Skocz do zawartości

Obroty 100% na karcie graficznej GTX 1060


Recommended Posts

Witam,

Moja karta graficzna to MSI GTX 1060 6GB. Od pewnego czasu wentylatory karty graficznej chodzą na maksymalnych obrotach. Próbowałem regulować prędkość w MSI Afterburner, ale to nic nie zmienia (wcześniej nie było z tym problemu). W HWMonitor pokazuje, że obroty są ustawione ciągle na 50%.

Gdy wchodzę do biosu karta ciągle chodzi na 100%, więc wydaję mi się, że to nie problem z systemem.

Kartę wyjmowałem, resetowałem bios, ale bez skutku. Chwilowym rozwiązaniem okazało się, przełożenie karty do drugiego komputera, gdzie zaczęła pracować normalnie, a potem wstawienie jej znowu do mojego PC. Działała tak przez miesiąc dobrze i znowu pojawił się ten problem. Zrobiłem ponownie procedurę przełożenia karty do drugiego PC i starczyło to na kilka dni. Teraz znów wentylatory chodzą na maksa. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Ogólnie karta ma jeszcze gwarancje, ale boję się, że w serwisie będzie działała i zwrócą mi bez naprawy.

 

PS. Bios karty też próbowałem aktualizować.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jaka jest reszta sprzętu, były wgrywane jakieś programy narzędziowe/sterowniki, może wystarczy reset ustawień samego MSI Afterburner ?

Na koniec w związku z temperaturami jakie panują ostatnio za oknami, pytanie jakie temperatury są na karcie graficznej?

Link to post
Share on other sites

Jaka jest reszta sprzętu, były wgrywane jakieś programy narzędziowe/sterowniki, może wystarczy reset ustawień samego MSI Afterburner ?

Na koniec w związku z temperaturami jakie panują ostatnio za oknami, pytanie jakie temperatury są na karcie graficznej?

Sprzęt taki jak w sygnaturze, nic nie było wgrywane. Odinstalowywałem MSI Afterburner i też to samo, po za tym w biosie też karta chodzi na maksa, a tam Afterburner już jej nie kontroluje. Temperatury są w normie, na pulpicie 33 stopni, w grach ok. 70 stopni. I dodam, że karta tak chodzi niezależnie czy włączona jest gra czy jest na pulpicie, w ogóle nie zmniejsza prędkości wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...