Skocz do zawartości

Zatrzymywanie się myszy podczas szybkich ruchów w CS:GO


Recommended Posts

   Witam , zakupiłem ostatnio zestaw peryferiów od Fury , a dokładnie Fury Thunderstreak. Gdzie min. w skład zestawu wchodziła: mysz.
   Mam problem z myszą z tego zestawu ,a mianowicie , gdy gram w Cs:Go i chcę zrobić flicki , czy ogólnie szybki ruch w którąkolwiek stronę to mysz nagle po krótkim ruchu w np; w prawo kieruje się na środek ekranu i w dół. Gdy wykonam ruch w górę to jest tak samo.
   Uwaga! Dzieje się tak tylko gdy Odczyt Bezpośredni myszy w Cs:Go jest włączony , gdy go wyłączę mogę machać myszką na każdą stronę ,ale bez odczytu nie mogę grać.
   
   Czy może to być wina tej taniej myszki? Czy może port USB jest w jakiś sposób uszkodzony?Czy wyłącznie chodzi tutaj o opcję Odczytu Bezpośredniego i on jakoś nie współgra z tą myszą?

     Wcześniej z myszą Bloody A4 Tech V2M nie było takich problemów.
   Dodam ,że mysz na pulpicie , czy w innych grach nie ma takiego problemu.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że to ma związek z IPS'em myszki, czyli maksymalną szybkością przesuwania wskaźnika. Przekroczenie tego wskaźnika spowoduje, że myszka po prostu zatrzyma się w miejscu lub kursor przesunie się w losowe miejsce.

 

Większość myszek ogólnego użytku lub z tych tanich zestawów mysz + klawiatura etc. ma stosunkowo niski IPS, a z tego co wyczytałem na internecie, to ta myszka ma 30 ips. To jest bardzo mało, szczególnie gdy chodzi o granie w bardzo szybkie gry typu CS.

 

Twój poprzednik, czyli V2M w tym aspekcie górował, gdyż miał 75 IPS (czasem prędkość jest podawana w m/s; w tym wypadku 1,91 m/s).

 

Na Twoim miejscu szukałbym myszy, której prędkość wskaźnika zaczyna się od 100 IPS, a nawet 150 IPS.

Edytowane przez VEGAreed
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kiedyś się mówiło na to zjawisko akceleracja wsteczna :)

 

Zmień podkładkę, ew. sprawdź na innych podłożach - jak nic się nie zmieni (a raczej nie zmieni), szukaj innej myszki.

Niestety tak wyglądają "zestawy", gdzie średnia cena każdego z elementów wynosi 19,99 zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...