Skocz do zawartości

Nowe głośniki do filmów i muzyki


Recommended Posts

2.0- zestaw składający się z dwóch głośników

2.1- dwa głośniki satelitarne i subwoofer

5.1- pięć satelit i subwoofer

 

Teraz tak, jeśli najwięcej słuchasz muzyki to 2.0, gdy zależy Ci na mocnym bassie to 2.1-poradzą sobie także w filmach.

5.1 sprawdzi się idealnie w filmach i grach za sprawą dźwięku przestrzennego.

 

Skoro 2.1 to może coś takiego:

http://allegro.pl/microlab-fc-530-2-1-5 ... 22504.html

Link to post
Share on other sites

Widzisz kolego, tu jest problem. Wynajmuję mieszkanie i możliwe jest, że już niedługo znów zmienię lokum, mogę wtedy nie mieć jak wykorzystać potencjału 5:1, który byłby świetny, najlepiej bez kabli jeśli jest taka możliwość. Sam nie wiem. Nie pozostaje mi nic innego jak chyba te 2:1 co kolega wyżej podał. Spodobały mi się.

Link to post
Share on other sites

Bierz glosniki SP1DER987-a . Zestaw 5.1 z subem 25 rms to tragedia tym bardziej w wiekszym pomieszczeniu.

Tu się nie zgodzę

Lepiej wybrać 2:0 zamiast 2:1 do muzyki. Jeżeli chodzi o filmy i gry to dobre jest 5:1 bo czuje się przestrzeń. W tym przypadku zastanowił bym się czy nie lepiej jest dorzucić do czegoś pokroju ( jeżeli koniecznie 2.1 i jesteś pewien że więcej filmów oglądasz niż muzyki słuchasz ) Z623 czy ( jeżeli jesteś pewien że więcej słuchasz muzy niż oglądasz filmy ) Solo6C.

Innym wyborem jest dołożenie i kupienie SW-HF 6000 ( dobre do filmów i gier, do muzyki w miarę ale nie najlepsze, wolę dla czystości na słuchawkach słuchać )

 

Co do tego iż chcesz głośniczki bezprzewodowe ( wireless ) to nie polecam, za dużo zabawy z akumulatorkami ;)! W sumie są i takie które wysyłają sygnał bezprzewodowo ale wymagają podłączenia do prądu. Noo i ogółem gorszy dźwięk jest niż za pomocą starego dobrego kabla ;) chyba że zrobisz przekierowanie i zaczniesz wysyłać prąd bezprzewodowo do odbiornika xD ale to by kosztowało chyba wiele wiele więcej :]!

Link to post
Share on other sites

2.1- dwa głośniki satelitarne i subwoofer

Nie zawsze, ludzie który mają pełnoprawne kolumny +subwoofer to też zestaw 2.1 a kolumny raczej satelitami nie są.

 

 

Ze swojej strony doradzę Ci zestaw na Tonsil ZG20C (do wyrwania tanio) +wzmacniacz 2x 20W i masz piękne brzmienie, i tylko 2.0 więc nie zagracasz pomieszczenia subem.

Basu mają przynajmniej tyle ile zestawy Creativa do 400zł, ale za to dużo bardziej szczegółowego a nie zwykłego dudnienia jak spora część dedykowanych do komputera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...