Skocz do zawartości

Jednostka do Autocad Civil 3D/Bentley PowerCivil i gier do 3000zł


Recommended Posts

Cześć,
potrzebuję opinii/porad na temat zestawu do pracy (projektowanie dróg) i gier przy założeniach:

Zastosowanie komputera: AutoCAD Civil 3D lub Bentley OpenRoads lub PowerCivil (głównie grafika 2D ale korytarze programy modelują w 3D, renderowanie baaardzo okazjonalnie i nie jest to podstawą pracy), do tego chciałbym czasem odpalić jakąś grę
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2.500 - 3.000 zł max!
Kiedy zamierzasz kupić komputer? W tym miesiącu
Których części potrzebujesz?: cała jednostka z obudową, bez systemu
Czy będziesz podkręcać sprzęt? NIE
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 2 monitory Full HD
Specjalne wymagania: dysk SSD + HDD
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? NIE
Własna propozycja zestawu: x-kom tesla 400 i3, i3 8100, gtx 1050ti, 8GB, 128SSD+1TB7200

Inne: zarówno AutoCad Civil 3D jak i PowerCivil według mojej wiedzy wykorzystują głównie jeden rdzeń CPU więc wydaje mi się rozsądne wybranie procesora o wyższym taktowaniu jednego rdzenia czyli np i3 8100 zamiast i5 7400.

Karta graficzna do tego oprogramowania jest właściwie zbędna jednak dobrze by było czasem w coś zagrać, ale nie jestem wymagający pod tym względem. Nie wiem też jak będzie z kompatybilnością GTX 1050Ti z programami Belntley`a. Przy tym oprogramowaniu zdarza się, że niektóre karty zamiast linii wyświetlają krzaki, ale czasem to kwestia sterowników. Zakładam w przyszłości rozbudowanie RAMu do 16 GB więc nie wychodzę z założenia, że już teraz muszę rozszerzać pamięć. Nie chciałbym bawić się też w składanie wszystkiego do kupy, więc szukałem w całych zestawach, ale jeżeli w kwocie do 3k (limit nieprzekraczalny) da się złożyć coś wydajniejszego to czemu nie? :)

Poniżej wymagania programów do projektowania:
- Bentley OpenRoads
- Benltey OpenRoads - zalecane karty graficzne
- AutoCad Civil 3D

Edytowane przez adcadrian
Link to post
Share on other sites
jeżeli w kwocie do 3k (limit nieprzekraczalny) da się złożyć coś wydajniejszego to czemu nie?

Da się

 

1 x Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock B360M Pro4 /intel B360, LGA1151/1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x SilentiumPC Armis AR3 (b/z)1 x bequiet! SystemPower 9 400W 120mm1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2800MHz CL16 Iridium X (black)1 x Palit GeForce GTX1050Ti StormX 4GB DDR5 128bit (1392/7000)

3038zł
+ Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Wydajniejszy CPU 6 rdzeni z wyższym taktem
Szybszy RAM w Dualu + dwa sloty wolne pod rozbudowę
Dużo szybszy SSD na MLC 240GB z 5 letnią gwarancją
Bardziej przewiewna obudowa z dwoma cichszymi 120mm wentylatorami z regulatorem obrotów
PSU z zapasem mocy na topologii DC-DC.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1 x AsRock B360M Pro4 /intel B360, LGA1151/1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2800MHz CL16 Iridium X (black)

Wielkie dzięki za pomoc.

Mam jeszcze pytanie: czy te kości 2800 będą działały na tej płycie przy max taktowaniu 2666?

Edytowane przez adcadrian
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Cześć,

jestem w trakcie składania drugiej jednostki do biura dedykowanej do projektowania drogowego w programie Bentley PowerCivil SS4.
Głównym parametrem jest tutaj wydajność na jednym wątku. Złożyłem sprzęt jak w poniższym linku:

 

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/DMdgN5bp4r

 

Chciałbym prosić Was o spojrzenie na zestaw pod względem kompatybilności - czy nic się nie "pogryzie".

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

9600K ma sens o ile będzie OC. Na B360 tego nie zrobisz więc kompletnie nie ma to sensu. 

 

https://proline.pl/koszyk/4d915481 pod OC 9600K. Z kodem PROSET montaż masz za 1 zł. Reszta kasy na peryferia. W sumie będzie to jeszcze taniej o jakieś 500 zł. Można popracować nad monitorem. 

Dzięki za poradę. Nie zakładamy OC - to ma być stabilna jednostka tym bardziej, że program w mojej opinii nie jest skończonym produktem i lubi się wyłączyć czy zgłosić błąd sam z siebie, ale o lepszy ciężko. 9600K wybrałem ze względu na wysoką pozycję w rankingu https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html, i relatywnie niską cenę, a odblokowany mnożnik jest przy okazji. Dodatkowo zwracam uwagę, że w koszyku były 2 monitory czyli różnicy 500zl nie biorę pod uwagę. Jeżeli więc 9600K nie ma sensu bez OC, co proponujesz w takim razie w tym przedziale cenowym (CPU + MOBO) z wydajniejszym jednym wątkiem?

 

Edytowane przez adcadrian
Link to post
Share on other sites

Wtedy zostaje i5 9400F gdzie taktowanie jednego rdzenia w trybie turbo i tak jest wysokie bo 4,1 GHz.

Co prawda 9600K, to aż 4,6 GHz dla jednego rdzenia ale nie wiem czy warto dopłacać aż 500 zł. 

Może zostać ten 9600K jest jak mocne parcie na max wydajność jednego rdzenia ale niech już będzie na Z390 pod ewentualne OC. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...