Skocz do zawartości

Recommended Posts

 
Zestaw komputerowy za 4000 zł

 

 

Witam, mój budżet to 4000zł i w tej liczbie chciałbym się zmieścić. Na komputerze chciałbym móc odpalać najnowsze tytuły w miarę możliwości na najlepszych ustawieniach graficznych. Zależy mi na jak największej wydajności w grach wideo. W cenie chcę tylko sam komputer, bez monitora. Komputer raczej będzie podkręcany. Swojego koszyka na morelach nie posiadam bo nie umiem stworzyć kompatybilnego ze sobą zestawu dlatego chciałbym móc polec na użytkownikach tego forum. Mam nadzieję że wywiąże się tutaj rzeczowa dyskusja, analizowanie przedstawionych zestawów komputerowych użytkowników, co jest w nich dobre. Czekam na propozycje. Z góry dziękuję :):)
 
Krótkie streszczenie :
  • Zastosowanie komputera :  gry (głównie fortnite, GTA, Minecraft, itp.) A poza tym pakiet oficce + streaming + nagrywanie filmów. 
  • Maksymalna kwota : 4000 zł
  • Kiedy zamierzam złożyć komputer? : koniec sierpnia
  • Których części potrzebuję : cały komputer, bez systemu
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej tak
  • Specjalne wymagania : komputer pod max wydajność liczy się każdy fps. Ma starczyć na 4-5 lat 
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : chciałbym żeby w zestawie była obudowa Nzxt Noctis 450. I żeby komponenty komputera pasowały do obudowy 
  • Link do obudowy : https://www.morele.net/obudowa-nzxt-noctis-450-ca-n450w-w1-747902/
Edytowane przez Danio2065
Link to post
Share on other sites

Dając budę za 500 zł kończysz z GTX 1060. Stawiając na maks wydajność, masz opcję skończenia na i5 8400 czy Ryzen 5 1600 wraz z GTX 1070. Pod jaki monitor będzie podłączony ten zestaw oraz czy jest opcja, że zestaw ten będzie modernizowany za jakiś czas, czy też ma to być jednorazowy strzał na jak najdłuższy okres czasu. 

Link to post
Share on other sites

To jednak rezygnuję z tej obudowy i stawiam na maksymalną wydajność. Bęndę raczej korzystał  z monitora BenQ GW2270H ale może się zmienić. Zestaw będzie modernizowany ale niewiele chodzi mi o np : rozszerzenie pamięci ram, zmiana obudowy, chłodzenia.  

 
Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-8400 /2.8GHz | Płyta Główna: AsRock B360M Pro4 /intel B360, LGA1151 | Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 2666MHz CL16 Iridium X (black)  |  SSD: A-Data SP920 128GB | HDD: Western Digital Blue 1 TB | Zasilacz: Corsair CX550M 550W

 

2134 zł.

 

Masz tutaj CPU na sześciu rdzeniach, płyta od AsRock'a na B360, RAM w dual-channel, SSD na kościach MLC z 5-letnią gwarancją, sprawdzony dysk od WD, modularny zasilacz na DC-DC z 5-letnią gwarancją. 

 

Obudowa - Nzxt Noctis 450

 

Karta GTX 1070 -  np: Gigabyte GeForce GTX 1070 WINDFORCE OC 8GB

 

4068 zł 

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Procesory są porównywalne, karta jest lepsza kosztem zasilacza, dysku SSD (brak HDD), obudowy..

Nie ma sensu pakować się w starszą generację Intela, tam już nie zrobisz upgradu w przyszłości i pozostaniesz z procesorem na 4 rdzeniach co nie jest dobrym pomysłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...