Skocz do zawartości

Zestaw pod montaż filmów - Adobe Premiere Pro


Recommended Posts

Cześć!

 

Przeglądnąłem kilkadziesiąt tematów dotyczących zestawu komputerowego pod montaż wideo, niestety były one na kwotę +6000 lub 3000-3500zł, a dodatkowo prawie wszystkie dotyczyły zestawu komputerowego również pod gry. Komputer ma służyć do montażu, nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie, natomiast zależy mi na płynnej i komfortowej pracy. 
Z racji tego, że coś wiem o komputerach, ale niewiele jeśli chodzi o dobór odpowiednich parametrów w celu uzyskania dobrej mocy obliczeniowej postanowiłem napisać temat, dzięki któremu będę wstanie wymienić mój obecny komputer na coś szybszego.

 

  • Zastosowanie komputera : Montaż filmów, praca na Adobe Premiere Pro.
  • Maksymalna kwota : Do 5000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W ciągu 30 dni.
  • Których części potrzebuję : Tylko buda.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Acer V243H (1920 x 1080 pikseli), LG LED 22EB23 (Analogowa 1920 x 1080)
  • Specjalne wymagania : Szybkość i niezawodność. 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk seagate 1tb na dane.
  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne : Czy monitory poradzą sobie 

Czy znajdzie się pomocna duszyczka?

Link to post
Share on other sites

 

 

Która wersja Premiera, z czego materiały, rozdzielczość/Bitrate?

Najnowsza, kamera, FHD. Kiedyś może 2K.

 

 

 

Będzie kaska żeby dorzucić więcej RAM/kolejne SSD za jakiś czas?

Myślę, że tak. Natomiast czy wydanie np. kolejnych 1000zł sprawi, że film, który trwa 10 minut będzie się renderował o 2 minuty szybciej czy animacja będzie szybciej się ładować o 0,5s na takich mi detalach nie zależy. 

Link to post
Share on other sites
1 x  AsRock Z370 Pro4 /intel Z370, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Armis AR3 TG (b/z) 1 x  bequiet! SystemPower 9 500W 120mm 1 x  Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/ 1 x  Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 1 x  Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB DDR5 192bit (1797/8008) 1 x  Plextor M.2 M8Pe 512GB heat sink (2300/1300MB/s) MLC 1 x  Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink (2000/900MB/s) MLC 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

 

5661 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Ciut poza budżet ale jesteś na starcie z 6 rdzeniami / 12 wątkami oraz dwoma SSD pod M.2 na NVME. 

256 GB system i soft i 512 GB zapis i odczyt tego co obrabiasz. Brakuje dysku SSD pod cache i temp. Dokładasz go za jakiś czas. Wydatek niespełna 300 zł bo tutaj wystarczy taki http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=27112

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Natomiast czy wydanie np. kolejnych 1000zł sprawi, że film, który trwa 10 minut będzie się renderował o 2 minuty szybciej

Skoro to będą krótkie filmy ok 10 minut, to na starcie wystarczy jeden dysk SSD. W przyszłości odczujesz potrzebę, to sobie dokupisz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Cześć po krótkiej przerwie.

Dzięki kajtek. 3ndurek za odpowiedzi. 

 

Na samym dole screen koszyka.

Skorzystałem z rady 3ndurka i kupię Plextor'a bez radiatora, później dokupując osobno. 

 

Czy coś od ostatniego czasu zmieniło się względem sprzętu/wymagań? Czy brać już ten zestaw.

 

Jeszcze jedno pytanie. Jaka jest różnica pomiędzy tę samą kartą 3GB, a 6GB? Oprócz ceny, na co się to przełoży?

 

RN21yOR.png

Edytowane przez tsqmi
Link to post
Share on other sites

Wrzuć tam sobie później w locie jakiś SSD z dobrym zapisem bez dropów przez bufor SLC pod cache i wszystkie inne śmieci w locie. 

 

Niestety wszystko co jest po dobrym zapisem nie rozumiem ani słowa.

 

Obecnie mając te dwa SSD'ki na 256 instaluję system, pakiet adobe, inne wazne programy, które będę używał. Wszystkie zmontowane filmy i inne dane trzymam na HDD, a na drugim SSD 512 trzymam materiał, który obecnie obrabiam? 

Edytowane przez tsqmi
Link to post
Share on other sites
Niestety wszystko co jest po dobrym zapisem nie rozumiem ani słowa.

IRDM Pro 240GB i przydzielasz partycję na tempy/media cache/preview Adobe, to są śmieci/pliki tymczasowe, które są tworzone co otwarcie projektu/zmianach i szkoda zajeżdżać sobie szybki dysk na NVMe zapisami, które jak wiemy go zużywają.

Na HDD eksport gotowych filmów i Backup.

M8PeGN 512GB odczyt surówki i bieżące projekty

M8PeG 256GB system/soft.

Jak się Ty zajmujesz to powinieneś takie rzeczy wiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...