Skocz do zawartości

Amplituner AV podłączony do komputera


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem amplitunera av Denon X1300W, podłączyłem do niego komputer stacjonarny poprzez kartę graficzną Geforce 970 - wyjście HDMI i po kablu do denona.

 

Wszystko jest amplituner prawidłowo widzi obraz jak i rozpoznaje dźwięk - jeśli plik na dysk zapisany jest w DTS to też i ten system włącza się w na ampku, problem pojawia się w grach, większość nowych tytułów ma dźwięk zapisany w formatach lepszych niż stereo, niestety jeszcze ani razu nie udało mi się zmusić mój amplituner aby w jakiej kolwiek grze na wyświetlaczu pojawiło się coś innego niż stereo.

 

Jasne mogę to przestawić ręcznie ale czy jest możliwość aby ampek tak samo jak w przypadku filmów czy koncertów wiedział jaki materiał do niego idzie i odpowiednio się przestawiał.

 

Miał ktoś może już doczynienia z takim przypadkiem ?

Link to post
Share on other sites
Kilka lat mam doświadczenie z kompem i amplitunerem kina domowego Yamaha 473 przez HDMI. 

 

Przez ten czas doszedłem do wniosku, że jeśli chodzi o filmy, zależy to od softu odtwarzacza. Większość potrafi nadać w tym formacie, w jakim jest plik, np. DTS czy Dolby i wtedy ampek faktycznie sam się przełącza na daną ilość kanałów. 

 

Jeśli chodzi o gry, nadają dzwięk niejako przez Windowsa, który startowo nadaje dźwięk poprzez PCM 2.0/2.1. Ilośc kanałów trzeba zmienić ręcznie w menadzerze audio. Nie znalazłem sposobu innego sposobu na to, jak ten żeby nie odłączać kabla HDMI w ogóle.

Link to post
Share on other sites

W grach można to załatwić dwoma sposobami. Kupujesz kartę dźwiękową, która ma wsparcie dla dolby live i dts connect (z naciskiem na to drugie, większy bitrate). Następnie po optyku, koaksjalnym lub hdmi uzyskujesz w grach pełne 5.1 a do filmów z odpowiednią ścieżką audio wyłączasz wcześniej wspomniane kodery. Druga opcja: wyjście analogowe audio w karcie muzycznej i wejście analogowe w amplitunerze, odpalasz i cieszysz się 5.1 w grach. Bodaj tani Xonar DG umożliwia już zabawy z dts connect więc nie jest to droga inwestycja w dźwięk pc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...