Skocz do zawartości

Gtx 1070 Artefakty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez k0chan,

Recommended Posts

Witam jakieś 2 dni temu zakupiłem nowe części do komputer złożyłem go i przez 1 dzień wszystko było w porządku ale wczoraj od czasu do czasu zacinało grę i musiałem ją wyłączać Menadżerem Zadań 

Myślałem że to wina gry do póki dzisiaj nie zainstalowałem GTA5 po kilku minutach grania pojawiły sie artefakty nie byłem do końca pewnien czy to one dlatego sprawdziłem to programem superposition benchmark

tak jak sie domyślacie tam też były artefakty obniżyłem troche MHz artefakty dalej sie pojawiały ale w mniejszym stopniu i teraz do sedna co mam zrobić? poniżej podaje wam cała moją specyfikacje komputera.

Grafika nie była podkręcana ale była kupiona 1,5 roku temu zasilacz ma około roku 

Płyta główna ASRock Z370 KILLER SL

Karta graficzna MSI gtx 1070 X

Procesor Intel Core i5-8600K

Obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB

Pamięć GoodRam DDR4 IRDM X 2x8GB, 3000MHz, CL16 

Zasilacz Corsair CX550 550W


Nagrałem filmik z benchmarka 

https://www.youtube.com/watch?v=Vj1OCkzZ6SA&feature=youtu.be

Edytowane przez zgraja
Link to post
Share on other sites

Odinstalowałbym sterowniki uruchomił w awaryjnym trybie i wyczyścił system z resztek programami DDU i Free Regisry Cleaner.

Po restarcie do zainstalowania użył nieco starszej paczki sterowników do karty graficznej, i zainstalował  ja ale bez programu GeForce Expirence.

Jeśli nie pomoże zostaje sprawdzenie na innym komputerze karty, z markowym zasilaczem w benchmarku Heaven.

PS

Jaki to monitor, i jakimi kablami jest podłączony do karty?

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś trochę obniżyć napięcie w MSI afterburnerze albo MHz na pamięci(niektóre wersje karty z pamięciami mikrona miały jakieś problemy szczególnie przy OC pamięci - były artefakty, były nawet updaty biosu dla 1070 - tek), może tymczasowo to coś pomoże, ale wydaję mi się że karta na gwarancję. Ewentualnie możesz spróbować starszych sterowników (odinstaluj je przez DDU) bo podobno najnowsze powodują jakieś problemy w Windowsie po ostatnich updatach, chociaż najnowsze sterowniki u mnie działają na dokładnie tej samej karcie.

Link to post
Share on other sites

Zmiana sterowników do karty graficznej nie pomogła jutro pójde do serwisu i u nich przetestuje karte graficzna


Mam jeszcze jedno pytanie gdy będę wysłał kartę na gwarancje to mam ją wysłać tam gdzie ją kupiłem czyli do proline czy do MSI

Link to post
Share on other sites

Odinstalowałeś tego szkodnika GForceEx...? Wyczyść porządnie sterowniki DDU. Wejdź na stronę MSI i zobacz jakie sterowniki podają.Ja też myślałem,że moja już pada. Facet ze sklepu,poradził mi jak wyżej. Karta pracuje bez zakłóceń....

Link to post
Share on other sites

Wszystko sie okaże jak pójde do serwisu i oni mi ją przetestują

Przy okazji wcześniej miałem problem że przy obciązeniu komputer sie tak jakby się wyłączał ale wiatraki chodziły na max'a

Wymieniłem 2 dni temu procesor płyte głowna i ramy i teraz sa artefakty 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Odinstalowałeś tego szkodnika GForceEx...? .

że tobie coś sie poje..ło to odrazu szkodnik?  ja i znajomi z discorda używamy od lat (głównie dla ShadowPlay-a. bo nie obciąża cpu/gpu przy nagrywaniu) i jakoś nigdy problemów nie było, radzę sobie system posprzątać to i może GF Exp zacznie dobrze pracować

do autora, zejdź na pamięciach ze 100Mhz i sprawdź, bo arty głównie przez pamięci przegrzewające się / przetaktowane wyskakują

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

K0chan - gdyby tylko mnie ten program sprawiał kłopoty,to bym o tym wyraźnie zaznaczył. Staram się nie pisać tu swojego życiorysu.... :)

No to powiem, że mnie też problemów nie robi.

Link to post
Share on other sites

Już kiedyś odpisywałem w sprawie problemów z GeForce Expirence, porady się daje dla użytkowników na różnym poziomie obycia z komputerem, i po prostu łatwiej jest napisać "wy%# " ten program niż tłumaczyć "krok po kroku" jak naprawić system, a nie zawsze się da bo coś wyskoczy i domyśl się co to możne być.

A problemów z Exipirence nie mam bo mam kartę od AMD.

Można powiedzieć że mam tak jak kiedyś lata temu użytkownicy kart GeForce narzekający na "skopane sterowniki ATI" :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...