Skocz do zawartości

Adam33k DESK - zmiany na stanowisku i w PC


Recommended Posts

Siemanko!
Pewnie kilka osób mnie już kojarzy tutaj z forum z workloga którego niestety musiałem zakończyć z pewnych prywatnych powodów.
Wracam znów do tego działu ale tym razem już nie będzie typowej modyfikacji peceta tylko ogólna rozbudowa stanowiska oraz jakieś tam mniejsze i większe zmiany w PC.
Ogólnie w całym PC i na biurku pozmieniało się od ostatniego czasu, ale wszystko zobaczycie poniżej. Na końcu przejdę do planowanych zmian.


Dobra zacznę od biurka, poprzednio na moim biurku stał jakiś 24" LG IPS, oraz klawiatura od genesis i badziewne słuchawki z marketu. Teraz już jest trochę lepiej ale to dalej nie to co chciałbym osiągnąć, poniżej macie kilka fotek oraz to co widać na biurku :)
 

  • Monitor LG 29UM59-P - pokrótce: 29",21:9, IPS, 2560x1080, 75Hz
  • Monitor Samsung S25A450B - 24",16:9, TN(niestety :(),1920x1080, 60Hz
  • Uchwyt do monitorów ART L-13GD
  • Klawiaturka Corsair Strafe RGB
  • Mycha NTT HIRO Octagon
  • 2x JBL GO
  • Pad Xbox One S

e2FQjGDl.jpg

SpEW69pl.jpg

nV4inL2l.jpg

 

Moim osobistym zdaniem teraz stanowisko prezentuje się zupełnie lepiej niż wcześniej. Poniżej fotka jak wyglądało wcześniej.

r5PGfbPl.jpg

 

Niestety przez te zmiany musiałem wyrzucić kompa pod biurko co bardzo żałuje, bo chętnie bym go zobaczył na górze lecz niestety nie mam miejsca na większe biurko które obecnie ma 120cm szerokości.

 

Dobra bez zbędnego pisania przejdźmy do zmian w PC. Zrezygnowałem z LC ponieważ utrudniało mi to pracę(zmieniałem często karty, testowałem chłodzenia) i nie miałem czasu na ciągłe zlewanie płynu rozmontowywanie układu itp. Poniżej obecna specka oraz kilka fotek :)

  • [email protected]
  • SilentiumPC Navis 240 Pro
  • G.skill Trident Z RGB@3400Mhz CL15-18-18-40 1T 1.35V
  • MSI X99A Gaming Pro Carbon
  • Gainward Phoenix GTX 1080
  • SSD Adata Su800 256GB
  • HDD WD BLUE 500GB
  • Corsair RM1000i
  • 3x Corsair LL120
  • no i stara już wysłużona skrzynka - Enthoo Primo

63cftYZl.jpg

77gqwiVl.jpg

lwDuJpol.jpg

fVRxDhwl.jpg

 

 

No to przejdźmy do tego co chciałbym zmienić :)
Zacznijmy od stanowiska:
- Drugi Pad od XoneS wraz ze stacją dokującą

- Jakiś HUB USB 3.0

- Ledy za monitorem(najlepiej jakiś Ambibox) oraz za biurkiem

- Zmiana myszki na Logitech G502/Corsair DarkCore RGB

- Zmiana słuchawek na Logitech G933

- Jakiś duży mouse pad ponieważ M12Maxi nie zadowoliła mnie jakościowo i wytrzymała rok

- Stojak na słuchawki Corsair ST100

- Ogarnąć cable managment pod biurkiem bo w tej chwili woła o pomstę do nieba

 

Przejdźmy do samej skrzynki, bo ona też moim zdaniem wymaga zmian :)
- Zmiana obudowy najprawdopodobniej na Corsair Obsidian 500D

- Dorzucenie jakiegoś SSD na M.2 conajmniej 512GB(Dość mam dźwięku HDD :D)

- Wrzucić jakiś wewnętrzny HUB USB ponieważ już w tej chwili brakuje mi w środku USB

- Ledy Corsair Lighting Node Pro

- Corsair Commander Pro

- W późniejszym czasie wymiana AIO na jakiegoś H150i Pro

 

 

No dobra zmian na razie na tyle, może coś wpadnie po drodze do głowy to będę aktualizował.

Tak wiem, wszędzie Corsair ale podoba mi się ich design oraz jakość. Jedyne na co mogę narzekać to jakość klawiatury, ale jest do przeżycia ;)

Przepraszam was za różną jakość fotek ale jedne były robione S7 Edge a drugie Panasonicem G7(Nowy nabytek).


Zapraszam wszystkich do komentowania, przyjmę wszelką konstruktywną krytykę oraz jakieś porady :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...