Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Pierwszy raz korzystam z forum jako prośby o pomoc. A mianowicie posiadam już PC staruszka.

Nie gram zbyt dużo choć nie ukrywam, że od czasu do czasu lubię sobie zagrać czy to w BF'a czy CS GO jednak płynność pozostawia wiele do życzenia. Stąd moja prośba o pomoc , co bym mógł zrobić by ten PC chodził lepiej (tak wiem ze kupić nowy ale po co by 1h na tydzień zagrać w grę? no chyba nieee) , czy w ogóle da się coś zrobić?

  • Procesor: AMD Phenom II X4 965 3.4GHz
  • Płyta: ASRock M3A UCC
  • RAM: Kingston 8GB 1600MHz DDR3 CL10 HyperX Fury
  • Grafika: ASUS GeForce GTX 560 TI 1024MB GDDR5
  • Dyski: GOODRAM 120GB CX300 oraz Seagate Barracuda 7200.12 500GB
  • Zasilacz 500W ---nie jest to zasilacz porządnej firmy
  • Windows 10 x64

Czy ktoś jest mi wstanie pomóc i powiedzieć co by trzeba było wymienić by to chodziło lepiej? Żeby się dało zagrać w CS przy stałych fps'ach  bez lagów (chociaż na najniższych bo teraz się nie da). O ile oczywiście się da to coś przyśpieszyć. :co:

 

Z góry dziękuje i Pozdrawiam  ^^ 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz 500W ---nie jest to zasilacz porządnej firmy

Trzeba od niego zacząć, coś sensownego, ale nadal budżetowego to wydatek 170-250zł, za 250zł masz już bardzo dobry zasilacz - Seasonic Focus Gold 450W, 7 lat gwarancji, bdb środek, całkiem cichy i wystarczy na długo.

 

W jakiej obudowie to siedzi?

 

Jaki masz budżet? - generalnie zmiana platformy sporo wniesie bo CS własnie siedzi na CPU, chociażby zakup i5/i7 na SB i jakiegoś MOBO, RAM masz.

Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem ze generalnie najważniejsze komponenty muszę wymienić by jakoś to chodziło. Procek lepszy no i płyta bo już na tej nic lepszego nie siądzie ... Zasilacz nie jest aż taki drogi więc bez problemu mógłbym wymienić. Obudowa też jest jakiegoś nieznanego mi pochodzenia (po prostu kupiłem gotowy zestaw w jakimś salonie komputerowym)  bo jak mówię ma on już ładnych parę lat i co jakiś czas do niego dokładałem jak nie ram to dysk ssd.

 

Budżet? No nie wiem myślę żeby nie wydać bóg wie ile ale sądząc po tym ze muszę wymienić płyte i procka to mały koszt nie będzie.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Jesli obudowa leciwa i piekarnik to i ja trzeba wymienić, kolejne 150zł.

 

Używana I5 na LGA 1155 to wydatek 150-180zł, i7 2600 to już ~300zł. Do tego płyta 150-300zł w zależności bo tutaj na P67Z68/Z77 możesz podbić mnożnik o 4 i masz w zależności od procesora ~4,0GHz przy CPU non K.

 

Z wad takiego rozwiązania, krótka gwarancja lub jej brak na płyty i z nimi jest loteria.

Nowy sprzęt to już sprzedaż obecnego CPU, MOBO i RAM i zakup i5 8400 na B360 i 2x4GB RAM DDR4 2666MHz a to już wydatek rzędu ~1500zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...