Skocz do zawartości

Problem z realtek hd audio


Recommended Posts

Witam mam pewien problem z realtek hd audio otóż po zainstalowaniu sterowników realtek hd audio z oficjalnej strony płyty głównej program w ogóle się nie uruchamia, dzwięku równieź niema(Jest tylko głośny, dziwny szumna każdym kanale wejścia)  jak i dzwięku z mikrofonu, dodam jeszcze że jakiś rok temu, wyłączałem zintegrowaną kartę dzwiękową w biosie , ponieważ kupiłem karte dźwiękową  aim sc808. Wczoraj musiałem włączyć zintegrowaną ponieważ byłem zmuszony do odłączenia karty córki (aima sc808) a tam niestety znajduje się wejście na mikrofon. Głównie chodzi mi tylko o te wejście na miktofon w integrze, dzwięk mam z aima. Próbowałem wszystkiego:

https://zapodaj.net/d247f2d1f625e.jpg.html
https://zapodaj.net/a14b667594238.jpg.html
https://zapodaj.net/75ef47cd9765e.jpg.html

https://zapodaj.net/b58dae5b04c63.jpg.html

Instalacji sterowników najnowszych realtek hd audio jak i tych starych
Instalacji sterowników chipset
Odinstalowanie sterowników przez Revo uinstaler oraz czyszczenie ccleanerem jak i również logów

W biosie ustawione mam hd audio na włącz 
 

Płyta to MSImsi b85-g43 



Proszę o pomoc i dziękuję z góry :) 

 

Edytowane przez darkcreed123
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A z tyłu obudowy sprawdzałeś ?  Jak  wspomniał mój poprzednik zainstaluj sterowniki z oficjalnej strony Realteka , nie pobieraj z torrrentów bo mogą mieć wirusa czy inne g...o.  Powinieneś mieć jakieś sterowniki od dźwięku, które były dołączone do płyty głównej, warto je zainstalować i sprawdzić, a potem jak wspomniano można się bawić ze sterownikami z oficjalnej strony Realteka. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na początek zaproponuję reset ustawień BIOS choćby przez wyciągniecie baterii na 1 minutę, gdyby nie pomagało sprawdzenie czy nie ma dostępnej na stronie producenta płyty głównej nowszej wersji BIOS.

By upewnić się  co do samego sprzętu zaproponowałbym sprawdzenie za pomocą Live CD Linux-a.

Na koniec mam pytanie jaki system, bo np kwietniowa paczka aktualizacji dla Windows 10 potrafiła nie jednemu krwi popsuć, przez jakiś niekompatybilny sterownik.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tyłu  sprawdzałem dalej to samo  również instalowałem sterowniki z płyty dołączonej do płyty głównej ; ) .Z oficjalnej strony. instalowałem jakieś sterowniki ale nie wiem czy dobre(http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false  Pierwszy dowloader). Reset biosa zrobiłem i nic nie pomogło, Tak korzystam z tego jakże "cudownego" systemu operacyjnego jakim jest  windows 10 

Link to post
Share on other sites

Jeśli sterowniki Realtek są poprawnie zainstalowane to wrzuć screen z Menadżera urządzeń sprawdzimy czy nie ma tam jakiegoś konfliktu. Dobrze by było gdybyś wrzucił również screen z Panelu sterownia-Dźwięk-Otwarzanie chce zobaczyć jakie masz domyślne urządzenie audio. W Panelu sterowania Menadżera Realtek HD Audio jeśli chcemy by dźwięk poprawnie działał na przednim panelu obudowy należy odnaleźć w ustawianiach funkcje Wyłącz wyrwanie gniazd panelu przedniego. Sterownik rozpozna konfigurację i nie będzie rozłączać słuchawek ani mikrofonu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Instalowałeś sterowniki dla Windows 32 bit, a pewnie masz 64 bit, więc lepiej pobrać dedykowane dla systemu 64 bitowego. Jakiś czas temu sam instalowałem Windows 10 na moim komputerze i nie było potrzeby instalowania sterowników od dźwięku że strony realteka , ponieważ Windows już je miał w sobie. Może warto spróbować? Wspomniane buczenie , pojawiało się u mnie też gdy korzystałem z głośników - teraz korzystam z wbudowanych głośników w monitor i dźwięk jest przesyłany po kablu. Sprawdź, czy jednoczenie nie dublujesz. Może masz podłączenie od karty graficznej przez HDMI  do monitora (który ma wbudowane głośniki) i już może być dźwięk, lub zmienić gniazdo z HDMI na DVI ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli sterowniki Realtek są poprawnie zainstalowane to wrzuć screen z Menadżera urządzeń sprawdzimy czy nie ma tam jakiegoś konfliktu. Dobrze by było gdybyś wrzucił również screen z Panelu sterownia-Dźwięk-Otwarzanie chce zobaczyć jakie masz domyślne urządzenie audio. W Panelu sterowania Menadżera Realtek HD Audio jeśli chcemy by dźwięk poprawnie działał na przednim panelu obudowy należy odnaleźć w ustawianiach funkcje Wyłącz wyrwanie gniazd panelu przedniego. Sterownik rozpozna konfigurację i nie będzie rozłączać słuchawek ani mikrofonu. 

No więc tak, wszystkie screeny o które prosiłeś wysłałem na początku tematu, tak jak już mówiłem program w ogóle mi się nie uruchamia tzn Menadżer Realtek HD Audio 

 

 

 

Instalowałeś sterowniki dla Windows 32 bit, a pewnie masz 64 bit, więc lepiej pobrać dedykowane dla systemu 64 bitowego. Jakiś czas temu sam instalowałem Windows 10 na moim komputerze i nie było potrzeby instalowania sterowników od dźwięku że strony realteka , ponieważ Windows już je miał w sobie. Może warto spróbować? Wspomniane buczenie , pojawiało się u mnie też gdy korzystałem z głośników - teraz korzystam z wbudowanych głośników w monitor i dźwięk jest przesyłany po kablu. Sprawdź, czy jednoczenie nie dublujesz. Może masz podłączenie od karty graficznej przez HDMI  do monitora (który ma wbudowane głośniki) i już może być dźwięk, lub zmienić gniazdo z HDMI na DVI ? 

Oo nie zauważałem tego że pierwszy dowloader jest na 32 bitowy system, dobra zainstaluje ten drugi i zobaczymy, a co do dźwięku przez hdmi, to używam DVI 

 

PS Po zainstalowaniu dalej to samo

 

 

 

Zacznijmy od tego, czy da się używać jednoczesnie zintegrowanej i zewnętrznej karty dźwiękowej?

Wydaję mi się że tak, jeśli oczywiście tak jak ja chcę, czyli zintegrowana tylko i wyłącznie do mikrofonu, zewnętrzna tylko i wyłącznie do dźwięku 

Edytowane przez darkcreed123
Link to post
Share on other sites

A masz HDMI ? To spróbuj podpiąć do karty graficznej i monitora - jak ma wbudowane głośniki to będzie dźwięk - ja tak mam- i nie musisz się już bawić  ze sterownikami. To rodzi problem gdyż obie karty są aktywne, wyłącz jedną i podłącz głośniki - zazwyczaj do zielonego gniazda , a mikrofon do czerwonego gniazda - obok powinny być też małe symbole co do czego podłączamy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...