Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Amplituner AV podłączony do komputera

denon

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bombel84

bombel84
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:57

Witam wszystkich.

Mam pytanie, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem amplitunera av Denon X1300W, podłączyłem do niego komputer stacjonarny poprzez kartę graficzną Geforce 970 - wyjście HDMI i po kablu do denona.

Wszystko jest amplituner prawidłowo widzi obraz jak i rozpoznaje dźwięk - jeśli plik na dysk zapisany jest w DTS to też i ten system włącza się w na ampku, problem pojawia się w grach, większość nowych tytułów ma dźwięk zapisany w formatach lepszych niż stereo, niestety jeszcze ani razu nie udało mi się zmusić mój amplituner aby w jakiej kolwiek grze na wyświetlaczu pojawiło się coś innego niż stereo.

Jasne mogę to przestawić ręcznie ale czy jest możliwość aby ampek tak samo jak w przypadku filmów czy koncertów wiedział jaki materiał do niego idzie i odpowiednio się przestawiał.

Miał ktoś może już doczynienia z takim przypadkiem ?

• 0

#2 kamokar

kamokar
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 13:10

Kilka lat mam doświadczenie z kompem i amplitunerem kina domowego Yamaha 473 przez HDMI. 

Przez ten czas doszedłem do wniosku, że jeśli chodzi o filmy, zależy to od softu odtwarzacza. Większość potrafi nadać w tym formacie, w jakim jest plik, np. DTS czy Dolby i wtedy ampek faktycznie sam się przełącza na daną ilość kanałów. 

Jeśli chodzi o gry, nadają dzwięk niejako przez Windowsa, który startowo nadaje dźwięk poprzez PCM 2.0/2.1. Ilośc kanałów trzeba zmienić ręcznie w menadzerze audio. Nie znalazłem sposobu innego sposobu na to, jak ten żeby nie odłączać kabla HDMI w ogóle.

• 0

#3 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 1883 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano 17 lipiec 2018 - 15:20

W grach można to załatwić dwoma sposobami. Kupujesz kartę dźwiękową, która ma wsparcie dla dolby live i dts connect (z naciskiem na to drugie, większy bitrate). Następnie po optyku, koaksjalnym lub hdmi uzyskujesz w grach pełne 5.1 a do filmów z odpowiednią ścieżką audio wyłączasz wcześniej wspomniane kodery. Druga opcja: wyjście analogowe audio w karcie muzycznej i wejście analogowe w amplitunerze, odpalasz i cieszysz się 5.1 w grach. Bodaj tani Xonar DG umożliwia już zabawy z dts connect więc nie jest to droga inwestycja w dźwięk pc.

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: denon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych