Skocz do zawartości

Komputer + monitor [7500zł]


Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc złożeniu nowego komputera

  • Zastosowanie komputera: głównie gry (mmorpg, GTA V, jakieś nowsze produkcje), VR (htc vive), może streamowanie
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 7500zł parę zł ewentualnie da radę dorzucić 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: do końca miesiąca, chyba ze warto na coś konkretnego czekać do sierpnia
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: nie koniecznie ale nie wykluczam tego
  • Monitor: Aktualnie posiadam 19 calowego BENQ GL941 który w miarę możliwości chcę używać jako drugi monitor, "główny" chcę zakupić
  • Których części potrzebujesz?: komputer + monitor + windows
  • Specjalne wymagania: Obudowa z "okienkiem" na wnętrze komputera, mile widziane podświetlenie 
  • Chcę by całość wytrzymała jakieś 2-3lata bez potrzeby wymieniania czegokolwiek
Link to post
Share on other sites

System i monitor to jest już 1000zł o ile nie ma znaleźć się tu szkiełko 27" WQHD, czyli wydatek ~1400zł za sam monitor.

 

Wstępnie ze zwykłym monitorem FHD 60Hz

 

 

1 x Intel Core i7-8700 /3.2GHz, 12MB, LGA1151, BOX/
1 x G.Skill 16GB (2x8GB) 3600MHz CL19 Ripjaws5
1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
1 x MSI GeForce GTX1080 Gaming 8GB DDR5 256bit (1759/10010)
1 x Toshiba P300 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
1 x SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB (b/z)
1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold
1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB
1 x 24MP59G-P (IPS, 5ms, HDMI) 
1 x MSI Z370 SLI Plus /intel Z370, LGA1151/

 

 

Mocny CPU, który uciągnie stream, 16GB RAM szybkiej pamięci, GTX 1080 z bdb układem chłodzenia.

1TB HDD + SSD 240GB na MLC.

Buda z dobrym wykonaniem, szklanym panelem i RGB, PSU od Seasonica z wyższej półki z zapasem mocy i długą gwarancją.

OS w wersji BOX + monitor 24" FHD IPS 75Hz.

Link to post
Share on other sites

Hej.

Podobne bebechy jak kolega podał wyżej, nie będę się powtarzał, zmiana następuje w podstawce, procku i pamięci. Żebyś mógł wybrać:)

 

Ryzen 2700 (8rdzeni/16wątków)

SPC Fortis 1425 v2 

MSI X470 Gaming Plus /AM4 

16GB Patriot Viper 3600 cl16 

 

Cenowo nie różni się od propozycji Intela 8700.

 

CPU 3.2 bazowo, boost 4.1GHz, z potencjałem OC do poziomu 4.0-4.3GHz na wszystkich 8 rdzeniach.

Chłodzenie, które odprowadzające energię do 220W, niższa temp rdzenia=wyższe taktowanie boost.

Tania, ale ogarnięta płyta główna z dobrą sekcją zasilania CPU, w/w OC wytrzyma.

Szybka pamięć, niskie opóźnienia, Samsung B-Die w sam raz dla Ryzena.

 

W porównaniu do poprzedniej propozycji Intela, Ryzen sobie ciut gorzej radzi w grach na tą chwilę, tj. średnio mniej o 5% FPS. Procesor natomiast bez problemu poradzi sobie z ewentualnym streamem, wymagającymi aplikacjami czy grami za 2-3lata, które "mogą" być zoptymalizowane pod 8 rdzeni. Natomiast platforma AM4 otrzyma jeszcze nową serię procesorów w 7nm co ma swoje zalety...

 

Monitor FHD/75Hz + 1080 i ten procesor wystarczą wg mnie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...