Skocz do zawartości

Problem z kartą Gtx 760 evga


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Piwas,

Recommended Posts

Witam, mam problem z nowa kartą graficzna gtx 760 evga. Problem polega na  tym że np: w grze Rust jakiekolwiek miałbym ustawienia graficzne to i tak mam 7-11 fps, w innych grach np cs na wysokich ustawieniach mam 30 fps max, tak samo jest w innych grach, a sterowniki mam najnowsze.

 

Komputer praktycznie jest jak nowy i posiada:

i7 4770 3.4Ghz

32gb ram

płyty głownej niestety nie znam :P

Rozdzielczość 1920x1080

Edytowane przez Piwas
Link to post
Share on other sites

Lista kontrolna bo widzę, że autor nawet nie sprawdził podstawowych rzeczy zanim napisał post.

1. Jakie masz temperatury cpu i gpu pod obciążeniem.

2. Czy gpu i cpu ma 100% obciążenia podczas gry.

3. Mam nadzieję, że nie masz podpiętego monitora pod zintegrowane gpu?

4. Czy coś w tle (w sysyemie) nie zabiera ci mocy cpu bądź gpu?

 

 

Jak nie wiesz czym  sprawdzić punkt 1,2 to ściągnij MSI afterburner.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Lista kontrolna bo widzę, że autor nawet nie sprawdził podstawowych rzeczy zanim napisał post.

1. Jakie masz temperatury cpu i gpu pod obciążeniem.

2. Czy gpu i cpu ma 100% obciążenia podczas gry.

3. Mam nadzieję, że nie masz podpiętego monitora pod zintegrowane gpu?

4. Czy coś w tle (w sysyemie) nie zabiera ci mocy cpu bądź gpu?

 

 

Jak nie wiesz czym  sprawdzić punkt 1,2 to ściągnij MSI afterburner.

Temperatura nie wychodzi poza 70 stopni, nie obciąża go w 100%, nie mam pod pietego pod zintegrowane  i  nie zabiera mi nic mocy w sys i tle

Edytowane przez Piwas
Link to post
Share on other sites

Czy to co napisałeś dotyczy zarówno CPU i GPU? Chce się upewnić, bo z twojej wypowiedzi to nie wynika, a cpu może ograniczać gpu, np. coś innego go wykorzystuje, albo zbija takty przez wysokie temperatury. Spróbuj w panelu nvdii w ustawienia 3d w zarządzanie energią ustawić Preferuj maksymalną wydajność jeśli nie masz ustawioną.

 

1. Czy karta wsadzona do płyty głównej ma podłączane kable od zasilania, czy tylko została wsadzona do płyty głównej??

2. Jaki masz zasilacz.

3. Czy ta karta graficzna nie jest fałszywa? Bawiąc się w Janusza i kupując kartę z mniej znanych źródeł, bądź też w niektórych przypadkach od kogoś można się nadziać i kupić podróbę. Odpal GPU-Z i zrób zdjęcie. Przy okazji  też zrób zdjęcie z zakładki sensor, gdy obciążasz gpu.

 

Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Czy to co napisałeś dotyczy zarówno CPU i GPU? Chce się upewnić, bo z twojej wypowiedzi to nie wynika, a cpu może ograniczać gpu, np. coś innego go wykorzystuje, albo zbija takty przez wysokie temperatury. Spróbuj w panelu nvdii w ustawienia 3d w zarządzanie energią ustawić Preferuj maksymalną wydajność jeśli nie masz ustawioną.

 

1. Czy karta wsadzona do płyty głównej ma podłączane kable od zasilania, czy tylko została wsadzona do płyty głównej??

2. Jaki masz zasilacz.

3. Czy ta karta graficzna nie jest fałszywa? Bawiąc się w Janusza i kupując kartę z mniej znanych źródeł, bądź też w niektórych przypadkach od kogoś można się nadziać i kupić podróbę. Odpal GPU-Z i zrób zdjęcie. Przy okazji  też zrób zdjęcie z zakładki sensor, gdy obciążasz gpu.

