Skocz do zawartości

Chciałbym podkręcić procesor AMD FX-8320


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Vemorion,

Recommended Posts

otóż chciałbym zacząc podkręcanie procesora AMD FX 8320 x8 3.Ghz a nie wiem jak sie do tego zabrac bo nie wiem czy moja płyta główna to wytrzymie i zasilacz czy wystarczy 

Specyfikacja

 

procesor AMD FX-8300

 

ram 8,00GB DDR3

 

płyta głowna Asus M5A78L-M LX3 (AM3R2)

 

grafika (1920x1080@60Hz)  GeForce GTX 650 1gb]

 

zasilacz zasilacz Cube MAX 500w

 

chłodzenie procka spartan 3 lt he1012 

 

I czy ktoś  umiałby mi napisać po kolei jak podkręcić procesor 

w planach mam jeszcze zakup gtx 1060 6gb

Edytowane przez Paczar
Link to post
Share on other sites

Ta płyta ma ubogą sekcję, wiele nie podkręcisz.

Zasilacz 500W mówi tyle co nic.

zasilacz Cube MAX 500w

Hej, ta płyta główna, i chłodzenie nie nadają się do podkręcania (o zasialczu nie napiszę nic, bo nie wiem co za model).

zasilacz Cube MAX 500w

Link to post
Share on other sites

To nie zasilacz tylko prostownik, że jeszcze nic nie wybuchło to się ciesz. Jak chcesz spać spokojnie bez OC nawet to Prostownik do wymiany na zasilacz Markowy a jak chcesz OC to płyta i chłodzenie do wymiany gdzie to nie jest opłacalne bo masz słabą grafikę a FX-y to i tak słabizny.

Link to post
Share on other sites

To nie zasilacz tylko prostownik, że jeszcze nic nie wybuchło to się ciesz. Jak chcesz spać spokojnie bez OC nawet to Prostownik do wymiany na zasilacz Markowy a jak chcesz OC to płyta i chłodzenie do wymiany gdzie to nie jest opłacalne bo masz słabą grafikę a FX-y to i tak słabizny.

ja sobie kupuje gtx 1060 6gb więc spokojnie tylko chcialem sie zapytac jakie markowe silentium pc i jaka płyta pod oc i chłodzenie

Link to post
Share on other sites

Ten FX to będzie dławił tego 1060 :D

Ten zasilacz to nowy chcesz i jaką masz budę żebyśmy dobrali chłodzenie czy się zmieści.

jak go będzie gławił ?

Ten FX to będzie dławił tego 1060 :D

Ten zasilacz to nowy chcesz i jaką masz budę żebyśmy dobrali chłodzenie czy się zmieści.

bude to jest słaba nawet nwm jaka nic nie pisze  wiem ze micro atx plyta główna

Link to post
Share on other sites

Zakup zasilacza no OK, ale płyty pod OC, i chłodzenie nie wiedząc jakie można wsadzić na wysokość, to już pomyłka. I tak 1060 będzie się nudził bo w miejsca procesorowych kulą u nogi będzie ten FX bo jest po prostu słaby. Sprzedaj to w cholerę i kup coś nowszego na Intelu jakimś i5 starszym bo nie ma sensu ładować w tego FX-a.

Link to post
Share on other sites

Zakup zasilacza no OK, ale płyty pod OC, i chłodzenie nie wiedząc jakie można wsadzić na wysokość, to już pomyłka. I tak 1060 będzie się nudził bo w miejsca procesorowych kulą u nogi będzie ten FX bo jest po prostu słaby. Sprzedaj to w cholerę i kup coś nowszego na Intelu jakimś i5 starszym bo nie ma sensu ładować w tego FX-a.

wiesz co ja mam 13 lat i tego fx to kupilem rok temu nwm komu to sprzedac a pozatym ja wszystko chcialem zmienic oprócz procka ehhh no co zrobie musze pomyslec ale to teraz za ile go sprzedac

to co pierwsze mam sprzedac a co kupic]

 

ja tego nie chce odrazu wszystkiego kupowac bo tyle budżetu nie mam wiec to jest taki plan troche przyszlosciowy takie pół roku

Ktos jakies rady co mam zrobic co pierwsze kupic ?

Edytowane przez Paczar
Link to post
Share on other sites

wiesz co ja mam 13 lat i tego fx to kupilem rok temu nwm komu to sprzedac a pozatym ja wszystko chcialem zmienic oprócz procka ehhh no co zrobie musze pomyslec ale to teraz za ile go sprzedac

to co pierwsze mam sprzedac a co kupic]

 

ja tego nie chce odrazu wszystkiego kupowac bo tyle budżetu nie mam wiec to jest taki plan troche przyszlosciowy takie pół roku

Ktos jakies rady co mam zrobic co pierwsze kupic ?

