Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale jaki sprzęt, bo co z tego że monitor ma odświeżanie 144 Hz, jak do uzyskania płynności w grach potrzebne jest by karta graficzna wygenerowała te 140 klatki/s, chyba że monitor ma Adaptive Synch ( nowsze karty AMD), lub G-SYNC (karty Ge Force od GTX 650, ale to podbija cenę monitora o ~ 100 $), funkcje te mają za zadanie utrzymać płynność gdyby karta nie była w stanie wygenerować 140 klatek/s.

Oczywiście funkcja Adaptive Sync ( Free Sync) nie zadziała na kartach G-eForcce od nVidia i "vice versa".

I na koniec pytanie w jakiej odległości będzie oglądany obraz monitora, bo przy typowych 50-70 cm dla 27" minimum to rozdzielczość 2560x1440, co podbija dodatkowo cenę.

Link to post
Share on other sites

Sam nie mierzę odległości co do centymetra i dlatego podałem miej więcej odległość od do i to traktował w przybliżeniu.

Ale tu trochę przydało by się uściślić bo przy ~ 1m  na 27" z rozdzielczością 1920x1080  niekorzystny efekt powinien ustąpić, ale zgodnie z perspektywą takie  27" z większej odległości staje się "mniejsze".

Link to post
Share on other sites

Może wystraszyłem z tymi wymaganiami do gry w 2560x1440.

GTX 1060 6GB w nowszych grach powinien wystarczyć przy ustawieniach średnich/niższych przy 140 klatkach/s, (wiadomo z czasem wymagania będą rosnąć).

Ja kupuję monitor na lata, obecna moja karta nie zawsze daje rady w najnowszych grach z odświeżaniem 144 Hz w rozdzielczości 2560x1440, co prawda mam monitor z Adaptive Sync ( zapobiega rwaniom/zacinkom obrazu w grach w przypadku gdyby karta od AMD nie dała rady wyświetlić 140 klatek/s), następna karta da sobie lepiej rady w w/w parametrami monitora w najwyższych ustawieniach.

Plusem rozdzielczości 2560x1440 jest to że nie muszę wymieniać  platformy na nowszą bo z obecną kartą wystarczy mi i 7 czwartej generacji Core.

Co do czasu reakcji  mam monitor IPS z "aż" niemal  minimalnym czasem 5 ms  (liczonym szary do szarego" t

j. GtG) i tragedii nie ma.

Inna sprawa to koszt zakupu takiego monitora full "wypas" 27" IPS z odświerzaniem 144 Hz i funkcją G-Sync ( pod karty GeForce) :/

Link to post
Share on other sites

AMD Vega 64 ver AiO (LC wersja od Shapphire nic nie piszczy z cewek :) tj. ~ +2% od GTX 1080/ ~-22% do GTX 1080 Ti.

EDIT

Oczywiście  po U/V bo bydlę bez kagańca naprawdę potrafi brać dużo "papu", choć HBM 2 od "szajsunga" akurat trafiłem mało udane, co pisałem w innym temacie.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Tak monitor 144hz G-Sync są drogie dlatego już nawet na nie nie patrzę bo na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru wydawać ponad 2000zł za monitor dlatego szukam czegoś słabszego nie full "wypas"

A co sądzicie o tych:

LENOVO Y27f

SAMSUNG QLED 27 CFG73 LC27FG73FQUXEN

Edytowane przez nej28
Link to post
Share on other sites

Zarzut ten sam co wyżej pisałem przy typowej odległości siedzenia od monitora 27" FHD grozi "pikselozą".

Model od Lenovo ma funkcję działającą  z kartami  AMD (Frre Sync więc jest sens gdyby następna karta była z serii Radeon chyba że Autor tematu  jest z tych co  mówią że ma być Ge Force i basta).

Co do zakrzywionych ekranów, moim zdaniem w grach całkiem dobrze się sprawdza, ale już w filmach tak sobie.

Osobiście wolał by coś na matrycy IPS.

Oczywiście  jak zawsze polecam kupować monitor w sklepie internetowym, przez osobę fizyczną bo wtedy ma się możliwość na zwrot w ciągu 14 dni od daty dostawy do sklepu internetowego.

Link to post
Share on other sites

Właśnie ja bardziej wolę GeForce i po za tym mam procesor Intel. A co będzie się dziać jak bym kupił przykładowo ten monitor od Lenovo z Frre-Sync i miał bym GeForca

Może naprawdę lepiej będzie jeśli kupię monitor 24" tylko teraz jaki ?

Aktualnie mam monitor Benq Q20W5 20" 1680x1050 60Hz 8ms

Edytowane przez nej28
Link to post
Share on other sites

Mam "budżetowe" 27" benqu fhd 60Hz i żadnej "pikselozy" tu nie ma. Monitor służy głównie do przeglądania netu, oglądania filmów, seriali, meczy, jedyne gry w które na nim grałem to CSS, Wiedźmin 1, MU Legends, wolfenstein(2010) i w żadnej z tych gier nie było efektu o ktorym pisze MESSER. Siedzę w odległości 80-100cm od monitora. Jedyna gra w która wyglądała jak tibia to Path of Exile ale to juz raczej wina samej gry niż monitora. Filmy seriale ogląda sie milion razy lepiej niż na poprzednim 22" fhd.

Link to post
Share on other sites

@bmi86

 

Sam nie mierzę odległości co do centymetra i dlatego podałem miej więcej odległość od do i to traktował w przybliżeniu.

Ale tu trochę przydało by się uściślić bo przy ~ 1m  na 27" z rozdzielczością 1920x1080  niekorzystny efekt powinien ustąpić, ale zgodnie z perspektywą takie  27" z większej odległości staje się "mniejsze".

 

@nej28

Po prostu w ustawieniach systemu/sterownikach karty zostanie tylko ustawienie odświeżania na 144 Hz i to wszystko.

Jenak ponownie przypominam by osiągnąć płynność na ekranie 144 Hz potrzeba by karta wygenerowała 140 klatek/s i to bez spadków klatek/s, przy spadkach mogą powstać rwania/zacinki obrazu w grach.

Teraz Autor tematu ma dwa wyjścia :

1 Jeśli obecny monitor działa, odłożyć więcej kasy i kupić monitor na "wypasie" pod gry.

2 Jeśli obecny monitor jest kaput spróbować naprawić w serwisie a jak się nie uda, kupić w sklepie internetowym jako osoba prywatna, w razie czego zawsze można odesłać w ciągu 14 dni od daty dostawy do sklepu internetowego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...