Skocz do zawartości

Blue screen przy podpięciu obu dysków


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc. Składałem nie tak dawno wujkowi komputer, wszystko było cacy, system działa i nawet zostawiłem dysk bodajże na sata 2(ze starego komputera). 

Poinformowali mnie, że system nie wstaje i mam przyjechać to sprawdzić - BIOS nagle nie wykrywał dysku SSD, na którym postawiony był system. Posprawdzałem czy jest to wina portów sata na płycie głównej i sytuacja wygląda tak.

Są 2 porty -
Gdy do 1 portu jest podpięty ssd, a do drugiego HDD, to ssd nie jest wykrywany. 
Gdy do 2 portu jest podpięty ssd, a do 1 nic, to ssd nie jest wykrywany.
Gdy do 1 portu jest podpięty ssd, a do 2 nic, to system normalnie wstaje.
Gdy do 2 portu jest podpięty ssd, a do 1 hdd, to ssd nie jest wykrywany.

Z góry poinformowałem ich, że nie jestem pewien co może być przyczyną, choć stawiam na jakieś zwarcie na portach.

Mieliście kiedyś podobny problem? Co było przyczyną? Czy macie pomysł jak to naprawić nie wysyłając płyty na gwarancje?

SSD - Patriot Burst 240GB
Płyta główna - ASRock H110M-HDV
Zasilacz - Corsair VS350

 

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście! Ta płyta ma 4 porty o.O, nie zauważyłem że są jeden na drugim.. Pomogło skorzystanie z 3 portu, dalej nie wiem co się stało z 1 portem, który prawdopodobnie powodował te błędy, one raczej nie zwykły padać od tak. Nie wpadłbym na to, że ma więcej niż 2 porty ;D Także wielkie dzięki, a komputer działa poprawnie ;] 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...