Skocz do zawartości

Recommended Posts

     Cześć. Chciałbym spytać co sądzicie o tym zestawie stworzonym w sklepie esc.pl. Jest następujący:

 

Procesor - Intel Core i5-8600K

Chłodzenie - SilentiumPC Grandis 2

Płyta główna - MSI Z370 SLI Plus

Karta graficzna - Palit GeForce GTX1070 GameRock

Pamięć RAM - GoodRam 8GB 3200MHz CL16 Iridium X (black)

Zasilacz - Seasonic FOCUS Plus 550W Gold

Obudowa - SilentiumPC Armis AR3

Dysk SSD - GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3

System operacyjny - Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit

 

     Cena zestawu troche przekracza mój budżet, dokładnie wyszło łącznie 5607 zł, ale myślę, że jeszcze dam radę. Komputer składam głownie pod gry, w tym nadchodzące premiery jak  Metro Exodus, Cyberpunk 2077 etc. W przyszłośći planuje lekkie OC procesora.  Posiadam monitor 24 cale, 1080p, 60Hz. Drugą kość planuje dokupić w przyszłości, tak samo dysk HDD (Toshiba P300 1TB 7200?).

     Jeśli macie jakieś sugestie, proszę dajcie znać w komentarzu. Dzięki.

Link to post
Share on other sites
W przyszłośći planuje lekkie OC procesora. 

Pod symboliczne OC nie ma co się pchać w 8600K, w tej samej cenie masz i7 8700 - 4,3GHz dla wszystkich rdzeni w turbo na start.

 

Pod i7 8700 płyta do zmiany na tańszy model - Asrock Z370 Pro 4 + tańszy cooler SPC Fera 3 / Fortis 3.

RAM daj w dwóch kościach, wyższa wydajność w miejscach procesorowych 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper

 

System operacyjny - Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit

Zdecydowanie Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć. Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Niestety muszę się nie zgodzić, i7-8700 kosztuje 1329 zł w sklepie esc.pl, gdzie i5-8600k 1095 zł, chyba, że chodziło Ci o to, że łączna zmiana podzespołów z Twoją sugestią wyjdzie podobnie cenowo jak moja konfiguracja to tak. Co sądzisz o i5-8400 ? Da radę w parze z gtx 1070, mam na myśli czy karta nie będzie się nudziła przy tym procku i czy warto w ogóle się nim interesować w perspektywie premier wymagających gier, czy jednak zostać przy i7 (jednak 8400 jest tańsza) ? Co do RAM-ów, płyta główna posiada cztery sloty ? Jeśli tak, czy jest różnica w wydajności w przypadku 2x8gb i 4x4 gb ? Czy  Co do systemu masz rację lepiej dorzucić do wersji BOX trochę.

Link to post
Share on other sites
chyba, że chodziło Ci o to, że łączna zmiana podzespołów z Twoją sugestią wyjdzie podobnie cenowo jak moja konfiguracja to tak.

Mhm ;).

 

Co sądzisz o i5-8400 ? Da radę w parze z gtx 1070, mam na myśli czy karta nie będzie się nudziła przy tym procku i czy warto w ogóle się nim interesować w perspektywie premier wymagających gier, czy jednak zostać przy i7 (jednak 8400 jest tańsza) ?

i5 8400 = GTX 1070 / i7 8700 + GTX 1070.

I5 8400 w trybie turbo ma 3,8GHz i nie będzie wąskim gardłem dla tego GPU.

 

Co do RAM-ów, płyta główna posiada cztery sloty ?

Cztery co widać.

 

Jeśli tak, czy jest różnica w wydajności w przypadku 2x8gb i 4x4 gb ?

Nie ma różnicy bo i tak masz Dual Channel przy czterech kościach.

 

Posiadam monitor 24 cale,  

Podaj model.

Tak się zastanawiam czy to czasem nie Twój pierwszy temat http://forum.benchmark.pl/topic/266984-zestaw-i5-7600k-gtx-1060-6gb/

Link to post
Share on other sites

Dobrze. Hmm.

Mam jeszcze kilka pytań.

 

Jak wypada audio w tym asrock'u Z370 pro 4 ?

 

Jeśli nie miałeś żadnych zastrzeżeń do wersji gtx'a 1070  gamerock od palita to niech zostanie ? Co do karty zależy mi żeby była cicha i chłodna, a taka ponoć jest z tego co wyczytałem. W kwesti wydajności jest jakaś pokaźna róznica między poszczególnymi gtx 1070 w podobnym przedziale cenowym co palit ? Jeśli Palit to w sumie który lepiej wypada gamerock czy jetstream ? Kulturą pracy, wiem że podobnie a w kwestii wydajności, OC ? Gamerock ?

 

Jeśli bym się zdecydował na i5-8400 to lepszym wyborem byłby fortis 3 czy fera 3 czy to bez znaczenia, kwestia finansowa ?

 

Co do obudowy może zostać ? Wszystko w niej się dobrze rozmieści? Czy jest sens dorzucać do Armis AR7 ?

 

Jeszcze HDD. Gdybym w niedługiej przyszłości chciał dokupić np. w ciągu miesiąca dysk to zauważyłem że najczęściej polecanym dyskiem w tym przedziale jest Toshiba P300 1TB 7200. Doradzasz ?

 

Dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz na pytania wyżej tylko szczerze.

 

Jak wypada audio w tym asrock'u Z370 pro 4 ?

Przeciętnie, tam masz budżetowy układ ALC 892.

 

Bierz Gamerocka, lepszy potencjał OC, wyższy power limit, inny bios. Samo OC to tez kwestia układu jak trafisz.

 

Jeśli bym się zdecydował na i5-8400 to lepszym wyborem byłby fortis 3 czy fera 3 czy to bez znaczenia, kwestia finansowa ?

Fera wystarczy spokojnie, nie ma co dopłacać 50zł do Fortisa. Nie wiem po co rozwodzisz się nad i5 8400 skoro masz kaskę na i7 8700 w parze z 1070. 

 

AR3 to nadal budżetowa konstrukcja. Lepsza jakość, spasowanie przeiew to dopłata 150zł do Fractala/ Phanteksa czy NZXT.

 

Jeszcze HDD. Gdybym w niedługiej przyszłości chciał dokupić np. w ciągu miesiąca dysk to zauważyłem że najczęściej polecanym dyskiem w tym przedziale jest Toshiba P300 1TB 7200. Doradzasz ?

 https://pclab.pl/art78497.html

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie wybiorę i7 jak mówisz z 1070.

 

Narazie starczy ta zintegrowana karta dźwiękowa, z czasem poszukam jakiejś dedykowanej i tak.

 

Co do obudowy poleciłbyś jakieś konkretne modele  tych producentów co podałeś do mojej konfiguracji ?

 

To chyba wszystko, nie mam więcej pytań.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...