Skocz do zawartości

Logitech MX Master (2s) - czy cierpi na dwuklik? Ew. jakaą myszkę do 300 zł wybrać ?


Recommended Posts

Witam.

 

Jestem posiadaczem myszko Logitech MX Performance.

 

Jestem z niej mega zadowolony - dobrze mi leży w (dużej) dłoni, przyciski są ulokowane w jak najbardziej odpowiednim miejscu (czego nie do końca mogę powiedzieć o MX Master - chodzi o przyciski boczne).

 

Niestety, myszka zaczęła cierpieć na dwuklik.

Zdaję sobie sprawę, że można próbować ją odratować kupując nowy mikroprzełacznik i lutować go.

Niestety - nie mam umiejętności manualnych, ale przede wszystkim - nie mam lutownicy.

 

Tak więc przychodzę z prośbą o poradę - co nowego warto kupić w miejsce MX Performance?

 

Jest oczywiście MX Master oraz nowa MX Master 2s (nie wiem nawet czym się różnią) - pytanie tylko, czy nie mają tego samego problemu co poprzednik?

Znalazłem też w necie chiński wynalazek o nazwie Rapoo MT750.

Jest to chińska podróba, ale po obejrzeniu kilku recenzji wydaje się ciekawą alternatywą (i tańszą).

Może macie jakieś inne propozycje takich dużych i profilowanych myszek (pod wielką dłoń)?

 

I TERAZ WAŻNE PYTANIE DO POSIADACZY MX MASTER.

Czy spotkaliście się w swoich myszach z problemem dwukliku (klik fantomowy) jaki miałem w Performance MX?

Chodzi o to, że myszce wydaje się jakbym klikał dwa razy zamiast raz.

Dobrze widać to np.: przy przeciąganiu pliku do innego folderu z jednej części ekranu na drugą - myszka tak jakby "gubi" nacisk i plik upada gdzieś...

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

No właśnie czytałem, ale nie widzę już za bardzo żeby ludzie skarżyli się w odniesieniu do Master czy Master 2s.

 

Co do dłoni - długość od kciuka do końca dłoni to tak ok. 20 cm.

Obwód - 24/25 cm.

Link to post
Share on other sites

Dwuklik możesz naprawić bardzo łatwo:

http://www.test-gear.pl/poradniki/mikroprzelaczniki-rodzajenaprawawymiana/#naprawa

 

Zajęło mi to jakieś 10 minut.

Jak czytałem, do naprawy tego problemu potrzebna jest wymiana microswitcha, a tu potrzeba znowu lutownicy, czego ja nie posiadam.

 

Ten link który podesłałeś też czytałem, rozbierałem nawet ten mikroprzełącznik, ale ni cholery - wydawało mi się że jest ok, a po założeniu góry okazuje się że w ogóle nie ma "kliku" :D

 

I nie wiem jeszcze jak ma być wsadzony taki biały kawałek plastiku (który był w górnej części mikroprzełącznika, odpowiadał właśnie chyba z klik).

Na zdjęciu jest pokazany, ale nie wiem czy on ma iść cieńszą stroną do góry czy odwrotnie.

 

Ogólnie to jestem zbyt "drętwy" do tego a przy łapach jak bochenek chleba ciężko mi to ogarnąć :)

Link to post
Share on other sites

Przy cenie mikroprzełącznika wszelka próba naprawy kompletnie nie ma sensu. Komplet (2szt) kupisz za mniej jak 10zł, a są modele o wytrzymałości kilku milionów kliknięć (OMRON - jakiś tam z tego co pamiętam), które raz wymienisz i masz spokój.

 

Kup ten mikroprzełącznik i daj jakiemuś znajomemu do wymiany - to nie jest trudne. Albo Idź do pierwszego lepszego punktu naprawy elektroniki.

Link to post
Share on other sites

W tym właśnie problem, że nie mam żadnego znajomego który dysponowałby lutownicą (i to chyba jeszcze jakaś specjalną - ktoś mi napomknął).

 

Byłem w serwisie i u elektryka - to krzyknęli 40 zł za wymianę jednego przełącznika i zacząłem się zastanawiać, czy warto.

Wiem, że nowa kosztuje ok. 300 zł, więc to ułamek ceny, tylko trochę się martwię o ich trwałość.

