Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

5 minut temu, Artok napisał:

Jakbym miał tyle płacić za płytę z zablokowanym wszystkim to bym dołożył do najtańszej Z490

Wiem, też się nad tym zastanawiałem, ale ostatecznie uznałem, że do mojego niedzielnego grania B460 wystarczy, tym bardziej, że sekcje zasilania w najtańszych Z490 są do niczego a ja i tak póki co nie brałbym procka K. No i kupowanie "na zapas" różnie się sprawdza. Ale rozumiem twoją argumentację. 

Link to post
Share on other sites

Masz tę samą płytę, którą ja zamówiłem pod i5 10400. Też oprócz ustawienie XMP musiałeś jeszcze ręcznie ustawić ramy na 2666MHz, żeby na tyle normalnie działały? Bez ustawienia XMP, tylko po samym ręcznym wybraniu taktowania, miały jakieś kosmiczne timingi.

Link to post
Share on other sites

Jeśli na B można by było zrobić OC pamięci, to wiele osób by sobie odpuściło Z. Tak niewiele, a dość znacząco by to zmieniło sytuację. W moim przypadku w GTAV różnica pomiędzy 2933MHz i 3733MHz to w niektórych miejscach kilkanaście FPSów różnicy.

Link to post
Share on other sites

No i tu jest a właściwie była przewaga amd że na tanich płytach można było kręcić i procesory i ramy. Rynek jednak zweryfikował i ceny procesorów poszły w kosmos, płyty serii B5xx też mają mocno zawyżone ceny.

E: Na szybszych pamięciach teraz jest dużo większy wzrost wydajności niż na OC samego procka. Czasy kiedy się kręciło o 1ghz więcej na powietrzu minęły już chyba bezpowrotnie.

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, AudiAWX napisał:

No bo skoro B wystarczy do dobrego OC...?

Mowa o oc pamieci a nie procesora

17 minut temu, Pawel7 napisał:

W moim przypadku w GTAV różnica pomiędzy 2933MHz i 3733MHz to w niektórych miejscach kilkanaście FPSów różnicy.

Na 8 rdzeniach intela to bez różnicy bo masz 150 fps+

Link to post
Share on other sites

WGta V może to mało ma znaczenia ale już w innych grach to może być różnica między 45 a 55 fps np Total War:):

https://www.purepc.pl/jaka-pamiec-ram-do-intel-core-i9-10900k-test-ddr4-2133-4000-mhz?page=0

Potwierdzam, dobre pamiątki pozwolą 10600k dogonić 10900k na stock:

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Pawel7 napisał:

Też oprócz ustawienie XMP musiałeś jeszcze ręcznie ustawić ramy na 2666MHz, żeby na tyle normalnie działały?

Mam ram z poprzedniej konfiguracji i to jest jeszcze 2400 Mhz i nawet nie sprawdzałem timingow,  ino xmp włączyłem,  ale po twoim pytaniu sprawdzę. 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź, bo samo ustawienie XMP nic nie dawało, RAMy działały na 2133MHz. Po ustawieniu ręcznie taktowania 2666MHz były ustawione timingi 19-19-19-43. Dopiero po ustawieniu XMP i ustawieniu ręcznie taktowania 2666MHz na tyle faktycznie chodzą, a timingi ustawiły się 16-18-18-36.

Link to post
Share on other sites

Gigabyte w połowie grudnia udostępnił do płyt Z490 BIOSy z RBar.

4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

+3% fps w 1080p, w niektórych grach nawet na minus

To może być tylko kwestia sterowników. Często się zdarzały spore wzrosty wydajności w niektórych grach, wystarczało tylko zaktualizować sterowniki.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Co raz większe mam wątpliwości czy czekać na 11gen czy brać teraz póki jest jeszcze w miarę dostępna i5 10400 i z490 UD

Ceny sukcesywnie idą góry, a z dwa miesiące  maksymalnie i będę musiał złożyć drugi komputer.

Trochę się boje że będę musiał dać sporo więcej za to samo... Choć z drugiej strony ciekawe jak wypadnie 11gen, ale patrząc na sugerowane ceny powyżej nie wiem czy dopłata będzie warta zysku. tym bardziej że 10400 będzie w zupełności wystarczający. Tak na prawdę obecny i5 4570 wystarcza z zapasem tylko muszę złożyć drugi i jest okazja na zmianę.

Link to post
Share on other sites

AMD stwierdzilo że tanio już było, to czego się można było spodziewać, Intel tanszy się zrobił ostatnio ale chyba chwilowo tylko.

Ciekawe ile b560 z możliwością OC pamięci będą kosztować, pewnie tyle co z490

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...