Skocz do zawartości

Monitor ~3000 zł 4k? do gier


Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie ostatnio siadł mój stary monitor LG23MP75

i poszukuję nowego przełomowego monitora w cenie do 3 tyś zł

 

Ogólnie interesuję mnie aby monitor posiadał co najmniej 120hz i rozdzielczość 1440p lub więcej oraz 27"

Obecnie zaciekawił mnie ten: 

https://www.morele.net/monitor-acer-xb271hkbmiprz-830544/

Posiada wszystko co mnie interesuje

G-sync 4k i ponad 120hz

 

Więc czekam na opinie czy to dobry wybór

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Przecież jest napisane, że to ma 60hz.

Miałem kiedyś takiego predatora tylko, że 144hz@2k

Po przesiadce z TN, predator miał jakby bardziej rozmyty obraz i brakowało ostrości przez co od patrzenia w taki nie wyraźny obraz bolały mnie oczy.

Zdjęcia na nim wyglądały super, ale filmy cienko.

Gdyby nie ten lekki blur na ekranie to może bym go sobie zostawił, choć spowiedzialem się efektu wow po przejściu ze starej TNki.

Link to post
Share on other sites

Obecnie by grać w 3840x2160 na najwyższych ustawieniach, nawet taki mocarz jak GTX 1080Ti nie daje rady utrzymać stabilnych 60 klatek/s, a nie zanosi się by topowy model kolejnej serii kart graficznych miał +40% do w/w karty co pozwoliło zachować płynność na 60 Hz ekranie w rozdzielczości 3840x2160.

Bardziej w zasięgu dzisiejszego sprzętu jest rozdzielczość 2560x1440 z odświerzaniem 120-144Hz, i dlatego sam wybrałem monitor 27" 2560x1440 na matrycy IPS z odświerzaniem144Hz i Adaptive Sync ( zapobieganie rwaniom i zacinkom w przypadku gdyby karta nie dała rady wyświetlić stabilnie 120 klatek/s w grach, działające tylko na nowszych kartach z GPU od AMD).

Odpowiednikiem jest sprzętowy G-SYNC z obsługą kart GeForce.

Ekrany 120-144Hz dają efekt super płynności, i bardzo to się przydaje w grach akcji.

Więc jeśli miałbym wybierać miedzy 3840x2160 ( 4k), a wyższe odświeżanie wybrał bym więcej "herców", nawet w niższej rozdzielczości (chyba że mowa o ekranie 27" to wtedy minimum to w/w WQHD).

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...