Skocz do zawartości

Samsung UE43NU7122 lub inny TV 43cale


Recommended Posts

Witam,

 

szukam TV do: PCta (filmy i okazjonalnie gry), Xbox One (gry, Youtube).

 

Maksymalny rozmiar: 43 cale

Budżet: około 2000 zł (może być więcej, i tak mam w planach czekać na jakąś wyprzedaż)

 

Chciałbym żeby TV miał rozsądny input lag, który nie będzie przeszkadzać w graniu i fajny, dobry obraz.

 

Nie znam się totalnie na telewizorach, dlatego nie przedstawiam żadnych innych wymagań. Obecnie mam TV wygrany w jakimś konkursie i podejrzewam że wszystko co kupię i tak będzie lepsze jakościowo ;)

 

TV będzie około 2 metrów od oglądających.

 

Bardzo spodobał mi się w sklepie obraz Samsunga UE43NU7122, natomiast nigdzie nie udało mi się znaleźć info o Input Lagu - ma ktoś może ten TV i wie jak się mają sprawy?

 

Ewentualnie - proszę o propozycje TV w budżecie do powyższych celów.

 

 

Link to post
Share on other sites

A sprawdzony, cieszący się dobrymi opiniami Samsung UE43MU6172UXXH ? 43-calowy, 4K, SmartTV. Jakość obrazu tożsama z modelem wskazanym przez Ciebie, świetny kontrast, balans i kolory, również głośniki na plus. TV posiada wbudowaną aplikację YT, Netflix itp., także na pewno będzie to dla Ciebie wygodne. Input lag wynosi około 20 ms. Co najlepsze, znajdziesz go za około 1700 zł.

Link to post
Share on other sites

A sprawdzony, cieszący się dobrymi opiniami Samsung UE43MU6172UXXH ? 43-calowy, 4K, SmartTV. Jakość obrazu tożsama z modelem wskazanym przez Ciebie, świetny kontrast, balans i kolory, również głośniki na plus. TV posiada wbudowaną aplikację YT, Netflix itp., także na pewno będzie to dla Ciebie wygodne. Input lag wynosi około 20 ms. Co najlepsze, znajdziesz go za około 1700 zł.

Właśnie ten model widziałem w sklepie na wystawie (wydaje mi się że był polecany w jakimś zestawieniu na benchmarku) - ale obraz mnie bardzo rozczarował. W porównaniu do tegu UE41NU7122 wyglądał zdecydowanie gorzej. Dlatego nie do końca jestem przekonany do jego kupna. A szkoda bo ten input lag rzeczywiście wygląda świetnie i funkcjonalności tego TV byłyby dla mnie idealne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Właśnie ten model widziałem w sklepie na wystawie (wydaje mi się że był polecany w jakimś zestawieniu na benchmarku) - ale obraz mnie bardzo rozczarował. W porównaniu do tegu UE41NU7122 wyglądał zdecydowanie gorzej. Dlatego nie do końca jestem przekonany do jego kupna. A szkoda bo ten input lag rzeczywiście wygląda świetnie i funkcjonalności tego TV byłyby dla mnie idealne.

Kupiłeś ten TV bo dzisiaj chcę kupić ale też nie wiem co z tym input lagiem.

Ok. Już wiem

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Trochę to trwało, ale w ten weekend kupiłem TV - zdecydowałem się na Samsunga UE43NU7122, pomimo tego że nie znalazłem żadnych informacji na temat input lag. z TV po tych kilku dniach jestem super zadowolony, obraz jest rewelacyjny, laga nie czuję (ale nie gram na konsoli w żadne sieciówki! testowane na Diablo 3, Fallout 4, Crash Bandicoot - wszystko było ok. Dzisiaj postaram się odpalić Battlefielda lub Dooma :)

Link to post
Share on other sites

też nad tym modelem myślałem, ale wziąłem LG 43UK6400 ze względu na IPS i to że praktycznie non stop w oświetlonym pomieszczeniu będzie używany - ale input lag - mistrzostwo, nie wiem ile to w mili sekundach, ale w porównaniu do mojej starej Toshiby 42 cale (regza) to niebo a ziemia :D - o obrazie nie wspomnę, bo żyleta aż miło dla oka

HDR może nie jest jakiś super, ale przynajmniej widać różnicę, czego nie mogę powiedzieć o wyżej wspomnianym samsungu, jak go testowałem w sklepie, nie wiem, może w warunkach domowych byyby lepsze odczucia, ale w sklepie miałem wrażenie, że prawie nic nie dawał, żadnego efektu

Link to post
Share on other sites

też nad tym modelem myślałem, ale wziąłem LG 43UK6400 ze względu na IPS i to że praktycznie non stop w oświetlonym pomieszczeniu będzie używany - ale input lag - mistrzostwo, nie wiem ile to w mili sekundach, ale w porównaniu do mojej starej Toshiby 42 cale (regza) to niebo a ziemia :D - o obrazie nie wspomnę, bo żyleta aż miło dla oka

HDR może nie jest jakiś super, ale przynajmniej widać różnicę, czego nie mogę powiedzieć o wyżej wspomnianym samsungu, jak go testowałem w sklepie, nie wiem, może w warunkach domowych byyby lepsze odczucia, ale w sklepie miałem wrażenie, że prawie nic nie dawał, żadnego efektu

W sklepie ten Samsung stał obok jakiegoś modelu LG - mój kosztował 1599 a ten LG około 200 PLN więcej. LG w sklepie miał o niebo lepszy obraz jak na mój gust, ale sknera się we mnie odezwała i wziąłem Samsunga.

 

I w domu obraz wygląda o niebo lepiej niż w sklepie - w sklepie miałem poważne wątpliwości czy nie będę rozczarowany zakupem :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Czyli nie ma tragedii jak w typowych powłokach glare? Da radę w lecie, kiedy mocne światło słoneczne będzie za telewizorem? Bo jestem przyzwyczajony do powłok matowych. Lustro, jak w klasycznych błyszczących matrycach, jest dla mnie nie do przyjęcia :/

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem takie matryce to dobry kompromis między redukcją refleksów, a dobrą czernią powierzchni. Matowe matryce są szare, pół-połysk jest już czarny.

 

Jeżeli nie masz bardzo mocno nasłonecznionego pomieszczenia, to będzie dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...