Skocz do zawartości

[3500-4000] Komputer wyłącznie do montażu filmów.


Recommended Posts

Witam,

zajmuje się hobbystycznie montażem filmów (teledyski itp) i szukam czegoś nowego, ponieważ dotychczasowy laptop przestaje mi wystarczać i chciałbym przerzucić się na coś mocniejszego. Pracuje w FullHD 60 FPS, aczkolwiek podczas składania zestawu można mieć w okręgu też przyszłe 4K. Niekoniecznie wszystkie części muszą być nowe, ważne, aby miały odpowiednią wydajność.

 

 

Zastosowanie komputera : Montaż video (Cyberlink Powerdirector Ultra), żadnych gier.

Maksymalna kwota : 800-900€ (mieszkam w Niemczech, można podawać propozycje w złotówkach)

Kiedy zamierzam kupić komputer? : sierpień

Których części potrzebuję : cały komputer, bez systemu

Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : brak, 1920x1080

Specjalne wymagania : wydajność podczas obróbki, brak cięć itp.

Własna propozycja zestawu :

Procesor: AMD Ryzen 7 1800x

Płyta: MSI X370 SLI Plus So.AM4

Karta graficzna: tutaj nie mam pomysłu

RAM: Mam okazję kupić po dobrej cenie nowe 32gb, pytanie tylko czy potrzeba aż tyle?

Dysk HDD: WD Blue 1TB na pliki

Dysk SSD: 120 GB SanDisk na system oraz Samsung M.2 960/970 250GB na program.

Chłodzenie: be quiet! Shadow Rock LP (zmieści się przy 4 kościach Ramu?)

Zasilacz: Corsair CX600

Obudowa: NZXT S340

 

Z góry dziękuję za waszą pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wybrałeś możliwe najgorszy procesor pod ten soft, który korzysta z QSV przy eksporcie/renderingu.

O dyskach na TLC, które nie nadają się pod obróbkę, nie trzymają transferów nawet nie wspomnę, Evo throttluje.

 

Nie wiem czy zdajesz sobie w ogóle sprawę, ale ten procesor nie ma iGPU, pod co chcesz podpiąć monitor? ;)

 

Chłodzenie bez sensu, kiepski PSU.

 

 

 

RAM: Mam okazję kupić po dobrej cenie nowe 32gb, pytanie tylko czy potrzeba aż tyle?

Konkretnie, jakie to kości, nowe/używane, cena? 

 

 

 

Kiedy zamierzam kupić komputer? : sierpień

Wtedy niby mają już wyjść nowe procesory Intela, warto poczekać bo zapowiada się ciekawie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki procesor oraz dysk w takim przypadku polecasz? Pooglądałem trochę YT, poczytałem fora i dużo osób wspominało o tym procku.  Co do ramu, 4 nowe kości G.Skill Ripjaws 2133 CL15, wyszłoby jakieś 750 zł.

 

Zakładając, że w sierpniu wyjdą nowe procesory od intela, będą pewnie drogie, co za tym idzie nie zmieszczę się w planowanym budżecie.

 

Tutaj nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Jaka karta graficzna pod obróbkę? Ile RAMu potrzebuje? Jak wcześniej wspominałem, na komputerze nie będę wgl grał. 

Link to post
Share on other sites

Wszelkie programy do obróbki wideo opierają się na pracy procesora. Karta graficzna wspomaga procesor, ale to już od konkretnego programu zależy w jakim stopniu. W takim Adobe np. karta wspomaga obliczenia tylko niektórych efektów.

 

W przypadku PowerDirector producent zaleca kartę ze 128MB VRAM, a z pluginem AI Style Plugin (cokolwiek to jest) 1GB lub lepszą. Tak więc z kartą nie ma co szaleć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...