Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach Intel


Recommended Posts

Intel oficjalnie prezentuje procesory Core i9-9900K, i7-9700K i i5-9600K - znamy specyfikację i ceny:
 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-i9-9900k-core-i7-9700k-i-core-i5-9600k-premiera-procesorow.html

Intel nadal stoi w miejscu. Nowe procesory Core są szybkie, ale nie innowacyjne:

https://www.spidersweb.pl/2018/10/intel-core-9-generacji-premiera.html

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Jedyną nowością w serii Intel 9-gen, będzie Core i9-9900K, w końcu prawdziwe mocne 8-rdzeni z HT dla mainstreamu

jego taktowanie startuję z bazowego 3,60GHz, skończywszy na Turbo 5,0GHz

~na oko dla wszystkich rdzeni może zrobić jakieś ~4,50GHz, czyli całkiem dobry wynik jak na stock'owe zegary.

 

oczywiście już są plotki w necie że wyciąga ładnie ponad 5,0GHz itd, itp.

uczulam i przypominam że pierwsze recenzowane sztuki i5-8600K, i7-8700K, też robiły od 5,10GHz do 5,30GHz ...

... a potem do sklepów trafiły sztuki z max 5,0GHz,

 

ostatnio VBT mówił że trafią mu się coraz rzadziej procki 8700K wyciągające 5,0GHz,

przeważane kończą max 4,8-4,9GHz, przy bezpiecznym napięciu do 1.40v

 

Także nie bierzcie na poważnie testy i7-9700K / i9-9900K przy OC 5,40GHz @ 1,38v, bo takie selekty przeważnie dla redakcji są przeznaczone w celach marketingowych, prawdziwy potencjał OC pokarzą sztuki kupione w sklepie przez konsumentów :P

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Jedyną nowością w serii Intel 9-gen, będzie Core i9-9900K, w końcu prawdziwe mocne 8-rdzeni z HT dla mainstreamu

jego taktowanie startuję z bazowego 3,60GHz, skończywszy na Turbo 5,0GHz

~na oko dla wszystkich rdzeni może zrobić jakieś ~4,50GHz, czyli całkiem dobry wynik jak na stock'owe zegary.

 

oczywiście już są plotki w necie że wyciąga ładnie ponad 5,0GHz itd, itp.

uczulam i przypominam że pierwsze recenzowane sztuki i5-8600K, i7-8700K, też robiły od 5,10GHz do 5,30GHz ...

... a potem do sklepów trafiły sztuki z max 5,0GHz,

 

ostatnio VBT mówił że trafią mu się coraz rzadziej procki 8700K wyciągające 5,0GHz,

przeważane kończą max 4,8-4,9GHz, przy bezpiecznym napięciu do 1.40v

 

Także nie bierzcie na poważnie testy i7-9700K / i9-9900K przy OC 5,40GHz @ 1,38v, bo takie selekty przeważnie dla redakcji są przeznaczone w celach marketingowych, prawdziwy potencjał OC pokarzą sztuki kupione w sklepie przez konsumentów :P

 

Mój i7 8700k poszedł na 4.8 GHz @1.250 także chyba nieźle jak ustawiłem 5.0 GHz to na 1.40V nie chciał iść więc VBT miał dużo racji

Link to post
Share on other sites

A mój research dowiódł że 8400 jest obecnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o komputer do grania, za który chce się zapłacić normalne pieniądze. Zakupiłem taki za 155GBP, do tego najtańsza płyta, żaden wymyślny wiatrak nie potrzebny, ten z pudełka w zupełności wystarcza. Ram można sobie kupić np 3200 albo mniej. Kompa się nie kręci, turbo leci samo do 4.2 - wszystko po taniości, niczym się nie trzeba martwić - a w grach prawie identyczne osiągi (kilka klatek różnicy przy trzech cyfrach) co w 8600k.

Kwestia czekania na nowe proce, płyty, ramy, grafy - zawsze można czekać. Tak samo myślenie o przyszłościowym ulepszeniu - a tu jep nowa podstawka pod proc, z triple channel robi się dual i takie tam. Jak mi 9 lat temu chłopaki w poważanym sklepie powiedzieli że komputer składa się na tu i teraz, to ich wyśmiałem - a okazało się że mieli rację.

Link to post
Share on other sites

 

 

8400 jest obecnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o komputer do grania
 

 

Kolega w ogóle wie ile ten procesor obecnie w PL kosztuje i jaką głupotą jest to stwierdzenie na tle obecnej jego ceny? Podpowiem, że w popularnych sklepach trzeba dać za niego 1300zł... czyli tyle co za 8c/16t ryzena 2700. Kiedy był po 750zł to i owszem, był świetnym wyborem - ale żeby dać za niego prawie dwa razy tyle to trzeba na prawdę mieć klapki na oczach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oj, kolega kupił go za 750zl i od tego czasu taktycznie nie "paczy" na ceny, żeby przypadkiem pulpitacji serca nie dostać na wypadek spadku cen. Jeśli teraz kosztuje 1300zl to ani pół sensu nie widzę. A czemu tak im odpaliło z cenami? To widzę że niezły wygryw zrobiłem. Ceny teraz 255GBP normalne. O jejku, o jejku, ale cyrk z tym intelem..