Przez 2 lata używałem FX8350 (stock 8x4,0GHz) w parze z GTX1060/3 (OC) i było OK.

Owszem, CPU z karty maksimum nie wyciągnął, lecz i tak grało się świetnie. Overclocking GPU zwykle przynosił widoczny efekt a to o czymś świadczy. FX8000 dysponuje 4C/8C/8T więc sterownik nVidii ma aż 8 jednostek ALU do wykorzystania. O ile gracz nie trafi na kompletnie beztalencie optymalizacyjne (a'la XCOM 2), to otrzyma całkiem przyjemną maszynkę do gier klasy średniej która poradzi sobie w 1080p/60FPS. Na tym zestawie grałem w serie Battlefield, Battlefront oraz DIRT i serie te działały jak burza na tym sprzęcie.

 

W Twojej sytuacji polecam NAJPIERW zakupić dobry zasilacz, np. używany model niższej półki lecz dobrej firmy. Jedną z najlepszych w tym temacie jest BeQuiet!, używane modele 600W klasy "80 Bronze" można dostać za ~170zł.

 

Dopiero POTEM wymienić kartę grafiki. Bez podkręcania procesora (bo to wymagało by wymiany płyty głównej) rozsądne maksimum to GTX1050TI bądź "max-of-max" GTX1060/3.

Edytowane przez Eternal1
Link to post
Share on other sites

Przez 2 lata używałem FX8350 (stock 8x4,0GHz) w parze z GTX1060/3 (OC) i było OK.

Owszem, CPU z karty maksimum nie wyciągnął, lecz i tak grało się świetnie. Overclocking GPU zwykle przynosił widoczny efekt a to o czymś świadczy. FX8000 dysponuje 4C/8C/8T więc sterownik nVidii ma aż 8 jednostek ALU do wykorzystania. O ile gracz nie trafi na kompletnie beztalencie optymalizacyjne (a'la XCOM 2), to otrzyma całkiem przyjemną maszynkę do gier klasy średniej która poradzi sobie w 1080p/60FPS. Na tym zestawie grałem w serie Battlefield, Battlefront oraz DIRT i serie te działały jak burza na tym sprzęcie.

 

W Twojej sytuacji polecam NAJPIERW zakupić dobry zasilacz, np. używany model niższej półki lecz dobrej firmy. Jedną z najlepszych w tym temacie jest BeQuiet!, używane modele 600W klasy "80 Bronze" można dostać za ~170zł.

 

Dopiero POTEM wymienić kartę grafiki. Bez podkręcania procesora (bo to wymagało by wymiany płyty głównej) rozsądne maksimum to GTX1050TI bądź "max-of-max" GTX1060/3.

to jaką karte graficzną mam kupic bo ja chce sobie pograc na najwyższych assassins creed origins ,wiedzmin 3 far cry 5 , i te nowe tytuły na wysokich bo ten gtx 1060/6 to mi starczy na długo bo coraz nowsze gry potrzebują więcej vram

Link to post
Share on other sites

Ac origins na FX? Na najwyższych? Pomijając GPU to możesz liczyć na granie ze spadkami do 30 fps.

https://youtu.be/07ZfAgqybug?t=589

 

Wymienione przez ciebie gry do najwyższych ustawień w FHD wymagają minimum 1070. 

mi nie chodzi o 60 fps minimum ale takie 40 -50 fpsów mnie zadowala

Ac origins na FX? Na najwyższych? Pomijając GPU to możesz liczyć na granie ze spadkami do 30 fps.

https://youtu.be/07ZfAgqybug?t=589

 

Wymienione przez ciebie gry do najwyższych ustawień w FHD wymagają minimum 1070. 

ale tam masz fx 8300 ja mam 8320

Przez 2 lata używałem FX8350 (stock 8x4,0GHz) w parze z GTX1060/3 (OC) i było OK.

Owszem, CPU z karty maksimum nie wyciągnął, lecz i tak grało się świetnie. Overclocking GPU zwykle przynosił widoczny efekt a to o czymś świadczy. FX8000 dysponuje 4C/8C/8T więc sterownik nVidii ma aż 8 jednostek ALU do wykorzystania. O ile gracz nie trafi na kompletnie beztalencie optymalizacyjne (a'la XCOM 2), to otrzyma całkiem przyjemną maszynkę do gier klasy średniej która poradzi sobie w 1080p/60FPS. Na tym zestawie grałem w serie Battlefield, Battlefront oraz DIRT i serie te działały jak burza na tym sprzęcie.

