Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Poszukuje nowego telefonu do ok. 1000zł,

Przekątna ekranu 5-6 cali

Rozdzielczość FullHD lub okolice tego

Główne zastosowanie to fb, przeglądanie internetu, proste aplikacje

Zależy mi na minimalistycznym systemie bez wodotrystków, który nie będzie zamulać i poradzi sobie z kilkoma aplikacjami jednocześnie

Raczej nie gram na telefonie, czasem coś obejrze na YouTube lub Twitch

Nie musi robić świetnych zdjęć, wystarczą średnie/przyzwoite.

Głośnika zewnętrznego praktycznie nie używam, ale chciałbym mieć dobrą jakość dźwięku przez słuchawki

Zależy mi żeby dało się przyzwoicie regulować jasność ekranu żeby w nocy nie oślepiał.

Do tej pory miałem HTC Desire X i Xperia Z1 więc słabo się orientuje,

Chciałbym żeby posłużył pare lat

Czy 1000zł to dobry budżet na taki telefon?

Z góry dziękuje

 

Link to post
Share on other sites

Xiaomi Redmi Note 5 Pro chyba spełni wszystkie twoje oczekiwania + ma świetną baterię.

Z wad to odrazu uprzedzę:
- Na jasność ekranu nie narzekam, można by się kłócić że przy najmniejszej i tak jest lekko jaśniej niż mogłoby być ale nie jest to coś co oślepia.
- Co do słuchawek jakość jest OK ale dosyć cicho gra na najwyższej głośności - da się to własnoręcznie naprawić acz trzeba się trochę pobawić.

Reszta to imo same zalety, powinien spokojnie starczyć na lata. Tylko bierz wersję 4GB, 100 zł różnicy a dużo wydajnościowo zmienia + na przyszłość starczy na dłużej.

Telefon mam już ze 2 tygodnie więc mówię to z autopsji a nie z poradników :)

Link to post
Share on other sites

Redmi Note 5 to najlepszy wybór w budżecie do 1000 zł. W zasadzie, wyższą wersję - 4/64 kupisz za 900 zł. Oprócz wymienionych powyżej zalet będziesz cieszyć się bardzo dobrym hardware, we wspomnianej wersji płynność działania będzie rodem ze środniopółkowych flagowców. To prawda, jest dość wysoki, ale dzięki dobrym proporcjom i zagospodarowaniu przestrzeni ma taką samą szerokość jak wspomniana przez Ciebie Xperia, która oferuje duużo mniejszą przestrzeń roboczą. Nie zniechęcałbym się na Twoim miejscu tym bardziej, że, gdy wymagać tego będzie sytuacja, możesz sobie korzystać w trybie jednoręcznym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Oj ciężko będzie Ci znaleźć takiego hehe. Może leciwy Samsung S7 byłby dobrym pomysłem ? Ma 5.1" wyświetlacz, wysokość 142mm. Jest w dalszym ciągu mega wydajnym telefonem. Nowy kosztuje ok 1400 zł (np sferis), ale może udałoby Ci się znaleźć coś lekko używanego tańszego w okolicach 1k w dobrym stanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...