Kurde teraz to chyba pierwszy raz od 1995 roku zdarzyło mi się kupić coś, co później (i to z dnia na dzień) zdrożało (i jeszcze o ile!) a nie staniało.

Link to post
Share on other sites
i9    3 299,00

 


 

i7     2 599,00

 


i5    1 699,00

 


 

Trzeba czekać na wincyj ofert, X-Kom od dawna stał się drogim sklepem jadącym na jołtubie.   :D

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

488 dolarów (9900K), 374 dolary (9700K) i 262 dolary (9600K), więc jakim kitem te procki u nas kosztują tak dużo? Pewnie przez zasr*ny podatek vat. ^^ 
 

488 dolarów / 1834,93 PLN
374 dolary / 1406,28 PLN
262 dolary / 985,15 PLN
 
Źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-i9-9900k-core-i7-9700k-i-core-i5-9600k-premiera-procesorow.html

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

488 dolarów (9900K), 374 dolary (9700K) i 262 dolary (9600K), więc jakim kitem te procki u nas kosztują tak dużo? Pewnie przez zasr*ny podatek vat. ^^ 

 

488 dolarów / 1834,93 PLN

374 dolary / 1406,28 PLN

262 dolary / 985,15 PLN

 

Źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-i9-9900k-core-i7-9700k-i-core-i5-9600k-premiera-procesorow.html

 

to z 8.10 przespałeś aż do teraz.  Ceny będą inne  :rotfl:

 

Link to post
Share on other sites

Na PurePC przetestowali wszystkie procki na pamięciach 2666MHz ...?

większość co kupuje chipsety Z370 / Z390 używają pamięci 3000MHz lub 3200MHz, wiec o co im biega?

 

MKpgVqA.png

 

i wyszły znaczące różnice między 8gen a 9gen, (w szczególności dla Total Warhammera) 

wygląda na celowe działanie i mam wątpliwości co do uczciwości tych testów

 

 

 

Od siebie polecam test od Liptona:

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Ja tam żadnych większych zalet nie widzę tych nowych procesorów - ani szybkie, tanie, chłodniejsze, OC, mniejszy pobór prądu - jedynie droższe.

 

Całkiem ładny pobór można wycisnąć :D
A to tylko 4.9 pod Linx
111111.png
 
Z testu 
ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING 
 
asus_z390_linx_oc_4900_win.png
 
 
Ładne gotowanko i to raptem na 8C/8T, coraz dramatyczniej to wygląda, wychodzi na to że 8700k/8086k to ostatnie procesory które powinny powstać w 14nm :D
Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Za tak niedopracowany produkt nadal drogo, w sumie sam sobie ustaliłem próg do 2700 zł za 9900k i za tyle bym go nawet łyknął, ale czarę goryczy przelał fakt niskich wzrostów wydajności i tragicznych temperatur. OC na tym procesorze praktycznie nie istnieje, wręcz powinno się robić UV.

 

Ta premiera przypomina mi to premię AMD FX 9500. Na AMD w wtedy nie zostawiono suchej nitki.

AMD fx 9590@5,1 vs Intel 9900K 5,1 to byłby hit. Który prędzej ugotuje jajo na twardo.   :rotfl:

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

PurePC robi główne testy Cpu przy ramie 2666 MHz żeby wykluczyć wpływ szybszego ramu na wyniki nowego procka. Zazwyczaj w późniejszym terminie odrzucane są testy skalowania z ramem (3000, 3200 itp) żeby pokazać "pełnię możliwości" w bardziej realnej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i9-9900K - najlepszy procesor dla gracza... i nie tylko

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-core-i9-9900k-test.html

 

Test procesora Intel Core i9-9900K - Bezkompromisowa wydajność
 
https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i9_9900k_bezkompromisowa_wydajnosc
 
Test procesora Intel Core i7-9700K - Osiem rdzeni z lutowaną czapką

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i7_9700k_osiem_rdzeni_z_lutowana_czapka
 
9700K wydaje się być w porządku prockiem.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W jednym z najbardziej znanych sklepow online w UK, niezla przecena procka 9700K OEM:

 

https://www.overclockers.co.uk/intel-core-i7-9700k-3.6ghz-coffee-lake-socket-lga1151-processor-oem-cp-65m-in.html

 

Tyle samo kosztuje co boxowa wersja 8700K w tym sklepie i tylko 20 funtow drozej od wersji 8700K OEM. Jedyna i dosc istotna wada to tylko rok gwarancji w wersji OEM wzgledem 3 lat w wersji Box.

 

Edit: Wlasnie zauwazylem ze dostaje sie tez w prezencie gry, miedzy innymi Call of Duty 4 Black OPs.

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...