Link to post
Share on other sites

No niestety - liczyłem, że ktoś się znajdzie, bo też wydaje mi się to proste (ale jak ktoś tego nigdy nie robił, to może mu się takie wydawać).

 

Spodziewałem się, że za coś takiego elektryk krzyknie... 10-20 zł to  bym się nawet nie zastanawiał, ale 40 zł za coś co nie da mi 100% pewności to trochę szkoda - stąd taka zagwozdka.

 

Z innej strony - dlatego myślałem o jakimś "klonie" Logitech'a ale mało kto ma takie wynalazki i może coś więcej powiedzieć.

Np.: Rapoo MT75 wydaje się ciekawy, ale w PL sklepach to "tylko" 100 zł różnicy i nie wiem czy jest sens brać mniej sprawdzony produkt.

Link to post
Share on other sites

Musiałeś źle założyć blaszkę, biały plastik większą częścią do góry.

Naprawiłem w tej sposób kilka dwuklików.

 

Problem z psuciem się switchy jest w dużej mierze podyktowany konstrukcją, takie same switche w dwóch różnych myszach, mogą zepsuć się w zupełnie innym okresie czasu.

Omrony 10M były stosowane przykładowo w Deathadderze 2013 i G400 - Razer ciągle padał, Logitech działał po kilka, kilkanaście lat.

 

"Przy cenie mikroprzełącznika wszelka próba naprawy kompletnie nie ma sensu."

Oczywiście, że ma.

Rozebranie przełącznika i odgięcie blaszki zajmuje kilka minut, a to o wiele prostsza rzecz, niż rozbieranie całej płyty PCB, żeby wlutować nowy, a potem składanie tego z powrotem.

 

@mini21

Co jest w ogóle dla Ciebie priorytetem?

Wygoda?

Mysz głównie do pracy?

Bezprzewodowa to konieczność?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Musiałeś źle założyć blaszkę, biały plastik większą częścią do góry.

Naprawiłem w tej sposób kilka dwuklików.

 

Problem z psuciem się switchy jest w dużej mierze podyktowany konstrukcją, takie same switche w dwóch różnych myszach, mogą zepsuć się w zupełnie innym okresie czasu.

Omrony 10M były stosowane przykładowo w Deathadderze 2013 i G400 - Razer ciągle padał, Logitech działał po kilka, kilkanaście lat.

 

"Przy cenie mikroprzełącznika wszelka próba naprawy kompletnie nie ma sensu."

Oczywiście, że ma.

Rozebranie przełącznika i odgięcie blaszki zajmuje kilka minut, a to o wiele prostsza rzecz, niż rozbieranie całej płyty PCB, żeby wlutować nowy, a potem składanie tego z powrotem.

 

@mini21

Co jest w ogóle dla Ciebie priorytetem?

Wygoda?

Mysz głównie do pracy?

Bezprzewodowa to konieczność?

Dla mnie liczy się komfort.

W gry nie grywam, głównie to przeglądanie neta, klikanie "od święta" w kolumny w exelu ale PRZEDE WSZYSTKIM - obróbka zdjęć w Lightroomie + Photoshopie (do tego drugiego mam tablet, ale nie zawsze jest mi on potrzeby - szczególnie przy suwakach w Lightroomie).

 

Potrafię siedzieć po parę godzin przy zdjęciach i wygoda jest dla mnie bardzo istotna a jak wspomniałem - rękę mam dużą.

Link to post
Share on other sites

Zastanów się nad Kone EMP, poważnie.

Jedna z największych i najwygodniejszych myszy, obiektywnie.

 

Dostajesz najlepszy obecnie sensor + świetny scroll Roccata.

Dłoń mam podobną, na długość miałem jeszcze trochę miejsca - dobrze się trzymała.

 

Wiem, że słodzę - zawsze odbieraj takie opinie z dystansem od większości osób (jestem mniejszością, wiem trochę o peryferiach, nie sypnę Ci "Kupiłem ją ostatnio, mówię Ci, bierz! Super się strzela, wręcz sama klika hedy!1!11!!", bo nie ma to sensu - każdy jest inny, a taka opinia nic nie wnosi).

 

MX Master ma przede wszystkim wyglądać, poprzez wyrobioną renomę Logitech wywindował niesamowicie cenę - jest relatywnie nieopłacalna biorąc pod uwagę ceny świetnych myszy na dzień dzisiejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...