Skocz do zawartości

,,A disk read error occured"instalacja Windows


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sebki1,

Recommended Posts

Witam,

miałam zainstalowany linux, potrzebowałam windows, nie miałam płytki (sam klucz) więc pobrałam obraz z internetu, vista się zainstalowała, ale z tym obrazem musiało być coś mocno nie tak, bo system wariował od razu po instalacji. Chciałam na razie wrócić do linuxa, mam go na płycie, uruchomiło się livecd, ale nie dało się zainstalować systemu. Przerywało instalacje komunikatem, chyba że coś nie jest zgodne, i problem może być z uszkodzonym nośnikiem, stacją dysków, dyskiem czy coś.

Sprowadziłam sobie płyty z windows vista i XP, żeby mieć pewną kopie i vista się instalowała, aż instalator nie stwierdził, że brakuje jakiegoś pliku czy coś, przerwał i po chwili miałam niebieski ekran. Potem spróbowałam z XP, ale też był błąd i niebieski ekran. Teraz żaden windows nie chce się zbootować. Mam taki komunikat za każdym razem:

Press any key to boot from CD...

A disk read error occured

Press ctrl+alt+del to restart

I nie potrafię nic z tym zrobić. Znowu linux bootuje livecd, ale się nie zainstaluje.

W dodatku nie mam dostępu do drugiego komputera, gdyby trzeba było coś sprawdzić. Da się coś zaradzic?

Podam specyfikacje (komputer taki przedwieczny XD)

HP Compaq dx2300 Microtower

Intel Pentium Dual CPU E2160 1.80 GHz x2

3GB RAM

Zintegrowana karta

Jak trzeba jeszcze nazwe tej stacji dysków czy coś to sprawdze w tym livecd. Mogę bez tego powiedzieć że po dźwiękach dość wysłużona. I wiem, że zasilacz jest bardzo cieńki.

Byłabym wdzięczna za rady ;)

Link to post
Share on other sites

Byc moze po prostu uszkodzil sie dysk twardy- najlepiej by bylo go podpiac do innego komputera i sprawdzic stan parametrow SMART.

Jak wkladasz plyte z Windowsem to masz tam opcje formatowania dysku ? - probowalas to zrobic ?

Mozesz jeszcze sprobowac podmienic kabvel SATA albo podpiac dysk do innego zlacza SATA na plycie glownej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...