Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Póki gra będzie dobrze zoptymalizowana i względnie nieskomplikowana, 7700k starczy. Ale gry idą w wyższe wymagania, przykładowo wolumetryczne chmurki w AC potrafią zapełnić 6/12 5ghz, a taki 9700k 5ghz trochę szybszy a 9900k kolejne pare fps w górę.

 

Intel musi się ogarnąć, póki co zrobił przez ostatnie 7lat sporą górkę, a AMD zajęło 2-3lata ich dogonienie.

Prawdopodobnie za rok już będą szły łeb w łeb, bo już teraz są naprawdę blisko.

Na rzeczywiście nową generację 7nm Intela na desktopie czekać będzie trzeba do 2021 a może i dłużej.

Link to post
Share on other sites

Witam , mam pytanie czy mój procesor i7 6700k 4.6 nie będzie za słaby albo ograniczało nową kartę RTX 2080 ti ??

https://www.youtube.com/watch?v=IistubvBOT8

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-6700K/GeForce_RTX_2080_Ti/0Fn12nnq/16/

Pozostawiam do dowolnej interpretacji,

 

Chociaż zaraz miejscowi krzykacze wylecą z tekstami że wyniki są spłaszczone, for gamers ofc sfingowali wszystko, na kalkulatorze wynik są wyssane z palca i do 2080ti to tylko 9900k

Ps. Chociaż tak pozakonkursowo Ci powiem że na twoim miejscy kupiłbym max. 2070S bo jeśli liczysz na to że kupisz 2080ti i posiedzisz na nim kilka długich lat (gównie ze względu na DRX to możesz się zawieść).

Link to post
Share on other sites

Standardowo pytanie zadane tak, że nie da się na nie odpowiedzieć rzeczowo. Nie wiedząc jaka rozdzielczość i częstotliwość odświeżania monitora nie jesteśmy w stanie ci nic powiedzieć. Do 4k 60Hz starczy spokojnie, ale np w FHD na pewno będzie dusił tą kartę niemiłosiernie. 

 

A zasilacz wcale nie będzie za słaby. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Lecz bd musial zmienić płytę, procek i monitor ale jeszcze daleka droga do premiery Cyberpunk`a ;p

 

Tak coś czułem że chodzi o CP - hype na to grę widzę rośnie w tempie lawinowym   ;) No dobra nie będę ukrywał ja też kibicuję CDPR  ale nie popadajmy w paranoje ;)  podejrzewam że na swoim 1070ti +OC pograsz w FHD, 

 

....no ale tak tak wiem Rejtrejsing :P

Link to post
Share on other sites

Tak coś czułem że chodzi o CP - hype na to grę widzę rośnie w tempie lawinowym   ;) No dobra nie będę ukrywał ja też kibicuję CDPR  ale nie popadajmy w paranoje ;)  podejrzewam że na swoim 1070ti +OC pograsz w FHD, 

 

....no ale tak tak wiem Rejtrejsing :P

Rejtrejsing czy jako mu tam mnie wcale nie interesuje :) bo nie bd patrzył na te odbicia czy na ognie , bo musiałbym naprawdę jednym okiem na odbicia patrzec a drugim na akcję :D 

Może na moim zestawie faktycznie pogram ale czy na ultra ?? hm no nie wiem ale myślę że czas przejść z FHD na rozdziałkę 2k .

Link to post
Share on other sites

 

 

Może na moim zestawie faktycznie pogram ale czy na ultra ??
  w fhd zapewne na ultra tragedii nie będzie <dywagacje/przypuszczenia/jasnowidztwo/tarot>.

 

Tak na poważnie to nie wiem jak z CP ale są już  pierwsze gameplaye gdzie pokazano przykładny dobrej realizacji DXR i robi to wrażenie - to kierunek nieunikniony, dobra implementacja pozwoli na wyciągnięcie z tego ficzera sporo  - to jednak potrwa.

 

Ja na twoim miejscy poczekałbym - chyba że masz spory budżet, wiadomym jest że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


 

 

czas przejść z FHD na rozdziałkę 2k .
 

 

to również jest nieuniknione 

Link to post
Share on other sites

Mogę poczekać , lecz myślę że mogę także szukać jakieś używki płyty i procka a z grafiką mogę poczekać aż stanieją bo jeszcze sporo czasu jest do premiery :)
Tylko gorzej z monitorem :( bo są dość drogawe zwłaszcza z matrycami IPS 144hz + , gsync itd 

A co jeszcze do procka to tylko i9 opłaca na dłuzszą metę prawda ? 

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...