Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Żartujesz? Monitory jeszcze nigdy nie były tak tanie jak teraz. Kto Ci każe kupować G-Sync? FYI karty GeForce obsługują już FreeSync i to mega obniża (i dywersyfikuje) koszt i wybór platformy.

 

Widziałeś dobry monitor na matrycy VA? Taki 144 Hz, 4ms?

Link to post
Share on other sites

1070ti za cienka do 1440p i 144hz, procesor 6700k też nie da rady, chyba że będziesz bardzo z schodził z jakości grafiki lub grasz w niewymagające gry. 2080ti to jedyna karta która ogarnie taką rozdziałkę na ultra przy takim odświeżaniu i będzie trzymać te ~ 144 fps do tego procesor 9700k lub 9900k.

Link to post
Share on other sites

Żartujesz? Monitory jeszcze nigdy nie były tak tanie jak teraz. Kto Ci każe kupować G-Sync? FYI karty GeForce obsługują już FreeSync i to mega obniża (i dywersyfikuje) koszt i wybór platformy.

 

Widziałeś dobry monitor na matrycy VA? Taki 144 Hz, 4ms?

RTX obslugują Free sync ?? ale to pewnie są wybrane monitory .

Bo ja myślałem nad Agon AG271QG 

1070ti za cienka do 1440p i 144hz, procesor 6700k też nie da rady, chyba że będziesz bardzo z schodził z jakości grafiki lub grasz w niewymagające gry. 2080ti to jedyna karta która ogarnie taką rozdziałkę na ultra przy takim odświeżaniu i będzie trzymać te ~ 144 fps do tego procesor 9700k lub 9900k.

Wiem dlatego bd zmieniał , i pewnie bd celował w i9 

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

 

 

RTX obslugują Free sync ?? od kiedy ?? O_O czy ja już taki stary .

 

od kiedy nv poszła po rozum do głowy że jednak jej nie pykło i mało kto chce aż tyle dopłacać do monitora z gsync....  

https://www.youtube.com/watch?v=kOszXBkprZ0


koszt modułów w monitorach jest niewspółmierny do haraczu ... wróć "licencji" za którą to zieloni kazali sobie płacić producentom monitorów - więc cześć z nich pokazała im środkowy palec.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Ciąg dalszy nabijania postów przez czerwonego trola z bólem dolnej części pleców. Proponuję przenieść się do swojego naturalnego środowiska, czyli "temat o prockach AMD", który ma już 20 razy więcej stron. Ciekawe dlaczego?  :D

I nie, nie mam Intela z glutem.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/gigabyte-h410-b460-h470-z490-zapowiedz-plyt-glownych-pod-lga-1200.html

 

To jak, nowa podstawka i i9-10950k (10R/20W, 5.3 GHz boost) za $750? Zastanawiam się ile osób z 9900k by przeszło na nową platformę i jaki procent z nich miało wcześniej 8700k...

Link to post
Share on other sites

intel znowu odskoczy od AMD. AMD w grach mają wydajność intelowskiej I5 kolejna wersja czerwonych może dogoni obecną i7 a tu proszę nowe procki od intela i znowu w plecy z wydajnością będą.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Ostatnio ze swoją kartą graficzną wybrałem sie do kumpla z Ryzenem 7 3700x @ stock  - organoleptycznie w jakiejkolwiek procesorolubnej  grze by nie sprawdzić było spokojnie 5-20 fps mniej niż u mnie zależnie od lokacji, a mówimy tu o rozdziałce 4K. Niestety jak by nie zakrzywić rzeczywistości AMD stricte do gier jest gorsze i tyle. Jak ktoś jest w stanie dopłacić 300zł do platformy niebieskiej i jest tylko i wyłącznie graczem to nie ma się nad czym zastanawiać. Po premierze comet lake (jeżeli będą wreszcie w niższym procesie technologicznym ) sytuacja tylko się pogłębi.

 

IMHO w Intelu brak kompatybilności mobo z następną generacją nie przeszkadza bo kupując topowy procek Intela nie trzeba za często robić upgrade'u platformy. Poprzednio miałem leciwego Hasswella I7 4790k i gdyby nie chęć grania w 4K siedziałby w kompie do dzisiaj. Do 1080p wsadziło by się mu RTX 2060 i śmigałby aż miło jeszcze kolejne 2 lata. Z 9700K mam nadzieję że będzie podobnie. AMD ma kompatybilność wsteczną ale przyrost wydajności Ryzen gen1 vs Ryzen gen 3 du*y nie urywa. 

 

AMD ma sens tylko w sytuacji gdy na komputerze sie pracuje, a gry są tylko dodatkiem. Wtedy faktycznie za mniejsze pieniądze dostajemy wydajną maszynę do renderingu czy innych zastosowań obliczeniowych. tyle że mnie to absolutnie nie interesuje bo komp to dla mnie narzędzie rozrywki. I obawiam się że użytkowników takich jak ja jest więcej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Intel atm ma sens od 9700k gdzie parowany jest z 2080s 2080ti, czy 2070s@1080p, poniżej to 3700x z B450 lub 3600 po prostu oferują więcej albo tyle samo za mniej, czy tam preferujesz wytrzymałość ponad szybkość teraz. Każdy ma swój sweetspot i b. dobrze ;)

 

btw joker nie przesadzaj. Chciałbyś by Intel tak podskoczył w 3gen jak AMD. Jeśli popatrzyć na gierki to 3rd gen odskakuje z 20%+ od 1gen. Z intelem to bardziej koło 5%, z grubsza, bo nie ma podobnego procka do 7700k w nowszych genach. Reszta to po prostu ekstra rdzenie a z rdzeniami idzie cache. Oczywiście inaczej jest kiedy Intela design już jest bardzo dobry a Ryzena gdzie jest jeszcze sporo miejsca na poprawę.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Jeszcze bym dodał, że AMD ma również sens w ekonomicznych zestawach dla graczy bo R3600 to na prawdę udany procesor a jego dość niska cena jak i poprzedników sprawia, że są bardzo popularne oferując całkiem przyzwoite osiągi. 

 

 

 

Chciałbyś by Intel tak podskoczył w 3gen jak AMD. Jeśli popatrzyć na gierki to 3rd gen odskakuje z 20%+ od 1gen

 

To nie ma znaczenia jaki postęp osiągnął na przestrzeni ostatnich lat bo liczy się to co ma do zaoferowania teraz na tle obecnej konkurencji i nikt na historię nie patrzy komponując wydajny sprzęt.

Link to post
Share on other sites

 

 

AMD ma sens tylko w sytuacji gdy na komputerze sie pracuje

 

ogólnie zgadam się z tym co napisałeś wcześniej poza tym fragmentem o pracy. Nie powierzył bym projektu półproduktom od AMD, jeżeli sprzęt na siebie zarabia to naprawdę nawet pare tyś zł przy zakupie nie robi wielkiej różnicy. Druga sprawa że jak kupujesz sprzęt do pracy to nie po to żeby co chwilę sprawdzać czy pojawił sie nowy bios który sprawi że np: procesor zacznie boostować do nominalnych wartości. Kupujesz odpalasz i ma stabilnie działać :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Poprzednio miałem leciwego Hasswella I7 4790k i gdyby nie chęć grania w 4K siedziałby w kompie do dzisiaj.
 

 

Pomijając resztę wypowiedzi i to na ile się z tym zgadzam a na ile nie tutaj pojawia się absolutny brak logiki.

 

FHD >>> 4790k OK                              4K>>> 4790K za słaby ??

 

Przecież jest zupełnie odwrotnie. Wraz ze wzrostem rozdzielczości większy narzut na GPU powoduje spadek FPS'u i odciążenie procesora, więc nie wiem skąd pomysł, że zwiększenie rozdzielczości wymaga wymiany procka na mocniejszy.

Link to post
Share on other sites

@r1023

 

Ten fix dotyczy przede wszystkim ST, nie ma wpływu na pracę gdzie jest wysokie obciążenie. Bądźmy uczciwi, równie dobrze można powiedzieć, że z drugiej strony jest produkt, który ma więcej luk w bezpieczeństwie i jest bardziej podatny na ataki. W ogóle jest przecież segment HEDT, i póki co podobnie Intel X i Threadripper, też mają swoje nisze.

Link to post
Share on other sites

@r1023

 

Ten fix dotyczy przede wszystkim ST, nie ma wpływu na pracę gdzie jest wysokie obciążenie. Bądźmy uczciwi, równie dobrze można powiedzieć, że z drugiej strony jest produkt, który ma więcej luk w bezpieczeństwie i jest bardziej podatny na ataki. W ogóle jest przecież segment HEDT, i póki co podobnie Intel X i Threadripper, też mają swoje nisze.

 

 

Stacja do renderowania 3D, chyba sam bym musiał ją zaatakować żeby coś sie wydarzyło :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...