Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Obecnie jestem w pierwszej klasie liceum o rozszerzonej infie macie i fizyce

zastanawiam się nad kilkoma kierunkami:

-Automatyka i Robotyka

-Informatyka

-Inżynieria Biomedyczna

Problem w tym, że dowiedziałem się o progu, a mianowicie należy mieć tam ok 900pkt

Czy to prawda?

Maturę rozszerzoną mam zamiar pisać z informatyki, matematyki, niemieckiego. Może dojdzie do tego jeszcze fizyka i biologia. Podstawa to polski i angielski.

Z czego z polskiego na chwilę obecną jestem napisać na ok 40%-60%

1.Jak trudno tam jest?

2.Czy z z mniejszymi umiejętnościami z anglika jestem wstanie się tam dostać?

3.Proszę opisać relacje na tych studiach (chodzi mi o prowadzenie wykładów itp)

4.Czy są jakieś studia w Polsce z wydziałem aerodynamicznym?

Link to post
Share on other sites

1. Miałem kumpli na tych kierunkach i lekko nie jest niestety. ( Inżynieria Biomedyczna - biologia z elektrotechniką opisana zaawansowaną matmą !!! I przedmioty typu radiofarmakologia WTF )

2. Anglika Cię tam nauczą. Ale dobra matura z anglika bardzo pomaga w punktacji.

3. Co wydział i prowadzący to inna bajka.

4. Poszukaj na Politechnice Rzeszowskiej.

 

Prawda jest taka, że w liceum możesz być orłem ale "agieh" to zweryfikuje dokładnie ;). Popatrz na punktacje i zobacz jakie przedmioty są dobrze punktowane i to zdawaj na maturze, ewentualnie egzaminy dodatkowe wewnętrzne chyba są jeszcze. Ale nie wiem jak sprawy aktualnie wyglądają.

Link to post
Share on other sites

o kot ;)

mature tylko cisnąć z majcy, nic więcej do szczęścia nie trzeba

 

a progi :], nie 900 tylko 920-930

 

na AIR w zeszłym roku najniżej przyjęty miał 910, dwa lata temu 930, na infy w zeszłym roku najniżej przyjęty miał 865, dwa lata temu 910

 

żeby studiować na tych kierunkach trzeba być wybitnym z majcy, fizyka i infa tak naprawdę zbędna

 

najlepiej przyjdź do mnie na elektronikę (elektronika i telekomunikacja, moduł: elektronika), mimo niskich progów (ok.700) jest to najtrudniejszy z kierunków technicznych, a niskie progi są spowodowane m.in tym, że np po dwóch latach pożegnaliśmy się już z połową osób ;) (btw. telekomunikacja jest dla noobów)

Link to post
Share on other sites

-Automatyka i Robotyka

-Informatyka

Ja odpiszę ogólnie (AGH mi obce):

 

Pierwsze pytanie - lubisz matematykę? Poważnie, będzie jej naprawdę dużo i to nie kończy się na rachunku całkowym, różniczkowym, pochodnych, a dopiero zaczyna.

 

Dodatkowo na "Automatyka i Robotyka" poza np programowaniem niskopoziomowym (oraz wysoko poziomowym - ja miałem to dawno, pewnie program się zmienił), dochodzi elektronika (od elektrotechniki do układów logicznych).

 

To tak w skrócie o Automatyka i Robotyka - bardzo ciekawy kierunek, niestety trudny.

 

---

 

Informatyka: tu wszystko zależy w którym kierunku pójdziesz: jest masa możliwości: generalnie matma, programowanie, db, serwery www (php itd), a raczej mniej sprzętu, więcej softu (też pewnie zależy od uczelni i kierunku)

 

To tyle w telegraficznym skrócie.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1. Miałem kumpli na tych kierunkach i lekko nie jest niestety. ( Inżynieria Biomedyczna - biologia z elektrotechniką opisana zaawansowaną matmą !!! I przedmioty typu radiofarmakologia WTF )

Bez przesady. Tyle, że inżynieria biomedyczna to głównie biologia i z tymi 2 przez autora wymienionymi kierunkami mają mało wspólnego.
Link to post
Share on other sites

Głównie biologia? Nie zgadzam się. Co prawda skończyłem już studia I stopnia Inżynierii Biomedycznej w Gliwicach, teraz robię magistra, ale siatka godzin pewnie jest podobna. Na IB typowo biologicznych przedmiotów było hmm 1? Anatomia i Fizjologia, reszta jest z nią ściśle związana, np. jak uczysz się materiałoznawstwa to biomateriały w 95%, bo nikt Ci się o betonie nie będzie uczył ;) . Imho najtrudniejsze w IB jest powiązanie z niemal każdą dziedziną techniki, bo uczysz się zarówno programowania, mechaniki, elektroniki jak i materiałoznawstwa,a to wszystko na dość wysokim poziomie.

Co jest fajnego w IB? Np. Zajęcia na których bawisz się rentgenami, tomografami komputerowymi, rezonansami, bada się EKG EOG EEG i inne ;) , laborki wyjazdowe w szpitalach. Co jest nie fajnego? Naprawdę dużo ciężkiej matematyki i wszystkiego co z nią związane, ja miałem straszne problemy by niektóre rzeczy zdać, u nas po pierwszym roku z zapisanych jakiś 140 osób zostało 70, dziś tylko 60 :] .

