Skocz do zawartości

złącze DVI-DL, a odświeżanie.


Recommended Posts

Nie istnienie DVI-DL. Prawdopodobnie ci chodzi o DVI-D (Dual Link). Jest jeszcze DVI-D (Single Link), który oczywiście ma mniejszy przesył danych, a co za tym idzie mniejsze częstotliwości odświeżania.

Z tego co przeczytałem maksymalna częstotliwość to 165 Hz, ale nie wiem przy jakiej rozdzielczości (zapewne poniżej FHD).

W każdym bądź razie w FHD możesz mieć spokojnie144Hz.

 

 

Przypominam jednak, że jeżeli twój monitor nie obsługuje wyższych częstotliwości to na nic ci się to zda.

Link to post
Share on other sites

Jak nie istnieje DVI-DL? (DL to skrót od Dual Link) 

Pytam o to, ponieważ planuje przesiąść się z monitora 144hz na monitor 240hz ale mam karte jeszcze z tych starszych, która nie posiada display portu itd. Stąd też pytam o roździelczość 800x600, bo gram w csgo.

Za kupno nowej grafiki oczywiście będę się brał, ale to dopiero pod koniec roku i wiem, że mógłbym wziąść 

najtańszą jaka jest używaną żeby tylko miała ten Display Port, ale jak już coś wymieniać to na coś lepszego.  :D 
 

Edytowane przez nastoxd
Link to post
Share on other sites

Jak chce Autor tematu nie zmuszę Go do podania modelu monitora i karty.

Ale większość monitorów dla graczy z wyższym odświerzaniem posiada funkcję Adaptive Sync, która działa z tylko z nowszymi kratami z GPU od AMD, więc mając kartę GeForce od nVidia tego nie uruchomisz ( dla GF są monitory z G-SYNC).

A Adaptive Sync służy do zachowania płynności obrazu w grach gdyby karta nie dała rady wyświetlić 140 klatek/s na monitorze z 144 Hz odświeżaniem ( sam mam z tą funkcją monitor i bardzo sobie chwale ).

Co do odświeżania 240 Hz moim zdaniem (możliwe że Autor tematu ma inne doświadczenia w tej materii), jest zbyt mała różnica między 240 a 144 Hz, a zresztą trzeba pamiętać że do zachowania płynności na 240 Hz ekranie, potrzebne jest by karta była w stanie stale wygenerować 240 klatek/s.

Link to post
Share on other sites

Nie musisz mi tłumaczyć, rożnych funkcji tj. G-SYNC, bo i tak nawet mi to nie potrzebne.

Pytałem z ciekawości czy DVI-D (Dual Link) w niskiej rozdzielczości jest w stanie obsłużyć 240hz, ale widzę że ciężko jest dostać taką

informację w sieci.

Po co ci moja karta? Zresztą nie trudno się domyślić że skoro karta nie obsługuje DP to jest to coś poniżej GTX 660? :D

 

Monitor to XL2411...

Edytowane przez nastoxd
Link to post
Share on other sites

Chyba kolega myślał że jak na monitorach CRT ("bańkach") wystarczyło zejść z wyświetlaną rozdzielczością by mieć wyższe odświeżanie.

Monitory LCD tak nie mają, najlepsza jakość obrazu jest gdy monitor jest włączony w swojej natywnej ( domyślnej) rozdzielczości, ale odświeżanie zawsze będzie to samo ( nie licząc możliwości "podkręcenia Hz" w monitorze).

 

Wracając do pytania po co mi model karty, w zalinkowanym artykule są podane właściwości wyjść w zależności od typu wyjścia i wersji.

Bo mimo kompatybilności między sobą np HDMI 1.4 1.2 i 2.0 niestety starsza wersja oferuje gorsze właściwości np 1,4 1.2 ma max 1920x1080 60 Hz, i możesz mieć TV/monitor w najnowszej wersji, ale tylko tyle "wyciśniesz" z tej wersji wyjścia z karty graficznej.

EDIT

Pomyliłem wersje ( tak to jest jak pisze się z pamięci).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...