Skocz do zawartości

Problem z ETS2 i ATS.


Recommended Posts

Cześć mam problem z wyżej wymienionymi grami.

Mam w obydwu grach 10-20fps w mieście i nie da się grać + pragnąłbym dodać, że gdy grałem z 6 miesięcy wcześniej to fps'y były na poziomie 70-80 (wysokie ustawienia). Zdarza się teraz tak, że przez chwilę mam 80-120fps i po 3-4sekundach spada do 20.

 

SPEC:

system- Win 10 PRO 64bit,

płyta- Asus P5K

procesor- i2 quad core q9550 2.83ghz

grafika- gt 1030 OC 2gb gddr5

zasilacz- corsair vs 450

8gb  Patriot ram ddr2 (4kości)

 

Może to po prostu wina karty graficznej... Wtedy grałem na ati radeon 4850 bodajże 512mb szyna 256bit, ale to jest niemożliwe żeby ten gt 1030 miał gorsze osiągi... w innych grach dostrzegłem duża różnicę w fps no chyba, że tutaj jest inaczej i się mylę.

 

 

PS.

Komputer jest czysty, ale dla pewności czyściłem rejestr, cały komputer z syfu, ustawiałem wysoki priorytet i żadna z tych rzeczy nie pomogła.

Komputer sam w sobie nie jest zły bo w GTA 5, Fortnite daje radę na minimum 60fpsach.

Sterowniki aktualne,

temperatury procka na poziomie 45 w spoczynku podczas obciążenia max 72stopni.

temperatura grafiki na poziomie 45 tak samo w spoczynku a podczas obciążenia nie przekracza 55stopni

Liczę na jakieś podpowiedzi, pomoc z góry dzięki :)

Edytowane przez Janoo99
Link to post
Share on other sites

Aktualne sterowniki do karty graficznej masz zainstalowane?

 

Dla twojego procesora maksymalna temperatura to 71,4 stopnie Celcjusza. Procek się przegrzewa zbija zegray przez co masz spadki fps.

 

specyfikacja twojego procka zobacz sobie jak chcesz: https://ark.intel.com/pl/products/33924/Intel-Core2-Quad-Processor-Q9550-12M-Cache-2_83-GHz-1333-MHz-FSB

Edytowane przez UltimatumFS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Są wszystkie aktualizacje systemu ? Spróbuj wgrać sterowniki graficzne sprzed momentu wystąpienia problemu. Piszesz ok. 6 miesięcy,więc może wgraj takie z datą 10 miesięcy wstecz...Bardzo często nowe serie sterowników sprawiają różne kłopoty (u mnie też miałem poważne problemy). Wróciłem do starszych i spokój.

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aktualne sterowniki do karty graficznej masz zainstalowane?

 

Dla twojego procesora maksymalna temperatura to 71,4 stopnie Celcjusza. Procek się przegrzewa zbija zegray przez co masz spadki fps.

 

specyfikacja twojego procka zobacz sobie jak chcesz: https://ark.intel.com/pl/products/33924/Intel-Core2-Quad-Processor-Q9550-12M-Cache-2_83-GHz-1333-MHz-FSB

Akurat grając w etsa temperatury nie przekraczają 60 stopni takze to nie tego wina z pewnoscia a co do sterownikow to mam aktualne

Są wszystkie aktualizacje systemu ? Spróbuj wgrać sterowniki graficzne sprzed momentu wystąpienia problemu. Piszesz ok. 6 miesięcy,więc może wgraj takie z datą 10 miesięcy wstecz...Bardzo często nowe serie sterowników sprawiają różne kłopoty (u mnie też miałem poważne problemy). Wróciłem do starszych i spokój.

Wlasnie około dwoch miesięcy temu wylaczylem Windows Update bo mnie irytowały te aktualizacje.

Co do wgrywania starszych sterowników to jakos nie przypadła mi taka „opcja”. Rzecz w tym ze te 6miesiecy temu tak jak pisalem bylem w posiadaniu ATI Radeona 4850 512mb z 256bitowa szyną takze to nie wina sterowników Nvidii w aktualnej karcie (prawdopodobnie)

Edytowane przez Janoo99
Link to post
Share on other sites

W mojej gtx 1070 właśnie któreś z nowszych sterowników sprawiały duże problemy. Pytam o aktualizację systemu,bo jak nie masz wszystkich to możesz dość długo szukać przyczyny problemów. Szukanie przyczyny,to przede wszystkim eliminacja możliwych ...

Link to post
Share on other sites

W mojej gtx 1070 właśnie któreś z nowszych sterowników sprawiały duże problemy. Pytam o aktualizację systemu,bo jak nie masz wszystkich to możesz dość długo szukać przyczyny problemów. Szukanie przyczyny,to przede wszystkim eliminacja możliwych ...

Aktualizuję system, jeśli to nie pomoże to sobie daruję. Będę czekać na aktualizacje sterowników, może się polepszy "kiedyś"...

Link to post
Share on other sites

Moja teoria jest taka: Kiedy używałeś karty od amd procesor nie pracował na 100% bo karta go blokowała przez co miał niższe temperatury. Natomiast kiedy dałeś lepszą kartę to cpu mogło się przegrzewać. Tak wiem, że pisałeś ze temperatury są ok ale warto chociaż zmienić pastę termoprzewodząca lub kupić chłodzenie (raczej ta pierwsza opcja będzie wystarczająca). Co zrobisz zależy od ciebie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...