Skocz do zawartości

Co najlepiej wymienić w tym zestawie?


Recommended Posts

Witam, posiadam komputer składający się z:

Płyta główna: MSI 760GM-P21 (fx)

Procesor: AMD FX6300 3,5GHZ

Karta graficzna: Nvidia geforce GT610 2gb

RAM: 4GB 800 MHz

Uzbierałem już na upgrade 740zł, po dołożeniu mam ok. 900zł. Nie zarabiam jeszcze, więc ciężko cokolwiek więcej uzbierać. Chciałbym wymienić kartę graficzną, zasilacz i pamięć RAM, tylko mam do was pytanie.

Kupić nowego GTX1050ti za około 800zł, do tego jedynie zasilacz za ok. 100-130zł (zasilacz muszę zmienić, gdyż mam taki, przed którym ostrzegają, a jest to akyga 400w.). Zasilacz za ok. 100-130zł posiada już jakieś zabezpieczenia, czy może lepiej:

Kupić GTX1050 bez dopisku "ti" z 2gb pamięci ram za ok. 600zł, do tego dokupić zasilacz za ok. 130zł i za pozostałe 170zł poszukać używane kości 2x4gb 1333MHz (niestety tylko tyle umożliwia płyta główna)

Lub zaryzykować i kupić jakiegoś używanego GTX960-GTX970. Napisałem zaryzykować, gdyż obiawiam się, że mogą być już zjechane. Taką kartę wyrwałbym za ok. 600zł i pozostałe zakupy tak jak w poprzednich linijkach, czyli zasilacz i ram. 

Możecie mi również zaproponować, co wy byście wymienili, aby rozgrywka była znośna.

Gram w gry: mta, cs:go, ets2

Chciałbym zagrać w GTA V oraz fortnite na akceptowalnych dla oka ustawieniach graficznych do tego w stałej ilości klatek na sekundę.

Ten komputer ma być na lata, z możliwością rozbudowania - po wymianie tych komponentów w przyszłości wymieniłbym płytę główną i procesor.

Pytam, gdyż "wkraczam" dopiero w rozbudowany świat komputerów i zaczynam się interesować komponentami, więc oczekuję, że ktoś posiadający więcej wiedzy na temat GPU etc. mi doradzi ;)

Edytowane przez dachor
Link to post
Share on other sites

Karta którą posiadasz nadaje się wyłącznie do wyświetlania pulpitu. Jakąkolwiek nową którą kupisz będzie kilkakrotnie wydajniejsza

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-1050-vs-GeForce-GT-610

co do zasilacza nie powinno się oszczędzać na tej części komputera jeśli masz go w przeszłości rozbudowywać kup z zapasem mocy ale bez przesady np. 500W z certyfikatem bronze np. coś takiego

https://proline.pl/zasilacz-aerocool-kcas-500w-80plus-bronze-500w-p934436

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...