Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[3500-4000] Komputer wyłącznie do montażu filmów.

Montaż video obróbka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lechowskyy

Lechowskyy
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 10:05

Witam,
zajmuje się hobbystycznie montażem filmów (teledyski itp) i szukam czegoś nowego, ponieważ dotychczasowy laptop przestaje mi wystarczać i chciałbym przerzucić się na coś mocniejszego. Pracuje w FullHD 60 FPS, aczkolwiek podczas składania zestawu można mieć w okręgu też przyszłe 4K. Niekoniecznie wszystkie części muszą być nowe, ważne, aby miały odpowiednią wydajność.

Zastosowanie komputera : Montaż video (Cyberlink Powerdirector Ultra), żadnych gier.
Maksymalna kwota : 800-900€ (mieszkam w Niemczech, można podawać propozycje w złotówkach)
Kiedy zamierzam kupić komputer? : sierpień
Których części potrzebuję : cały komputer, bez systemu
Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie
Rozdzielczość mojego monitora i model : brak, 1920x1080
Specjalne wymagania : wydajność podczas obróbki, brak cięć itp.
Własna propozycja zestawu :
Procesor: AMD Ryzen 7 1800x
Płyta: MSI X370 SLI Plus So.AM4
Karta graficzna: tutaj nie mam pomysłu
RAM: Mam okazję kupić po dobrej cenie nowe 32gb, pytanie tylko czy potrzeba aż tyle?
Dysk HDD: WD Blue 1TB na pliki
Dysk SSD: 120 GB SanDisk na system oraz Samsung M.2 960/970 250GB na program.
Chłodzenie: be quiet! Shadow Rock LP (zmieści się przy 4 kościach Ramu?)
Zasilacz: Corsair CX600
Obudowa: NZXT S340

Z góry dziękuję za waszą pomoc.
  • 0

#2 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 7745 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 13:43

Wybrałeś możliwe najgorszy procesor pod ten soft, który korzysta z QSV przy eksporcie/renderingu.

O dyskach na TLC, które nie nadają się pod obróbkę, nie trzymają transferów nawet nie wspomnę, Evo throttluje.

Nie wiem czy zdajesz sobie w ogóle sprawę, ale ten procesor nie ma iGPU, pod co chcesz podpiąć monitor? ;)

Chłodzenie bez sensu, kiepski PSU.

RAM: Mam okazję kupić po dobrej cenie nowe 32gb, pytanie tylko czy potrzeba aż tyle?

Konkretnie, jakie to kości, nowe/używane, cena? 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : sierpień

Wtedy niby mają już wyjść nowe procesory Intela, warto poczekać bo zapowiada się ciekawie.

• 0

#3 Lechowskyy

Lechowskyy
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 10 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 16:48

Jaki procesor oraz dysk w takim przypadku polecasz? Pooglądałem trochę YT, poczytałem fora i dużo osób wspominało o tym procku.  Co do ramu, 4 nowe kości G.Skill Ripjaws 2133 CL15, wyszłoby jakieś 750 zł.

Zakładając, że w sierpniu wyjdą nowe procesory od intela, będą pewnie drogie, co za tym idzie nie zmieszczę się w planowanym budżecie.

Tutaj nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Jaka karta graficzna pod obróbkę? Ile RAMu potrzebuje? Jak wcześniej wspominałem, na komputerze nie będę wgl grał. 

• 0

#4 roman106

roman106
  • Pasjonat

• 855 postów

Napisano 20 lipiec 2018 - 18:18

Wszelkie programy do obróbki wideo opierają się na pracy procesora. Karta graficzna wspomaga procesor, ale to już od konkretnego programu zależy w jakim stopniu. W takim Adobe np. karta wspomaga obliczenia tylko niektórych efektów.

W przypadku PowerDirector producent zaleca kartę ze 128MB VRAM, a z pluginem AI Style Plugin (cokolwiek to jest) 1GB lub lepszą. Tak więc z kartą nie ma co szaleć.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Montaż video, obróbka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych