Skocz do zawartości

Windows 7 obok zainstalowanego już Windows 10


Recommended Posts

Mam pytanie do bardziej doświadczonych.

Na obecnym laptopie (Acer F5) mam zainstalowany Windows 10. System zainstalowany jest na partycji GPT (z włączonym UEFI). Do instalacji Windows 7 muszę uruchamiać tryb Legacy, co powoduje że nie widzę Windowsa 10 ani żadnej partycji na oryginalnym dysku. Na próbę zainstalowałem na innym dysku Windows 7 (partycja MBR, tryb Legacy) ale niestety dysk umieszczony w kieszeni nie ma możliwości bootowania...

Wracam więc do punktu wyjścia i tu mam kilka pytań:
- czy jest jakaś możliwość aby zainstalowany już Windows 10 "przerobić" na instalację a'la MBR/Legacy?
- czy zainstalowany na innym dysku Windows 7 MBR/Legacy można w jakiś sposób przerobić aby uruchamiał się w trybie UEFI i był widoczny w boocie Windows 10?
- czy ktoś zna sposób aby dysk zainstalowany w miejsce napędu DVD w kieszeni mógł być widoczny w BootMenu Acera F5?

 

Zdaje się, że przeglądałem większość wyrzuconych przez wyszukiwarki tematów ale może już gdzieś się to pojawiło - wtedy wybaczcie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

czy jest jakaś możliwość aby zainstalowany już Windows 10 "przerobić" na instalację a'la MBR/Legacy?

 

Tak, za pomocą EaseUS.

 

czy zainstalowany na innym dysku Windows 7 MBR/Legacy można w jakiś sposób przerobić aby uruchamiał się w trybie UEFI i był widoczny w boocie Windows 10?

 

Użyć programu pokroju EaseUS lub pobawić się z BCD.

 

czy ktoś zna sposób aby dysk zainstalowany w miejsce napędu DVD w kieszeni mógł być widoczny w BootMenu Acera F5?

 

Dysk musi posiadać odpowiedni styl partycjonowania tj. MBR(Legacy) lub GPT(UEFI). Dodatkowo w BIOS'ie powinna być opcja do zezwolenia na bootowanie z innego wejścia(czasami BIOS nie rozpoznaje nowego wejścia) lub zainstalowany sterownik, który pozwala na kompatybilność z boot'em.

Edytowane przez Xeinaemm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...