 

Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Oczywiście ze chodziło mi o GPU, a raczej i7 by nie ograniczała tej kary graficznej. W panelu nvdii zrobiłem to juz dawno 

1.jest podłaczona pod zasilanie

2. Zasilacz to Delta electronics Power Moc wyjściowa to 120-240W a moc max to 400W

3. tu sa screeny do obciążenia karty używałem msi kombustera 3 

http://gpuz.techpowerup.com/18/07/30/cw6.png

http://gpuz.techpowerup.com/18/07/30/qtc.png

Link to post
Share on other sites

Nie mam zbytnio wiedzy o zasilaczach, ale nie masz przypadkiem za słaby? W specyfikacji gtx 760 jest napisane, że wymagany zasilacz minimum 500 watów. To by tłumaczyło problem. Karta pod obciążeniem ma napisane, że jest obciążona na 100% (GPU Load w zakładce sensors), a wciąż karta nie podbija zegarów (bo nie ma skąd pobrać więcej mocy) ino siedzi na niskich. Nawet pomimo, że wcześniej napisałeś coś innego:

 

 

nie obciąża go w 100%

 

 

Potrzeba poczekać na opinie kogoś kto ma pojęcie o zasilaczach.

Edytowane przez DreamerDream
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jaki dokładnie model tego zasilacza? 400w na 12V, czy w sumie? Zdjęcie tabliczki znamionowej najlepiej zrób - bo jest na styku i trzeba to sprawdzić.

 

Tak czy siak zasilacz jest za słaby - Zestaw z kręconą i7 i gtx760 bierze 350-360W w czasie grania, a po podkręceniu nawet 400 - skoro ten ma mocy 400W (o ile tyle ma na 12V) to zapasu nie ma w ogóle i mogą być problemy.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,22

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Jaki dokładnie model tego zasilacza? 400w na 12V, czy w sumie? Zdjęcie tabliczki znamionowej najlepiej zrób - bo jest na styku i trzeba to sprawdzić.

 

Tak czy siak zasilacz jest za słaby - Zestaw z kręconą i7 i gtx760 bierze 350-360W w czasie grania, a po podkręceniu nawet 400 - skoro ten ma mocy 400W (o ile tyle ma na 12V) to zapasu nie ma w ogóle i mogą być problemy.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl?page=0,22

https://zapodaj.net/aec26f8e660d2.jpg.html zdjecie z info o zasilaczu

A zasilacz bequiet 530W by starczyło?

Edytowane przez Piwas
Link to post
Share on other sites

https://zapodaj.net/aec26f8e660d2.jpg.html zdjecie z info o zasilaczu

A zasilacz bequiet 530W by starczyło?

 

Czy mi się dobrze zdaje, że to nie jest składany PC od podstaw tylko stacja robocza od HP?

I tak zasilacz jest za słaby.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Czy mi się dobrze zdaje, że to nie jest składany PC od podstaw tylko stacja robocza od HP?

I tak zasilacz jest za słaby.

Jedyne co w tej stacji zostało to procek i zasilacz

Edytowane przez Piwas
Link to post
Share on other sites

Temu pytam, bo jakby był w oryginale to w takich stosowano dość często niestandardowe złącza zasilania. A nie mogę znaleźć dokładnych informacji o tym jakie złącza posiada ten zasilacz. Ale jak mówisz, że z oryginału tyle zostało to OK.

 

Powiedz do jakiej kwoty zasilacz?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Temu pytam, bo jakby był w oryginale to w takich stosowano dość często niestandardowe złącza zasilania. A nie mogę znaleźć dokładnych informacji o tym jakie złącza posiada ten zasilacz. Ale jak mówisz, że z oryginału tyle zostało to OK.

 

Powiedz do jakiej kwoty zasilacz?

Najlepiej by było jakby był dobrej jakości i do 300-400zł :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...