Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny za ~ 7000 zł do gier i pracy


Recommended Posts

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość

  Przymierzam się do kupna pc stacjonarnego w okolicach sierpnia 2018.
Bużdet w okolicach 7000 zł (zaczynałem od 6 tys ale za dużo kompromisów)


  Zalezy mi głównie na wydajnosci w grach, stabilności działania i trwałości.
PC będzie również do normalnego użytkowania jak i do pracy.


Ze wstępnego reserchu zainteresowała mnie taka konfiguracja:

cpu: i7 8600 K (ponoć i5 wystarczy, ale tu opcja do rozbudowy w przyszłości)
gpu: gtx 1080 (na ti nie wiem czy warto odkładać ponad 1000zł, 4k vr nie posiadam)
ram: 16 gb (2x8) 3200 mhz
płyta główna: trudno powiedzieć (400-800 zł) stabilna i z przyzwoitą kartą dźwiękową
dysk SSD: 250 - 480 gb (m2)
dysk hdd: pomijam (może nie zawierać na początku)
zasilacz: 650-750 W
radiator do cpu: aby nie miał problemu z i7 (100-300 zł)
obudowa: 2 wentylatory, filtry przeciwkurzowe, 4 wejścia usb na przednim panelu.
os: brak

W ramach możliwośći finansowych około 7000 zł, proszę o przykładowe zestawienie tych samych lub podonbnych podzespołów z modelem i firmą które uważacie za wydajne i godne zaufania, gdyż całkowicie nie mam rozeznania. Przeze mnie PC nie będzie jakoś specjalnie kręcony, może trochę załączonym softem do podzespołów.


Raczej będę zakupywał w sklepie w mojej okolicy, a nie przez internet (kwestia zwrotów/gwarancji ect)


Byłem już w kilku sklepach i otrzymałem dość różne konfriguracje i ceny, które ewentualnie mogę tu wymienić.

Jedna ciekawa jest opcja HP EliteDesk 800 TWR G3 Gold za 6000 zł, ma gorszy procesor i ram niż docelowy, ale nadal wydaje się interesującą opcją. Największe wątpliwości pojawiają się przy chęci modernizacji takiego gotowca od HP. Jak również brak dokładnych danych co do podzespołów.


Proszę o konkretne odpowiedzi oszczędne w język ściśle branżowy  :)  za które z góry dziękuje





 

Edytowane przez MistrzMaczety
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...