Skocz do zawartości

Co zrobić, by polepszyć internet i nie wyrzucać telefonu za okno?


Recommended Posts

Witam, przychodzę z trochę dziwnym problemem (tak mi się zdaje). Otóż jestem obecnie na wakacjach na wsi i wykupiłem internet z play, gdyż oferował mi najwięcej GB i był prawie najbliżej (był bliżej plus, ale oferty w plus nie były dla mnie, gdyż dla mnie 25 GB za 50 zł, to trochę za mało). No i teraz jestem już ponad tydzień na wsi i na internet nie mogę za bardzo narzekać, gdyż jest w okolicach 10Mb/s (ping to się mocno waha, między 20 a 80, ale przy grze w fortnite, cs go, czy rozmowie na skype nie odczuwam lagów), ale jest z tym jeden problem.... Otóż, aby osiągnąć taki wynik, muszę trzymać telefon za oknem, bo w domu ledwo internet trzyma 1Mb/s, a to uniemożliwia normalne korzystanie z internetu. Teraz załatwiłem sobie drugi telefon zastępczy, bez LTE i teraz mój główny telefon jest w domu, ale za to internet jest teraz słabszy, bo bez LTE, to czasami ma 7Mb/s, ale zazwyczaj to jest poniżej 4Mb/s, no i ping mi wskoczył lekko, co też irytuje. No i teraz główne pytanie. Czy jest jakiś sposób, by nie trzymać telefonu za oknem i żeby był dobry internet? Np. coś tam czytałem o jakiś modemach LTE na akumulator i to by chyba było dobre, bo bym trzymał taki modem na dworze i tylko podpiął kabel ethernet do komputera, ale na ile to działa? Czy będzie chociażby tak samo dobry, jak przy telefonie z LTE?

Link to post
Share on other sites

Są zewnętrzne anteny LTE do niektórych modemów. Ale czy opłaca się kupować tylko na pobyt wakacyjny?

Cóż, jeszcze ponad miesiąc będę na wsi, a i w czasie roku szkolnego będę przyjeżdżał na wieś i również na przyszłe lata się przyda, więc myślę, że się jak najbardziej opłaca.

Link to post
Share on other sites

"dla mnie 25 GB za 50 zł, to trochę za mało)"- a kasę na jakieś "wzmacniacze masz ? Proponuję dać se spokój i naprawdę trochę odpocząć... :) 

Zależy ile taki wzmacniacz kosztuje, nie siedzę w temacie i w ogóle się na tym nie znam, jak będzie to w granicach powiedzmy 200 zł, to mogę kupić.

 

No to zainteresuj się modemami z wyjściem na zewnętrzną antenę.

A mógłbyś coś doradzić? Jak wyżej wspomniałem, w ogóle się na tym nie znam.

Link to post
Share on other sites

A może zadzwoń do Play i pogadaj na ten temat. ..Tutaj,to może ci prawidłowo pomóc tylko ten,kto ma takie samo łącze i używa jakiegoś "wzmacniacza" sygnału.Moim zdaniem dostawca najszybciej coś poradzi.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Otóż jestem obecnie na wakacjach na wsi i wykupiłem internet z play, gdyż oferował mi najwięcej G

Nie wiem, trudne pytanie. Jak jesteś na wakacjach, to zamiast inwestować w karty SIM kup rower, wypożycz kajak, za 20 kup 2 rakietki do badmintona, zaproś pannę na pizzę czy kebaba. Pomysłów na słaby internet na wakacjach jest milion.

 

Tak na poważnie, to kup Huawei B525 za 400 zł, do tego zewnętrzna antena za 200. Już taniej, prościej i przyjemniej kilka razy pannę na tego kebaba zaprosić.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...