Skocz do zawartości

Problem ze zmieszczeniem monitora na biurku


Recommended Posts

Witam przymierzam się do zakupu takowego monitora:

 

https://www.lg.com/pl/monitory/lg-24GM79G-B

 

Problem polega na tym że moje biurko jest ciut małe i żeby go zmieścić nie usuwając miejsca na poruszanie myszką będę zmuszony do zrobienia między tyłem biurka a ścianą 3.5 centymetrowego gapa/przerwy. Czy jeśli monitor będzie wystawał z tyłu te 3.5cm to czy zaburzy to jego równowagę? Patrząc na rendery z boku monitor teoretycznie powinien mieć przesunięty środek ciężkości do samego ekranu (chyba że się mylę). Kilka podstawowych informacji:

 

- długość przerwy: 3.5cm

- długość podstawy: 24cm

- waga samego ekranu: 3.8kg

- waga ekranu z podstawą: 5.9kg

 

Bardzo Was proszę o pomoc. Nie chcę się władować w zakup który okaże się trefny.

Link to post
Share on other sites

Jak są obawy o wywrócenie, wystarczy na przodzie stopy pod ekranem postawić odważniki i nic go nie ruszy.

Co do wybranego modelu monitora, Autor tematu wie że by skorzystać z wszystkich funkcji monitora ( Adaptive Sync/ FreeSync) trzeba mieć nowszą kartę od AMD?

Link to post
Share on other sites

Jak się boisz, że po wysunięciu do tyłu będzie niestabilny, to można dyskretnie przykręcić go do biurka ściskiem, podstawa jest płaska więc nie będzie problemu. 

 

Widziałem już nawet monitory przykręcone podstawą do biurka na stałe wkrętami więc nie widzę problemu by na piechotę coś opanować. Inna sprawa, że uchwyt na ścianę zaproponowany wyżej praktyczniejszy, nieinwazyjny i wtedy całe biurko jest wolne, a poza tym łatwiejsze w utrzymaniu.

Link to post
Share on other sites

Mamy postawić swoje monitory i sprawdzić czy jak? Wstaniesz szybko od biurka, uderzysz kolanami o stół i co wtedy? Kup porządny uchwyt i tyle. Są różne: mocowane do ściany, do krawędzi stołu. Tylko nie jakieś badziewie za 20 zł. A jak nie chcesz kupować uchwytu, to możesz zmienić sam blat w biurkuS sam sobie kiedyś zmieniłem z 100x60 na 140x80. U stolarza zamówisz płytę o dowolnym wymiarze z oklejeniem krawędzi za kilkadziesiąt PLN.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...