Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

 

 

No w przypadku Ryzenów to pamiątki 3000MHz to minimum (najlepiej 3200Mhz 16Cl, chyba że ktoś ma kasę to 14Cl b-die). Infinity fabric bardzo mocno ucierpi przez co zauważalnie osłabiłbyś procka. W grach spokojnie 10 do 15% różnicy w FPS byś zobaczył.
 

 

Ok, ucierpi - ale jak ktoś ma napięty budżet to i tak lepszy będzie ryzen 1600 z ramem 2400 niż zakup intela sandy tylko dlatego, że ktoś postawił sobie mentalnie barierę "do ryzena Ram minimum 3000" przez co zabrakło mu 200zł...

 

Po pierwsze jest bardzo prawdopodobne, że kości pójdą wyżej po OC, a po drugie zawsze można je łatwo wymienić tracąc może 30zł na odsprzedaży...

Link to post
Share on other sites

Nieee no wiadomo :) Ale różnica między 2400 a 3000Mhz często bywa mierna...

 

Przykład: 

8GB 2400Mhz = 272zł (najtańsze w ofercie)
8GB 3000Mhz = 283zł (najtańsze w ofercie)

8GB 3200Mhz = 380zł (najtańsze w ofercie)

 

W DE np. ceny ramu 3200mhz są trochę tańsze i bardziej zbliżone do tych wolnych. Tylko B-DIE ma rakotwórcze ceny.

 

Ceny ze sklepu, który pozwolił wykraść ostatnio nasze dane osobowe  :roll:

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Na  razie ustawiony na 5,0@1,35 i na teście blended w Prime 95 (test se leci w tle jak pisze tego posta) "package" ma 76C a najcieplejszy rdzeń 72C. Felerny 9700K przy 4,9 na tym napięciu dobijał do 85 C.

 

Może wreszcie trafiłem dobry procesor?

Link to post
Share on other sites

mi zaś przyszedł 3 pack ll od corsair i temp w obudowie diamentralnie sie zmieniła, spadła o 10 C więc jest dobrze, nie ma piekarnika i jest cicho, sprzęt mam i tak na tyle podkręcony, że więcej nie potrzebuję, jestem zadowolony z setu, ewentualnie dorzuce jeszcze jakies ledy od corsair

Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to że 9900K @5,0 to jedyny procesor nie ograniczający kart graficznych w AC Odyssey. Nareszcie gra jest super płynna i ani razu nie widziałem użycia procesora na 100% Optymalizacja level expert :) , co nie zmienia faktu że to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem.

Link to post
Share on other sites

A może to nie jest tak, że dostajesz marne procki tylko coś psujesz :)

 

też mi się wydaje, że on i procki nie chodzą tą samą drogą. Powinien szukać kochanki na boku w PS4/Xbox X one

 

Poza tym jeśli bym kupował i9 a miałem kupować-na razie wstrzymuje się do premiery zen2, to wybrałbym  mobasa do i9 tylko z zielonego pola -asusowi z390 kompletnie nie wyszły (moim faworytem jest giga master). Ale nie każdemu widzi się dawać 1300-1400zł do podstawki prawie zdechłej. 

 

 

z390-rev8.png

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

I ćwiczyć kciuki na padzie przy 30fps. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

w sumie nawet przy pełnej rozdziałce 4k mimo posiadania i9 /2080Ti i tak w większości grach [all ultra] nie ma się stałych 60kl.  Mnie 4k nie interesuje na ten moment, bo nawet jedna sztuka rtx 2080Ti słabo trochę daje rade.  Dla mnie 60fpsów, to jak dla ciebie 30fpsów. Niestety komfort grania nawet w 80fps na 144hz jest nieporównywalny do tego z 60hz i chyba każdy kto przeszedł na 144hz to potwierdzi.  Dawno bym poszedł w 4k gdyby nie to ze 60hz to dla mnie bariera nie do przejścia a 144hz/4K za 10k mnie nie interesuje.  A jak ktoś nie ma mani na ultra to zjeżdża na High i ma kolejne 20fps do przodu i nie trzeba miec rowne 144hz bo już takie 80-90fps to jest przepaść na 144hz a 60hz. Wiec pisanie ze monitory 144hz to tylko do e-sportu, to można do kibla wrzucić.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Bo to w 9 przypadkach na 10 piszą osoby, co monitor 144 Hz widziały na wystawie w Media Markt. Powiedziałbym, że obecne GPU są do maksowania 1440p bardziej niż 4K (o ile można tak w ogóle generalizować przy ogromnej liczbie obecnie dostępnych tytułów).

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, jak wyglada wydajność w grach i5 9400 vs ryzen 5 2600? Jestem w trakcie składania zestawu i zastanawiam się w który procesor iść.

 

Do grania, do pracy z jakimś softem? Masz zamiar wymieniać CPU (upgrade) w przyszłości? 

W wakacje wychodzą Ryzeny 2 (seria 3000). x2 rdzeni + większy IPC + większe zegary. A cenowo na pewno pobiją intela. 

Jak do gier i chcesz zapomnieć o upgrade to Intel, jak gry + praca + bierzesz pod uwagę możliwość upgrade bez wymiany płyty to AMD. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...