Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Jak typowo do gier, to 10700 da radę. Płyty główne drożeją, procesory 11 generacji też będą pewnie droższe. Może się okazać, że czekanie może wydrenować dość mocno portfel.

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Pawel7 napisał:

Jak typowo do gier, to 10700 da radę. Płyty główne drożeją, procesory 11 generacji też będą pewnie droższe. Może się okazać, że czekanie może wydrenować dość mocno portfel.

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba

Edytowane 16 minut temu przez Pawel7

Kurde teraz tak patrze i w grach lepiej wypada 10900k od 5850x który jest droższy o jakieś 2000 tys.zł:D

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem z tego co się zapowiada to 11900 ma być dosłownie minimalnie lepszy i to w nie "każdej"grze od 10900k więc jeżeli ktoś teraz składa komputer to nie warto czekać :)Do tego 2 jajka więcej w przypadku 10gen to też ma znaczenie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-11900k-tested-in-geekbench-with-5-3ghz-clock-speed

 

Najnowsze przecieki z geekbench'a wskazują na znaczny wzrost wydajności jednego rdzenia. Jest on na tyle duży, że pomimo dwóch rdzeni mniej stoi na równo w benchu multi z 10900k a jest szybszy od nowiuśkiego 5800x. Intel dzielnie broni tronu w grach. Ktoś tu się jeszcze podśmiewuje z 14++++++++++ ? :P

Link to post
Share on other sites

Pierwsze oferty sprzedaży nowych procesorów Intela - będziecie zaskoczeni specyfikacją

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-core-11-gen-wyciekla-specyfikacja-i-ceny-procesorow.html

Procesor do gier i pracy - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/partnerskie/procesor-do-gier-i-pracy-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/2e4ek7q

Link to post
Share on other sites
W dniu 22.01.2021 o 18:56, wrobel_krk napisał:

Jeśli ktoś gra w benchmarki to spoko, ja poczekam do testów prawdziwych żeby wyłaniać króla:)

ja też uwielbiam jak ktoś jara sie benchmarkami w syntetykach a głownie gra w gry , ale się jara że ryzen niszczy Intela w Cinebench z tym że potem w każdej grze jest gorszy.

Takie wojenki ostatnio na pewnym Discordzie prowadzimy co lepsze Ryzen 3600 czy Intel 10400F 10600K/KF ;)  . Zabawne jest to że ja do niedawna miałem Ryzena 3600 o czym koledzy wiedzą na tym disco ;) a mimo to usilnie mnie próbują przekonać hehe do swoich racji. Żeby nie było AMD robi świetne procki  i moja zmiana na intela podyktowana była z drobnymi acz nieustającymi problemikami z platformą AMD i w końcu mnie już za mocno to zirytowało. Zmieniłam na 10400F na płycie Z a potem stwierdziłem że jednak kupie 10600KF przez ten czas czyli jakieś 1,5 miesiąca nie wydarzyło sie nic co miało miejsce z AMD więc jestem zadowolony.  Jedynie trochę sobie pluję w brode że wybrałem Z490 gigabyte UD . Chociaż VRM nie grzeje się jakoś mocno bo w okolicy 80 stopni to jednak nie mogę zrobić wyższego OC niż 4.8 Ghz . Co bym nie kombinował to robi zwisy przy 5.0 czy 4.9 Ghz. Zapewne w końcu założę jakiś temat i ktoś mi wytłumaczy/pomoże ustawić bios bo ja średnio radzę sobie z Intelami (to moja pierwsza w życiu platforma intela do OC ;) ) zawsze miałem procki Intela non K.

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale ja nie porównuje Intela vs AMD. Sam zmieniłem platformę dokladnie tak jak Ty bo komputer ma przede wszystkim być wydajny w grach. Tu producent mówi o znacznym wzroście ipc względem poprzedniej generacji swoich procesorów i jeśli się to potwierdzi to będę celował w i7 8/16.

Link to post
Share on other sites

Bo nie jest gorszy w każdej grze, ba, zen3 jest zazwyczaj na stoku lepszy w każdej grze. Dopiero oc pozwala procesorom z K być lepszymi....czasem. Piszę czasem bo zawsze jak oglądam takie porównanie to widzę zen3 pbo vs 10600k na 5,1 czy 5,2ghz. A jak się okazało all core oc na zen3 nadal jest lepsze jeśli interesuję Cię sama wydajność, 5,1-5,2ghz 90% 10600k/kf widziała jak świnia siodło, 10700k/kf z resztą też. Realne oczekiwania to 4.9 10600 i 5.0 10700. Dopiero 10900k jakoś konsekwentnie robi 5.1-5.2.  

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem 3700x ale całe życie siedziałem na Intelu, w sierpniu to 3700x kosztował 1370 zł + 400zl za b450 i można było robić OC, ale na BF można było kupić 10700kf za 1100zl to wtedy bym brał Intela jak nic, ja kupuję to co się najbardziej opłaca w danym momencie, a że AMD akurat wielowątkowo wtedy się najbardziej opłacało to brałem, teraz czekam na 12 generację Intela i te zapowiadane 16 rdzeni/ 24 wątki np

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

dobrze podkręcony z prawidłowo ustanawianym ramem intel zjada amd w grach nieważne co by się z tym amd nie robiło no chyba że ciekły azot :D

Jak poświęcisz tyle samo czasu na ustawianie obu platform to już nie będzie takie oczywiste. 

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Nie no 5600x to już mega koks procek i nie ustępuje Intelowi 10600K , jest raczej raz jeden raz drugi na prowadzeniu, zależy od gry. Ja tam pisałem o bardziej generacji do generacji czyli 3600 do 10600K. Wiadomo że 5600x to nowa generacja i ja trzeba będzie porównać do serii 11.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, MariuszB35PL napisał:

Żeby nie było AMD robi świetne procki  i moja zmiana na intela podyktowana była z drobnymi acz nieustającymi problemikami z platformą AMD i w końcu mnie już za mocno to zirytowało.

Co się działo, jeśli możesz zdradzić :)

7 godzin temu, MariuszB35PL napisał:

Chociaż VRM nie grzeje się jakoś mocno bo w okolicy 80 stopni to jednak nie mogę zrobić wyższego OC niż 4.8 Ghz . Co bym nie kombinował to robi zwisy przy 5.0 czy 4.9 Ghz.

IMHO dobry wynik, większość właśnie tyle robi, dopiero te naprawdę dobre sztuki lecą 4,9GHz i więcej. Co do VRM, to u mnie po wrzuceniu na górę obudowy wentyla 140mm, który jest nad sekcją zasilania, dość mocno zbiło jej temperatury w dół.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...