.

 

Na jednej ze stron taka informacja jest:

 

Specifications

Tuning range: FM, MW

 

Power output: 110 watts per channel into 8Ω (stereo)

 

Surround output: 110W (front), 10W (center), 10W (rear)

 

Frequency response: 7Hz to 70kHz

 

Total harmonic distortion: 0.05%

 

Input sensitivity: 3mV (MM), 200mV (line)

 

Signal to noise ratio: 80dB (MM), 90dB (line)

 

Speaker load impedance: 4Ω to 8Ω

 

Video Connections: composite

 

A bardziej dokładna rozpiska tu:

 

http://www.hifi-classic.net/review/technics-sa-gx505-84.html

Edytowane przez leosa
Link to post
Share on other sites

Trochę ponad budżet: http://www.ibood.com/electronics-pl/pl/product-specs/39668/138394/2x-q-acoustics-3050-biay.html - 2225pln/ komplet

 

5 gwiazdek w HIFI Choice: http://www.hifichoice.pl/q-acoustics-3050-test,39,8 

 

Tu jeszcze test Audio: https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/2804-q-acoustics-3050

 

W Polsce normalna cena to ok. 1500pln/szt aktualnie widzę w promo w Elektropunkt za 1250pln/szt

 

W elektro masz też Klipsch R-26F - 1075pln/szt ale stanowczo doradzam odsłuch przed zakupem, dużo góry która może męczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To są grube przeceny więc imo warto trochę dołożyć. Wzmak kiedyś wymienisz a kolumny zostaną.

 

Z drugiej strony tak sobie myślę, że powinny wystarczyć Ci Pylon Pearl 25:

 

https://audiosfera.eu/309,pylon-pearl-25-promocja-zobacz-gratisy-dostawa-i-wiecej-gratis-autoryzowany-dealer-szczecin.html

 

https://www.infoaudio.pl/test/97,pylon-pearl-25-dla-melomana-na-start

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...