Skocz do zawartości

Spalony zasilacz=nowa buda bez grafiki-do 1,5 tyś.


Recommended Posts

Siemanko.

Jako że wczoraj szlag trafił mój zasilacz to czas na zmianę skleconego z starych części PCta.

Proszę o opinie mojego zestawu.

 

  • Zastosowanie komputera : Nauka programowania, giełdy transportowe, Autocad, CorelDraw, Photoshop, czasami pomoc dla dziewczyny w SketchUp+vray 3.0. Z gier: LoL, Gothic, Warcraft 3.
  • Maksymalna kwota : 1500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej.
  • Których części potrzebuję : Procesor, płyta, ramy ddr4, zasilacz.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : W przyszłości, jak zmienię na nowszą generację o ile to będzie AMD :)
  • Rozdzielczość mojego monitora i model  Monitor BenQ GW 2255 22"
  • Specjalne wymagania : Chciałbym sprzęt przyszłościowy, abym mógł wymienić procesor z czasem i dołożyć ram, może kiedyś też jakaś grafika, jak będą tańsze...
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) Posiadam obudowę Phanteks Eclipse P400, Dysk Goodram IRDM 120GB, Monitor BenQ GW 2255. Oraz części które zamierzam sprzedać: płyta MSI h81-p33, procesor Pentium g3258, Ram ddr3 (2x2gb+4gb).
  • Własna propozycja zestawu https://www.x-kom.pl/lista/cdqiml53u
  • Inne : brak
Link to post
Share on other sites

Mając 1500zł nie wiem czy jest sens pchać się w 2200G, tym bardziej , że sprzedając tego Pentiuma z MOBO i RAM masz na GT 1030 2GB GDDR5.

 

1 x Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock H310M-HDV /H310, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 2666MHz CL16 Iridium X (black)1 x bequiet! SystemPower 9 400W 120mm

15556zł
 
6 wydajnych rdzeni, drugi wolny slot pod rozbudowę RAM, zasilacz na DC-DC z zapasem mocy.
 

 

SketchUp+vray 3.0.
No to rendering na CPU i tutaj Intel wygrywa z racji na wydajniejszy rdzeń, to samo przy Autocadzie i Photoshopie.
Link to post
Share on other sites

 

Mając 1500zł nie wiem czy jest sens pchać się w 2200G, tym bardziej , że sprzedając tego Pentiuma z MOBO i RAM masz na GT 1030 2GB GDDR5.

 

1 x Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock H310M-HDV /H310, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 2666MHz CL16 Iridium X (black)1 x bequiet! SystemPower 9 400W 120mm

15556zł
 
6 wydajnych rdzeni, drugi wolny slot pod rozbudowę RAM, zasilacz na DC-DC z zapasem mocy.
 

 

No to rendering na CPU i tutaj Intel wygrywa z racji na wydajniejszy rdzeń, to samo przy Autocadzie i Photoshopie.

 

 

 

link do testów XD

Link to post
Share on other sites

Jakoś wolałbym bardziej AMD niż intela, po zmianach podstawek wiem czego mogę się spodziewać od następnej generacji (nowej podstawki). A AMD daje mi możliwość aktualizacji procesora, chociażby na Ryzen 2, który ma zostać wypuszczony w 2019r. Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

 

 

link do testów XD

 

Chyba żartujesz, że chcesz tutaj jeszcze testy 2200G vs i5 8400. 

 

 

 

A AMD daje mi możliwość aktualizacji procesora, chociażby na Ryzen 2, który ma zostać wypuszczony w 2019r.
 

 

Intel też do tego czasu coś wyda. Sprzedaż i zakup nowej płyty nie jest przecież czymś czego przeskoczyć się nie da a i tak zawsze masz możliwość przesiadki na i7 8700 ale lepiej byłoby zadbać na start o mobo. 

Link to post
Share on other sites

Dobrze, ale płyty pod 8 generację Intel są cholernie drogie, szczególnie te, które będą nadawały się pod rozbudowę. Minimalnie trzeba zapłacić 450zł... Do tego cena i7 8700 jest wysoka... A np. taki ryzen 7 1700x koszuje 200zł mniej, a i wydajność przy renderowaniu jest lepsza. Plus koszt płyty głównej wynosi 100zł mniej. W grafikę zainwestuje za rok, chcę kupić gtx 1060 6gb. Na ten moment mam ważniejsze wydatki. Gdybyście mogli pomóc w doborze Ryzena + płyty, pamięci zostają i nie wiem czy zasilacz słabszy, czy ten będzie dobry pod późniejszą rozbudowe? Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

 

 

taki ryzen 7 1700x koszuje 200zł mniej, a i wydajność przy renderowaniu jest lepsza. Plus koszt płyty głównej wynosi 100zł mniej.

W jakim renderowaniu? w smarkach?

W sieci masz testy V-raya z różnymi konfigami i akurat i7 8700 wydajnościowo jest nawet lepiej niż Ryzen 1700X, dlaczego?

wydajniejsze rdzenie (wyższe taktowanie).

1700X nie dysponuje żadnym chłodzeniem + 100zł za cooler, do tego brak iGPU, już nie wspomnę, że trzeba doliczyć więcej za RAM z racji na wybredność tych procesorów i loteryjne działanie na AM4, prosty przykład Corsair LPX.

 

Już nie wspomnę, że przy AC/PS i7 8700 zjada każdego Ryzena.

Pakiet Adobe?  - ta sama sytuacja, obsługa QSV z racji na iGPU w i7 co daje dużo szybszy eksport/rendering.


Wyłącz podpis w Tapatalku

Link to post
Share on other sites

Skoro tak piszecie to tak jest. Dobra, potrzebuję czegoś na teraz, nie wybiegajmy w przyszłość. Może lepiej zamiast i5 kupić i3 8100 i lepszą płytę np. Asrock b360 pro4, taka przyszłościowa inwestycja? 400W zasilacz wystarczy? I czy będzie się w miarę przyzwoicie grało na tej integrze, obecnie jechałem na integrze z g3258 i trochę ścinało...

Edytowane przez debieharry
Link to post
Share on other sites

@@debieharry, nie daj sobie wcisnąć, że na iGPU komfortowo pograsz w FHD bo to nierealne.

 

 

 

Może lepiej zamiast i5 kupić i3 8100 i lepszą płytę np. Asrock b360 pro4

Różnica w cenie procesorów to blisko 300zł, w cenie płyt 100zł licząc szybszy RAM w Dualu. 

 

400W zasilacz wystarczy?

Ten BQ wyżej? - wystarczy z zapasem na dorzucenie 1060. Jak chcesz coś częściowo modularnego, bardziej sprawdzonego z dłuższą gwarancją - CM G450M za 230zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...