Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Zaorałeś to sam siebie i to już parę razu, daj se na wstrzymanie i nie kompromituj się. 

nvm.

 

---sorry nie ten dział----

Ewidentnie widać że ten gość (snapfier) ma ból zadka na punkcie fanatyzmu

Edytowane przez Alcedo1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja mam takie jakieś przeczucie, że tj taki nasz jeden #były już kolega.

Działania Intela tak mocno biją nas konsumentów po tyłku a i tak znajdują się ameby, które wychwalają tę firmę pod niebiosa. Jest to dla mnie niewiarygodne jakie trociny trzeba mieć w głowie żeby tak robić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Działania Intela tak mocno biją nas konsumentów po tyłku a i tak znajdują się ameby, które wychwalają tę firmę pod niebiosa. Jest to dla mnie niewiarygodne jakie trociny trzeba mieć w głowie żeby tak robić. 

Intel nadal wygrywa w grach i latwosci obslugi - to jest fakt wiec nie nazywalbym tych ludzi amebami, bo to wybor. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Intel nadal wygrywa w grach i latwosci obslugi - to jest fakt wiec nie nazywalbym tych ludzi amebami, bo to wybor. 

Chyba kolego nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Przeczytaj mój tekst powoli jeszcze raz. Jeśli dalej masz problem to wyjaśnię ! Mój post nie dotyczył osób kupujących Intele, tylko fanatyków Intela ! To jest duża różnica. 

Link to post
Share on other sites

Chyba kolego nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Przeczytaj mój tekst powoli jeszcze raz. Jeśli dalej masz problem to wyjaśnię ! Mój post nie dotyczył osób kupujących Intele, tylko fanatyków Intela ! To jest duża różnica.

Zrozumiałem Twoj post - fanatycy maja prawo być fanatykami, trochę racji jest po obydwu stronach
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

teraz cierpliwie czekamy na Cyberpunk 2077 w międzyczasie zobaczymy tego Cinebencha właściciele Syfzenów mówią,że siekiera tytuł
 

 

 

 

Trzy miesiące czekałeś na preorder to jeszcze równo trzy miesiące sobie poczekasz na CP.
 

 

poprawka... 

 

Cholera jasna, @Błażejku .. silikon Ci się zestarzeje, a jak do tego czasu chcesz grać tylko w cine... to i nawet zdegraduje. 

https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/cyberpunk-2077-data-premiery-przesunieta-przez-cd-projekt/h2t5dqx

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Śmieszna sprawa, począwszy od tego, że porównują wydajność w grach z użyciem różnych gpu, a kończąc na tym, że trąbią przy okazji o tym, że laptop z intelem jest tańszy od tego z AMD, kiedy w porównaniu są dwa różne modele zupełnie innych firm. Rozumiałbym, gdyby porównywali cenę samych procesorów, przeżyłbym nawet porównanie cen tego samego modelu danego producenta z 2 wariantach. Ale porównywać jakiś laptop MSI do jakiegoś laptopa Asusa jest nijak miarodajne, bo równie dobrze można wybrać sobie tani model jednego producenta, a drogi innego. Mogli jeszcze do tego lenovo dorzucić, albo jakiegoś noname kadłubka, to by jeszcze korzystniejsze porównanie mogło im wyjść. W specyfikacjach nie ma pełnej konfiguracji poszczególnych modeli np ani słowa o RAM'ie. Równie dobrze mogli sobie porównywać cenę modelu w wersji z 32gb do modelu z 8gb. Na wydajność by to nie miało wielkiego wpływu o ile w ogóle w miejscach testowych, a w takim GL65 jaki został użyty do testów różnica w xkomie między wersją z 8gb a takąz 32gb to 650zł czyli 150$ którymi się chwalą na slajdzie. 

 

Normalnie TVP się robi z tych slajdów i broszurek którymi karmią nas producenci. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Tj parodia, a nie prezentacja dla partnerów biznesowych. Gdybym ja tam siedział jako np przedstawiciel jakiejś sieci sklepów (odbiorca dużego zamówienia) i zostałbym uraczony takim porównaniem to bym wyszedł mega wqrwi*ny - że ktoś nie szanuje mnie, mojego czasu i traktuje mnie jako idiotę.

Link to post
Share on other sites

To jak by porównywać autobus szkolny i Mercedesa E63 AMG kombi i stwierdzić że autobus jest lepszym wyborem bo przestronniejszy.

 

9700K - procesor stricte dla domu i gracza, R9 3950X dwukrotnie droższy kombajn do obliczeń - nijak nie da się ich porównać.

Link to post
Share on other sites

To jak by porównywać autobus szkolny i Mercedesa E63 AMG kombi i stwierdzić że autobus jest lepszym wyborem bo przestronniejszy.

 

9700K - procesor stricte dla domu i gracza, R9 3950X dwukrotnie droższy kombajn do obliczeń - nijak nie da się ich porównać.

intelowi się udało.. dobrze, że to nie był tr4

Link to post
Share on other sites

Tj parodia, a nie prezentacja dla partnerów biznesowych. Gdybym ja tam siedział jako np przedstawiciel jakiejś sieci sklepów (odbiorca dużego zamówienia) i zostałbym uraczony takim porównaniem to bym wyszedł mega wqrwi*ny - że ktoś nie szanuje mnie, mojego czasu i traktuje mnie jako idiotę.

Bardziej bym to określił naplucie w mordę i zwrócenie uwagi że deszcz pada

Link to post
Share on other sites

9700K - procesor stricte dla domu i gracza, R9 3950X dwukrotnie droższy kombajn do obliczeń - nijak nie da się ich porównać.

z powodzeniem pracuje na 9700K, wszystko zależy od potrzeb. Wszystko i tak lepiej przerzucić na odpowiednie GPU.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Te wykresy przedstawiają użycie wszystkich wątków?

power-multithread.png

Niebieski pasek to działanie procesora na max turbo i wtedy jest pobór prądu 202W

Zielony pasek to działanie procesora między 3.8 a 5.1 GHz i wtedy jest pobór prądu 207W

Podkręcony procesor na 5.1 GHz podczas użycia wszystkich wątków na maks pobiera 289W?

Dobrze to rozumiem?

A tutaj o co chodzi w teście napięcia?

power-stress.png

Podczas grania w grę np. Wiedźmin 3, gdy procesor działa w trybie max turbo to pobiera 387W, a jak jest podkręcony na 5.1 GHz to pobiera 407W? Dobrze to rozumiem?

power-gaming.png
 

Ale to pobór całej platformy nie samego proca.


Miałeś na myśli te wykresy, że tutaj jest przedstawiony pobór prądu przez całą platformę, a nie sam procek, tak?

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...