PS. Siatka godzin: http://www.polsl.pl/Wydzialy/RIB/Strony/siatki.aspx

Link to post
Share on other sites

Pierwsze pytanie - lubisz matematykę?

Tak lubię ją. Chociaż teraz była taka mała fala niepowodzeń, staram się poprawić.

Gdzie będę mógł pracować po inżynierii Biomedycznej, a gdzie po Automatyce i Robotyce?

Ile tak naprawdę daje matura z polaja, bo polonistka próbuje mi wmówić że bardzo dużo?

Link to post
Share on other sites

majcę to naprawdę trzeba lubić, u mnie jest całą masa gości którzy pisali maturę rozszerzoną na ponad 90%, a są i tacy co mieli 100% i odpadali na majcy

 

automatycy głównie pracują w fabrykach nadzorując pracę maszyn a biomedycy jak dobrze pamiętam się kształcą przede wszystkim pod kątem produkcji sprzętu dla medycyny

 

przedmioty humanistyczne do niczego w życiu ci się nie przydadzą, chyba, że będziesz chciał pisać książki po polsku lub startować w 1 z 10

 

ja jeszcze doradzam zastanowić się nad elektroniką, elektronik może pracować jako każdy z szeroko pojętej dziedziny IT

Link to post
Share on other sites

Witam,

Pracuję w dużej firmie z branży "kontraktowych dostawców elektroniki".

-automatyka i robotyka (jak pisali koledzy wcześniej) - dział utrzymana ruchu, dział produktu

-elektronika, elektrotechnika - dział testów, procesu, dział produktu, jakość

-Informatyka - dział IT (obecnie najłatwiej znaleźć pracowników/głownie programiści)

 

Jeżeli nie będziesz znał języka (angielskiego) - zapomnij o pracy.... oczywiście angielski "techniczny"

 

-Inżynieria Biomedyczna - nie w Polsce :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Maturę pisz: matma rozszerzona (minimum 80%+ żebyś mógł marzyć o EAiE), angileski rozszerzony, polski podstawowy. Nic innego nic Ci nie da na całym AGH. Zobacz sobie jak się te punkty liczy.

Jeszcze masz dużo czasu, osobiście polecam wydział EAiE ale jest tam ciężko. Jestem co prawda studentem zaocznym, ale zaczynało nas 66osób na 1 roku EiT. Teraz jestem na 3(!) semestrze zostało nas 6 (doszli zawodnicy co lata powtarzaja wiec w sumie grupa liczy z 20os). Nie wiem, czy zaocznie to ktoś kończy bez powtarzania roku/semestru. Uwierz, że Ci co odpadli leszczami nie byli :( Więc podsumowując musisz mieć dużo samozaparcia jeśli idziesz na takie kierunki.

Link to post
Share on other sites

W tej chwili nie jestem w stanie napisać matury rozszerzonej z anglika, choć biorę materiał rozszerzony to i tak mam z niego same trójki, raz na lekcji pisaliśmy taką próbną, wyniki ledwo 30%,

największy problem mam ze słuchaniem nagrania i trochę z gramatyką. nie wiem jak z ustną, ale już teraz już wiem , ze na lekcji rozumiem bardzo dobrze co nauczyciel mówi lecz nie umiem odpowiedzieć na większość zadanych mi pytań. Może pomożecie mi jak nauczyć się szybko anglika, dodam że niemiecki nauczyłem się oglądając od dziecka niemiecką telewizję.

Link to post
Share on other sites

Ucz sie a nie na forach siedzisz :).

Jak sie uda, to sie uda dostac. Sztuka jest sie utrzymac na studiach, tam liczy sie zawziecie i twardy tylek ;).

Z ta matma to nie przesadzajcie, to nie kierunek matematyczny ani nie fizyka :menda:. Jak mature dobrze napiszesz z matmy, to pozniej z tego przedmiotu bedzie Ci calkiem latwo.

Link to post
Share on other sites

Jak mature dobrze napiszesz z matmy, to pozniej z tego przedmiotu bedzie Ci calkiem latwo.

Zgadza się raczej, ale pod warunkiem, że nie odpuścisz sobie na początku przekonany o własnej za....ści :) Ogólnie na tego typu studiach musisz być cały czas na bieżąco, w miarę przygotowywać się do ćwiczeń itd.

Ale co do angielskiego to musisz się trochę przyłożyć, bo raczej z podstawowym nie ma dużych szans się dostać na infe/inf stos/AiR na eaie.

Link to post
Share on other sites

Nie jest :D Masz podstawę oraz rozszerzenie.

http://www.pearsonlongman.pl/reforma/ponadgimnazjalne/ekspert-radzi-egzamin-maturalny-2012#q1

 

Gwoli ścisłości - "teraz" to był skrót myślowy, nie miałem na myśli tegorocznych maturzystów :P

 

2010/2011 - Uczeń zdaje jedynie zadeklarowany poziom.

2011/2012 - Wszyscy uczniowie zdają ten sam egzamin.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...