Skocz do zawartości

Acer extensa 5630ez upgrade procesora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CrisPell,

Recommended Posts

Witam, chciałem się was zapytać co warto kupić do Acera extensa 5630ez. Chodzi mi o zmianę procesora na lepszy, mam do wyboru dwa:


 


Intel® Core™2 Duo Processor T7200


 


Intel® Core™2 Duo Processor T9400


 


Bardziej chciałem T9400, bo jest lepszy ale nie wiem czy będzie u mnie działać. Myślę ze tak, bo ma takie same gniazdo PGA478. Aktualnie w laptopie posiadam Procesor Intel® Pentium® T4300. Co myślicie o tym ?


Link to post
Share on other sites

Gniazdo to nie wszystko, ważne, jakie procesory obsługuje płyta główna. Szukaj wśród tych procesorów, które były montowane w tym modelu. Poza tym, chłodzenie może nie wytrzymać mocniejszego procka - sprawdź w ogóle, jakie temperatury masz na tym, a później rozważaj wymianę.

Link to post
Share on other sites

Wrzuć zrzut ekranu z CPU-Z z informacjami o procesorze oraz zakładkę Motherboard.

 

Na to czy zadziała składa się wiele czynników:

- Socket

- TDP (odpowiednie chłodzenie)

- Microcode list (Implementacja obsługi procesora w BIOS)

- FSB

- Rodzaj chipsetu

 

@down

 

Nie dokładnie i nie rób spamu jak nic to nie wnosi do tematu.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiem ze wiele rzeczy się składa na to, jak wspominał kolega temperatura tez ale tu bym spekulował . Można tez przeczytać specyfikacje tych procesorów tez znalazłem informacje o tym sockecie na wiki i znalazłem na forum temat o chipsecie GL40 i oni dawali T9500 to starczego modelu i jakoś im działa. A moj intel T4300 jest taki sam jak T9400 tylko ma wyższe MHz FSB. Szukam potwierdzenia tego czy to by działało. 

 

 

https://imgur.com/a/tkZhpoL

Edytowane przez _GGxx
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Działa im na tym chipsecie zapewne, ponieważ T9500 ma FSB 800MHz, ale jego cena to killer 150zł za tak starą jednostkę. Sądzę, że tego nie przeskoczysz i możesz jedynie próbować właśnie z modelami, które mają takie samo.

 

Na niemieckim forum ktoś próbował dla przykładu P8700 na FSB 1066MHz z tym laptopem i nie ruszył.

Więc te dwa, które podałeś odrzuciłbym niestety, bo prawie pewne, że nie zadziałają. I jedynym sensownym wyborem wydaje się być T8300, który powinien działać, a jeden z elektrody właśnie ma ten procesor post z marca 2018.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...