 

W Twojej sytuacji polecam NAJPIERW zakupić dobry zasilacz, np. używany model niższej półki lecz dobrej firmy. Jedną z najlepszych w tym temacie jest BeQuiet!, używane modele 600W klasy "80 Bronze" można dostać za ~170zł.

 

Dopiero POTEM wymienić kartę grafiki. Bez podkręcania procesora (bo to wymagało by wymiany płyty głównej) rozsądne maksimum to GTX1050TI bądź "max-of-max" GTX1060/3.

Wiesz co pomylilem sie mam 8320 zle napisalem sorry

Pomyliłem sie źle napisałem mam amd fx 8320 a nie 8300

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

raz, że Twoja płyta nie zachwyca i ciężko będzie sensownie na niej podkręcić a dwa, że posiadasz Spartana w ubogiej wersji LT zamiast Pro (Pro posiada więcej rurek) czyli na starcie masz pod górę z chłodzeniem

nawet gdybyś podkręcił mocno ten procesor - przyrost klatek nie będzie imponujący

nie kręć tego procesora, daj sobie z tym spokój

 

jeśli posiadasz GTX 650 1GB - możesz wymienić na GTX 1050Ti 4GB (jakiś model za 750zł) , ja mocniejszej karty pod ten procesor bym nie dawał ale przyrost na tle GTX650 i tak powinien być bardzo wyraźny

do tego dokup sobie jakiś normalny zasilacz

podsumowując :

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-500w-spc164-977142/

i zobaczysz, że będzie dobrze

Edytowane przez Vemorion
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

raz, że Twoja płyta nie zachwyca i ciężko będzie sensownie na niej podkręcić a dwa, że posiadasz Spartana w ubogiej wersji LT zamiast Pro (Pro posiada więcej rurek) czyli na starcie masz pod górę z chłodzeniem

nawet gdybyś podkręcił mocno ten procesor - przyrost klatek nie będzie imponujący

nie kręć tego procesora, daj sobie z tym spokój

 

jeśli posiadasz GTX 650 1GB - możesz wymienić na GTX 1050Ti 4GB (jakiś model za 750zł) , ja mocniejszej karty pod ten procesor bym nie dawał ale przyrost na tle GTX650 i tak powinien być bardzo wyraźny

do tego dokup sobie jakiś normalny zasilacz

podsumowując :

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-500w-spc164-977142/

i zobaczysz, że będzie dobrze

a jakbym chcial podkręcac procesor to bym musial plyte glowną kupywac nową , najlepiej chyba obudowe kupic jakąś dobrą bo mam tylko jedno wejscie na wentylator i to chyba nie dobrze a nie mogbym wygrac na allegro uzuwaną karte gtx 1060 6 gb za 700 zl ?

raz, że Twoja płyta nie zachwyca i ciężko będzie sensownie na niej podkręcić a dwa, że posiadasz Spartana w ubogiej wersji LT zamiast Pro (Pro posiada więcej rurek) czyli na starcie masz pod górę z chłodzeniem

nawet gdybyś podkręcił mocno ten procesor - przyrost klatek nie będzie imponujący

nie kręć tego procesora, daj sobie z tym spokój

 

jeśli posiadasz GTX 650 1GB - możesz wymienić na GTX 1050Ti 4GB (jakiś model za 750zł) , ja mocniejszej karty pod ten procesor bym nie dawał ale przyrost na tle GTX650 i tak powinien być bardzo wyraźny

do tego dokup sobie jakiś normalny zasilacz

podsumowując :

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-500w-spc164-977142/

i zobaczysz, że będzie dobrze

nie najlepiej przeniesc sie na intela plyta glowna i procesor

Link to post
Share on other sites

to totalna głupota kupować płytę tylko dlatego żeby kręcić tego FX'a

nie dostaniesz używanej GTX1060 6GB za 700zł

GTX 1050Ti ma podobne TDP do GTX650 więc warunki w obudowie nie zmienią się

 

chcesz to możesz przejść na intela ale to są koszty, obecnie w Twoim zestawie najsłabszy element to karta graficzna, Twój obecny procesor da radę współpracować z mocniejszymi kartami niż masz obecnie, powinieneś zacząć od wymiany grafiki, moją propozycje rozwiązania tematu masz powyżej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...