Skocz do zawartości

Zestaw i5 7600k, gtx 1060 6gb


Recommended Posts

     Witam. Jak w temacie planuje złożyć komputer z podanych podzespołów ze sklepu komputronik. Co do kwoty myślę, że chciałbym się zmieścić w przedziale do 5000- 5500 zł. Może zacznę od wybranej przeze mnie konfiguracji.Jest następująca:

 

1. Procesor- i5 7600k

 

2. karta graficzna- gtx 1060 6gb (wersja gigabyte g1 gaming 6gb lub palit super jetstream 6gb)

 

3. płyta główna- tutaj mam dylemat, mam kilka propozycji od gigabyte z270 gaming k3, asrock z270 gaming k4 lub cos od msi z270 m3)

 

4. chłodzenie do procesora- myślę nad silentium pc fortis 3, grandis 2 lub dark rock pro 3

 

5. Pamięć RAM- hyperX predator 8gb1x 8gb 2400mhz ddr4, cl12 xmp dimm (w przyszłośći planuje rozbudować o kolejne 8gb)

 

6. obudowa- silentium pc gladius m35w pure black

 

7. zasilacz- tutaj także nie mam pojęcia co wybrać, zaproponowałem corsair cx 550m 550W lub XFX TS 550W

 

8. HDD- Seagate Barracuda 1 TB 7200rpm

 

9. Windows 10 home

 

     Co sądzicie o tym zestawie ? W przyszłości będę planował OC procka, więc chciałbym dobrać odpowiednie chłodzenie. A jak wg Was będzie wyglądało to wszystko w tej obudowie, chciałbym żeby wszystko się zmieściło i miało dobrą wentylację. Liczę na sugestie, propozycje.  Jestem w tym temacie dosyć zielony. Dzięki za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Do czego ten zestaw ?

Pod jakie gry ?

Jaki masz monitor ?

Cześć. Dzięki za szybką odpowiedź. Komputer będzie głównie pod nowe gry m.in. cyberpunk 2077, metro exodus etc. Posiadam monitor Samsung Curved LC24F396FHUXEN 24 cale o rozdzielczośći FullHD

 
Link to post
Share on other sites

Wybrałeś nie opłacalny CPU starszej generacji, kartę nie adekwatną do budżetu, brak SSD.

 

Procesor: Intel Core i5-8600K /3.6GHz | Chłodzenie CPU: SilentiumPC Grandis 2 XE1436 | Płyta Główna: MSI Z370 SLI Plus | Pamięć RAM: GoodRam 8GB 3200MHz CL16 Iridium X | Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1080 WF3 OC 8GB | SSD: GoodRam Iridium PRO 240GB | Zasilacz: Seasonic FOCUS Plus 550W Gold  | Obudowa: SilentiumPC Armis AR7

 

5568 żł

 

Za małą dopłatą, z opcją dołożenia za jakiś czas HDD i 8GB RAM.

 

 

Masz CPU na sześciu rdzeniach pod OC, chłodzenie Grandis 2, płyta z dobrą sekcją od MSI, RAM w jednej kości pod rozbudowę w przyszłości, GTX 1080 od Gigabyte z przyzwoitym chłodzeniem, SSD na kościach MLC z 5-letnią gwarancją, zasilacz z pół-pasywnym trybem pracy + 10 lat gwarancji, przestronna obudowa od SilentiumPC.

 

 

edit.

 

Jeśli ma być ze Systemem daj: Gigabyte GeForce GTX1070 WF2 OC 8GBSilentiumPC Armis AR3Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL

 

5537 zł

Edytowane przez smoke
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję, Zestaw wygląda naprawdę ciekawie. Nie jestem na bieżąco, dlatego podałem te pozespoły a i5 8600k i 1070 może faktycznie są lepszym wyborem. Tak, ma być z systemem właśnie, dlatego 1080 odpada. W sumie SSD narazie mi wystarczy, potem dokupię HDD. Co do 1070 gigabyte oc czytałem, że nie jest zbyt popularna wśród 1070 m.in. przez gabaryty. Być może trochę dorzucę kasy wezme np. gigabyte g1 wersje? Co o tym sądzisz czy jakąś inną polecasz 1070 ?

Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to jest to praktykowane na forum od dawna (8gb w jednej kości), i to nie tylko przez użytkownika wyżej. 

W zestawach do gier z mocniejszymi procesorami

http://forum.benchmark.pl/topic/261132-pc-do-obr%C3%B3bki-zdj%C4%99%C4%87-i-gier/?view=findpost&p=2513930

http://forum.benchmark.pl/topic/266786-komputer-do-gier-od-zera-maks-5000-z%C5%82/?view=findpost&p=2519818

http://forum.benchmark.pl/topic/265879-komputer-za-5tys/?view=findpost&p=2514120

http://forum.benchmark.pl/topic/265807-komputer-do-gier-za-5000-z%C5%82/?view=findpost&p=2513585

 

@Nicko251 wyżej sam wspomina że dokupi drugie 8GB za jakiś czas.

 

Sam uważam że jest to dobre rozwiązanie aby można było za kilka miesięcy drugi moduł dokupić.

Na tym zestawie posiedzi ładne parę lat, bo będzie mógł dać procesor i9-9900K, który wystarczy na baaardzo długo do gier, kiedy 32GB będzie standardem jak teraz 16GB.

Edytowane przez SaltyLongshanks
Link to post
Share on other sites

Coś wygrzebałeś, ale nawet tego nie przeczytałeś.

 

Temat pierwszy pod foto, w drugim jest 16GB RAM, w reszcie podyktowane ceną, różnica w cenie była spora.

 

 

 

kiedy 32GB będzie standardem jak teraz 16GB.

Nie jest standardem, 8GB RAM wystarcza w większości gier, 32GB RAM do gier standardem nie będzie, nie za naszego życia.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja chce tylko dobrze. Wygrzebałem z i7 kilka tematów z i5 8GB RAM jest ich znacznie więcej. 

16GB powinno być standardem powoli, dlatego że są gry w których z 8gb RAM nie pograsz jak Call of Duty: WWII, przykład -

https://youtu.be/0t4uLh2ZK04?t=943.

Mowie o FullHD a gdzie tam do 2k/4k takie gry w tych rozdzielczościach przy 8gb są nie grywalne.

Szybkość pamięci z generacji na generacje rośnie , co z tego skoro zapotrzebowanie na pojemność jest coraz większe.

2K będzie standardem niedługo a przy tym większa ilość pamięci koniecznością.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...